Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház vagy Panel lakás,...

Családi ház vagy Panel lakás, hol jobb lakni és miért?

Figyelt kérdés
Ilyen felmérés szerűt szeretnék ,csinálni ,hogy hol jobb lakni családi ház vagy panel? És ,hogy miért? Köszönöm előre is !!!!
2011. nov. 6. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
89%

Családi ház, pontosan azért mert a legtöbb az nyugodt környéken van, szép nagy, bármikor bővíthető ha igény van rá van kert amit gondozhatunk kedvünkre, és ki is lehet oda ülni jó időben. A panel házat azért nem részesítem előnyben mert kicsi többnyire zsúfolt nem lehet hangosan hallgatni a zenét a szomszédok miatt, akkor legtöbb helyen idegesítő szomszédok vannak, és nagy nyüzsgés, zajongás van ami időnként ki bírhatatlan. Illetve nem nyugodt csendes környéken vannak az ilyen panel házak.

18/L

2011. nov. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
84%
Mi családi házban lakunk, nem laknék panelban. Igaz hogy több macera(már akinek macera) a családi ház mert fenn kell tartani, és többe kerül újítgatni talán mint egy panelt. Nekünk van vegyes tüzelésű kazánunk és gázcirkónk is, de általában fával tüzelünk így azt is vágni kell míg a panelba nem(megéri vágni vagy úgy hozatni) de amit a legjobban szeretek hogy van egy nagy kert ahol kikapcsolódhatok akármikor kimehetek a levegőre, kifeküdni a napra nyáron, kerti party-zni a haverokkal, nem kell a gyerekkel játszóteret keresni hisz 3 lépés az egész, plusz a háziállat mint kutya macska jól elvan...szóval nekem a családi ház jön be, és mivel dolgozunk is rajta mindig, szépítjük valami újjal, megbecsüljük azt amink van.
2011. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
85%

A panelben rosszabb. Minden áthallatszik a szomszédból,sok a veszekedős,pletykáló szomszéd, a falak rosszul szigeteltek stb. A lépcsőjárásról nem is beszélve.

A családi házban ugyan több a munka,mert az udvart-kertet is rendbe kell tartani. Az utcát is söpörni kell.

De nyugisabb és sokkal jobb itt élni.

2011. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
78%

mindnek van hátránya előnye.

a családi házak előnyeit szerintem leírták az elöttem szólók, de a panelnak is vannak előnyei.

pl minden bolt van a közelben.

ha barátkozós vagy akkor egy jó közösségi életet élhetsz több emberrel is.

nem fáziol mivel mindenfelől melegítenek a falak+ha nem földszinten laksz akkor a padló felől is jön egy kicsit meg a saját fűtés ugye.

panelokba már nem nagyon törnek be a betörők mivel ők is pontosan tudják hogy a gazdagok nem ott élnek.


nagyjából ennyi jutott eszembe

2011. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
61%
a panel előnye a sok jófej szomszéd :D sürgés forgás van pörög mindenki éjszaka sem áll meg az élet, ha 4.-ik emelet fölött laksz páratlan a kilátás,az élővilág is sokkal kevésbé van jelen mint mondjuk egy vidéki családiházban, kifejezetten szeretek pókok és bogarak nélkül aludni:) a panelok közelében megtalálható minden helyben, míg aegy külvárosi családi házból sokat kell autózni vagy ,máshogy utazni ha akar valamit az ember.
2011. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
94%
Hát azért a családi házban sem fázol..legalábbis én nem fázom ,nálunk télen folyamatos 23 fok van, és kifejezetten nem járkálnak be az élővilág lényei :D
2011. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
60%
hogyne járkálnának be max nem látod őket
2011. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
97%

Rövid távra, például egyetem mellé kollégium helyett, vagy rövidebb (néhány éves szerződésű) munka mellé panel, abból is leginkább bérelt, mivel abból egyszerűbb olcsón és közel találni egyet a munkahelyhez, és megspórolható az ingázás.


Hosszú távra egyértelműen családi ház, mert sokkal nagyobb szabadságot és nyugalmat nyújt, és véleményem szerint csak ilyenben lehet kényelmesen leélni egy életet. Persze több munka van vele, a kert gondozása, nagyobb karbantartási igény, de olyan lehetőségeket is nyújt, ami panelban elképzelhetetlen.

2011. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
98%
persze, temérdek állat között élek de nem látom.
2011. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
97%

hallottam én már rendben tartott panel lakásban is svábis meg patkányos sztorikat... a lakóközösség szépségei, jószomszédi ajándék :))

családi ház mondjuk ebben is jobb

2011. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!