Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Gyerekes családi környezetben...

Gyerekes családi környezetben lakok, szoktam zenét hallgatni ami kihallatszik az erkélyemre, erre több családos megjegyezte, hogy nem tetszik neki. A gyereksírás üvöltözés, kutya ugatás miért nem "szúrja a fülüket"?

Figyelt kérdés

Nehogy már nem ülhetek az erkélyemen annyira feltekerve a zenémet, hogy kint élvezhessem.


Nem szeretnék senkit megbántani, se kutyást, se anyukát, se családot, se kisgyereket, de nem értem a normális módon hallgatott kiszűrődő zene miért "szúrja a fülüket" de a gyerekvisítás, órákon át tartó kutya csaholás miért nem?



Kérlek magyarázzátok meg, ez miért zavarja őket? Én sokszor kint vagyok, és a gyerek viháncolást, kiabálástz, labda pattogtatást, kutya ugatást hallgatom órákon át délutánonként,. arra még sosem hallottam megjegyezni egyik szülőt, szomszédot sem, hogy "idegesítőek a gyerekek! Miért nem csitítják le már őket, miért pattogatja a kosárlabdát a ház falának 1,5 órája???"


Szoktam az erkéályemen hallani, hogy megjegyzik, hogy "ez megint diszkósat játszk, nagyon elvan magától szállva a gyerek, miért nem csukott ablakkal hallgatja a pocsék zenéjét??"

Nekem még nem szóltak be, de szerintem zavarja őket, ha hallom, hogy megjegyzik a szomszédok, a gyerekes anyukák mikor elsétálnak a gyerekkel.


Azt hihetitek bömböltetem a zenét, de NEM! Annyira hanggosítom fel, hogy az erkélyemen halljam, nem pedig 25 méterrel odébb halljam, de a házak közel vannak egymáshoz, és meghallják.

Csöndes környék.


Nem sezretnék senkit megbántani, akinek van gyereke, kutyája, de kérlek mondjátok meg, hogy a zene miért idegesíti őket, az órákon át tartó kutyaugatás meg nem? Az órákon át tartó gyerek sikoltizás, nevetés, gyerekmotor gurulgatás fel-alá miért nem?

Miért nem hallom, hogy megjegyezzék, hogy "Idegesít a gyerek labda pattogtatása! Miért nem csöndesítik le a kutyát? Miért nem szólnak rá a visongató gyerekre?"


Ln vagyok ott egyedül aki zenét mer hallgatni és ezért támadnak? Ha gyerekem lenne akkor nem lenne bajuk azzal, hogy a gyerekem zajos?

17/F



2014. máj. 4. 17:21
 1/9 sippara ***** válasza:
66%
A következő ilyen megjegyzésnél szépen ki kell szólni, hogy majd ha az összes rühes kölyök meg kutya befogja a pofáját, és nem kell a pattogtatást, visítást, ugatást hallgatnod 24 órában, azonnal le fogod halkítani a zenét.
2014. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy valóban nem az erkélyen kellene zenét hallgatnod egy bérházban...
2014. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
61%
Szerintem kertes házban lakik, de nem bérház, hanem normális különálló házak... Ha valóban nem üvölt a zene, akkor kekeckednek... Túl jó dolguk van, megkapják a gyest, gyedet, nem kell semmit csinálni csak a gyerekről gondoskodni, nincs nagyobb bajuk, csak a pletykálkodás... FÚÚÚJ, de utálom az ilyen anyukákat!
2014. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

"de a házak közel vannak egymáshoz" Valószínűleg visszhangzik az a csöndes környék ettől. Headset?

[link]

2014. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Engem is zavarna, ha más zenéjét kellene hallgatnom, ugyanakkor őszintén szólva a gyerekek is (bár ők csak extrém ordítozás, sikítozás esetén) és a kutyák is tudnak zavarni.


De az embereknek tudniuk kell együtt élni, nem lakatlan szigeten vagyunk, ezért, ha nem éjjel van hangzavar, akkor ez ellen nem lehet mit tenni.

2014. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

engem pl. rohadtul idegesítenek a visítozó gyerekek, de főleg a hlye anyjuk, aki nem bír rászólni. örül, hogy a gyere elvan magában, nem neki kell vele foglalkozni, így eltűri a visongást is.

visszaszólnék, hogy nem hangos a zene, de lehalkítom, amint a gyerek is abbahagyja a visítozást.

2014. máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát nézd... 26 vagyok, egyedül élek, szeretem a hangos zenét.


A gyerekek is visítoznak az ablak alatt, és fognak is egyre többet, mert ahogy jön a meleg, mint a giliszták, bújnak elő.


VISZONT. Teljesen más az, amikor lent visít valaki. Becsukom az ablakot, felveszem a hangot, fejhallgatót, stb.


Az új felső szomszéd diszkó "zenét" hallgat. Múltkor 2 és fél órán át ugyanazt a számot hallgatta. Vagy valami rendkívül tehetséges DJ "alkotott" nagyot.


Az ellen semmit nem tudok tenni, mert hiába veszek fel fülhallgatót, minden vibrál tőle. És az az ütemes dobolás - mintha valami ősembert lenyugtató püfölés menne.


Próbáld meg, hogy (más) zenével is ez megy-e. Mert most komolyan. Szerintem akinek konkrét preferenciája sincs, az is inkább olyat hallgatna, aminek dallama, szövege van. A diszkó tamtam olyan, mint amikor megy a betonfúró. Zaj. Szerintem ez zavar sokakat.

2014. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

A zenéd azért idegesítő, mert nem köznapi zajnak számít és nem lehet kizárni csak úgy. Hallgathatnád akár Mozart vagy Rachmaninov csodálatos műveit is nagytotálon, akkor is zavaró volna. A kutyaugatás és a gyerekvisítás valóban zavaró, de ezek természetes zajok.


Legyél észnél, mert feljelenthetnek azért, amit művelsz, és joggal! Létezik olyan, hogy fejhallgató, szép hosszú zsinórral - na pl. én azzal szoktam hallgatni a klasszikusokat és és mást is, ha olyan kedvem van. Azaz nem terhelek vele másokat.


Ps: Én Németországban élek. Itt nincs olyan, hogy valaki nem veszi vissza magát a szomszéd KÉRÉSÉRE, és első szóra azonnal. És nam papmpog vissza, nem neki áll feljebb. Zavar a zene, bocs, leveszem. Pont. Miért? Mert zavar. Ennyi.

2014. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Az én meglátásom szerint a gyerekzsivaj és a kutyaugatás az élet része, a hangos zenehallgatás nem. Attól, hogy te úgy döntöttél, hogy zenét akarsz hallgatni, nem jelenti azt, hogy a szomszédaid is szeretnének! Amíg senki nem teszi szóvá szerintem nincs baj vele, de ha már megjegyzéseket tesznek, akkor zavarja őket. Mondjuk, ha annyira zavarja őket, nem tudom, miért nem neked szólnak?!

Más kérdés, hogy a szerintem a gyerekek viháncolásának, kiabálásának is van határa, ahogy a szakadatlanul ugató kutyát is illene megnevelni! Ezeket ugyanúgy szóvá lehet tenni a részedről! Ha meg akarod szüntetni a helyzetet, lépj te először és használj fülest, fejhallgatót, bármit. Utána át lehet menni a szomszédba, hogy te sem bömbölteted a zenét, ugyan szóljon már rá az üvöltöző gyerekére, kutyájára.

2014. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!