Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bunkó dolog lenne a kerítésemr...

Bunkó dolog lenne a kerítésemre rárakni valamilyen nádat, vagy szövetet, hogy ne lássam a szomszédot? Lenne ebből balhé?

Figyelt kérdés

Nincs harag a szomszéddal, csupán én nem vagyok rájuk annyira kíváncsi. Köszönünk, és több nincs. De mindig mászkálnak ki-be a házból meg autót szerelnek meg a kutyája folyton ugat engem, pedig nem a kerítés előtt megyek el, hanem méterekre, csak agresszív a kutya.

Balhé lenne ebből, ha felraknék valami 2 méteres szövet, vagy nád sort, hogy ne lássunk egymáshoz át? A növény sok idő mire megnő olyan magasra!

Van neki beleszólása abba, hogy én mit rakok a kertbenbe a kerítés én oldalamra?



2013. nov. 5. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a te kerítésed, akkor tehetsz. Nem gáz, köze semmi.
2013. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akár kőfalat is húzhatsz a te oldaladon, senkinek semmi köze. Nyugodtan tehetsz nád kerítést.még engedély sem kell (kőfalhoz kell)
2013. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj, mindenki magánterülete a saját telke. Elöl is vannak magas téglakerítések, azoknak se ugat senki. :)

Privát szféra, ennyi. Én is jobban érzem magam, ha nem lesi a szomszéd, ahogy kapálom a kertet. :D


A nád nem túl jó megoldás, idővel majd hullani fog, és letöredezni, át nem feltétlen látnak majd rajta, de hogy baromi csúnya lesz pár év múlva, az tuti.

2013. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is benádaztuk a kerítést,először duzzogott a szomszéd néni,gondolom azért mert nem látott át,de megszokta hamar.A szembe szomszéd egyedül élő néni...no Ő valósággal kiakadt :)))Azt mondja,miért csináltuk,hogy Ő ne lásson be???? Mondtam neki,se Ő se más,mert én szeretek meztelenül napozni..erre elhallgatott :)))
2013. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem bunkó dolog ,teljesen természetes ha nem akarod hogy otthonodba belássanak. Ha a te oldaladon van akkor engedély se kell, ha a másé a kerítés akkor viszont meg kell kérdezni a tulajt. Ha nem egyezik bele ,marad a dupla kerítés vagy az élősövény.
2013. nov. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogy bunkóság. Én azért tervezem belamellázni a kerítést, mert nem tetszik a szomszéd háza. Csináld nyugodtan.

(A kerítés teljes megváltoztatásához, tehát ha pl. el szeretnéd távolítani a jelenlegi kerítést és valami teljesen másmilyenre lecserélni, kell a szomszéd beleegyezése is, de ahhoz, hogy a te oldaladról bevond valamivel, nem kell.)

2013. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Haveroméknál is van, és nagyon hasznos a nád, mert egyátalán nem lehet átlátni..
2013. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nálunk egyik oldalra nád, másik oldalra hullámpala van rakva a kerítésre, ugyan ezért... jóba vagyunk velük, szökőévben egyszer áthívnak beszélgetni, mi is áthívjuk őket ha valami (szülinap van pl.), a kerítésen az ajtók mellett -ikerházban lakunk- van egy méter szabad rész ahol átlátni, és ott ha összefutunk akkor beszélgetünk, de többet nem akarunk, nem vagyunk annyira kíváncsiak, és ők se legyenek arra hogy mi mit csinálunk a kertben.. ez tök normális, és jogos.
2013. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem jó dolog ha a kerítést el lehet fedni hogy a szomszédok ne bámuljanak át,kivéve ha nagyon jó a kapcsolatotok egymással. Nem kell engedélyt kérned senkitől, de udvariasságból meglehet kérdezni a szomszédot, hogy nem gond ha befedi a kerítést lehet hogy még örülne is neki.
2013. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mi sűrűn növényt tettünk de persze így is jó.

Sőt szerintem örülni fognak!

2013. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!