Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet diplomatikusan...

Hogyan lehet diplomatikusan távol tartani a szomszédot a személyes terünkből majd?

Figyelt kérdés

Közös belső udvaros házrészt vettünk, most újítjuk fel. Van egy nyugdíjas öregúr, aki egyrészt rettentő segítőkész, barátságos, másrészt nagyon nem tartja tiszteletben az úgymond "saját terünket". Oké, jelenleg a ház egy építési terület, de simán berongyol körbenézni.

Kicsit tartok attól, hogy amikor beköltözünk (nehezítés: újszülöttel költözünk), akkor ugyanígy megjelenik a lakásban.

Vagy ha a saját kertrészbe kiülnék, akkor nem fogom tudni levakarni.


Segít is, mert jelenleg nem lakunk ott, beengedi a közműveseket (tulajváltás miatti átírás, stb), egyéb dolgokat megtesz.

De kulcsot én nem merek állandóra adni neki, mert így is nagyon büszke magára, hogy milyen jó, hogy volt nála kulcs és be tudott mindenkit engedni, akit kellett...

Igen, de így el tudom képzelni, hogy a már berendezett lakásba bejárkálna unalmában.


A lényeg: alapvetően kedves ember, nem szeretnénk bajszot akasztani vele. Másrészt kíméletesen, de egy bizonyos határ mögé kellene tolni, hogy ne érezze magát azért családtagnak.


Főleg csecsemővel nem szeretném elképzelni azt a szituációt, amikor nyáron félmeztelenül szoptatom a nappaliban, majd kinyílik az ajtó és megjelenik a bácsi...


2014. ápr. 30. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

én azért örülnék egy ilyen szomszédnak, aki néha ránéz a másikra.

tudod azokban az időkben, mikor ez a bácsi felnőtt ez még természetes volt, csak manapság van ez a fene nagy világtól meg mindenkitől elszigetelődés, ha valakinek kertes háza van.

itt ahol élek, sok régi embernek még a szomszédjával közös kertkapuja is van, hogy áttudjanak egymást megnézni, és ne kelljen egy utcát kerülni ahhoz, mert a szomszédba akar menni.

2014. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Azért ez túlmutat a régi idők dicsőségességén. Nagyon kapóra jöttök ti most neki, nem lehet mit tenni, közölnötök kell vele, hogy eddig és netovább, a szintaxist rátok lehet bízni, olvasva a kérdés kifejtményét. Egyúttal biztosíthatjátok róla, hogy társaságnak megmaradtok, mint jószomszéd, de szeretnétek a saját életeteket is élni, meglátja, így tartható fenn a pajtásosság is, ellenkező esetben kihunyna, ellaposodna az is (lehet így szofisztikálni azt, ha valaki sok). Én úgy gondolom, hogy körültekintően, mindent belefoglalva az alapelveket le kell fektetni, kompromisszumokba nem belemenni, mert az öregség bizony magányosság is és könnyen kisujjból egészkar-igénylés válik. Minél hamarébb kellene ezt. Mondanám, hogy nem feltétlenül kell ezt 1 alkalomba belesűríteni, meg kíméletesebb lenne mondjuk 3-ba, de az csak táptalajt adna az egyezkedni-akarásra. Inkább 1, de kiadós átbeszélés, az, amit én megoldásnak látok. Vegyítsd ezt a ti benyomásaitokkal róla és egy használható megoldást/kivitelezést fogtok összerakni, biztos vagyok benne.
2014. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy magányos egy kicsit. Én inkább örülnék, hogyha ilyen segítőkész, kedves ember lenne a szomszédom, gondolj bele, ha elmentek nyaralni, ő fog figyelni a házra...stb.

Inkább az előnyökre koncentrálj.

Ha majd beköltöztök, szólj neki, hogy a pici miatt nem tudjátok olyan rugalmasan mindig beengedni, ahogy szeretnétek, mert alvás, etetés van...stb. Ha tényleg jófej, és a leírásod alapján az, akkor simán meg fogja érteni.

Viszont én biztos, hogy néha én mennék át hozzá, egy kis sütivel...stb. beszélgetni vele, hiszen segít, meg lehet a társaság is hiányzik neki.

Légy kedves, amikor nem alkalmas, ajánld fel, hogy később jöjjön vissza...stb.

A mai világban egy jó szomszéd aranyat ér.

2014. ápr. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy darabig csináld ugyanazt vele, vagy egyszerűen csak mondd el, mi a gondod, hogy úgy szocializálódtál, hogy akaratlanul is megijeszt, meg ilyesmi igazságok, csak az elején és a végén ne felejtsd el ugyanolyan megkapó őszinteséggel méltányolni az öreget, hatalmas kincs az ilyen. Főleg ha full szimpatikus is, meg azért látod, hogy mértéktartó, csak nem mindig mérlegel, vagy esetleg olyan jó lelkű, hogy fel se merül benne, hogy amit túláradó szeretettel (akad még ilyen) megtesz boldogan értetek, az esetleg kelthet visszatetszést. Ugye magából indul ki, benne lehet, hogy nem keltene, "velejéig kedves", örülne neki, mint egy falat kenyérnek.
2014. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A fiával él, tehát nem magányos. A fia dolgozik, de normál munkaidőben. Ha munkaidő után voltunk ott, akkor a fiával együtt trappoltak be.


Olyan apróság is van - amit nehéz szóvá tenni, ha valaki nem érzi magától - hogy pl a férjemmel a babaszobát, falakat, stb tervezgettük a ház közepén, ők beálltak közénk (ki kellett hajolgatni mögülük, hogy egyáltalán egymást lássuk a férjemmel) és néztek boci szemmel.


Majd a férjem - kicsit kihátrálva a helyzetből - kihívott a házból, felkapott egy tárgyat és a feliratot mutatta, hogy olvassam el. Ekkor mindketten mögénk jöttek (követtek) és nem viccelek, hozzásimulva a hátamhoz nézték a fejem felett, hogy mit olvasok. A nyakamon éreztem mindkettejük lehelletét.

Nem vagyok antiszoc, de azért ilyen közeli személyes térbe még jó barátokat se engedek be, szomszéddal végképp nem szeretnék ennyire, fizikailag is közeli viszonyt.


Tehát nem egy szegény magányos öregúrról van szó. Nyugdíjas, sok ideje van, de van aki törődik vele.

A kapcsolattartás és a beszélgetünk az udvaron dolog ellen nincs kifogásom, de nem szeretnék napi 10 órákat vele/velük tölteni.


Azt pedig hadd ne magyarázzam -, hogy egy újszülöttet 2-3 óránként szoptatni kell, - ekkor miért nem lesz kívánatos a jelenlétük.


Lakásba behívni, egyéb közeledő gesztust tenni a fentiek miatt félek. Mi van, ha vérszemet kap tőle?


Megpróbálok beszélni vele majd, de gondban vagyok, hogy miként tegyem, hogy meg se bántsam, de a határokat is meghúzzam. Ő mindig dicsérgeti magát, hogy milyen jó fej, hogy mennyit segít - ezért egyre kevesebb segítséget kérünk, hogy ne "tartozzunk" neki és ne erősítsük a függőségi viszonyt. Szóval kontraproduktív a viselkedése.

2014. ápr. 30. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!