Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vajon miért csinálta ezt a...

Vajon miért csinálta ezt a szomszéd? 3 hete költöztünk egy társasházba, mi a harmadikon lakunk a párommal.

Figyelt kérdés

Tegnap, délután fél háromkor nekiálltam főzni vacsorát, ami rántott hús volt, és ugye jár némi klopfolással.

Nos, mivel csak ketten vagyunk a párommal így nem tartott sokáig a húsok klopfolása, max 5-10 perc.

minden egyes "ütésnél" felkopogott az alattunk levő, először nem értettem, de mikor már egy ideje ezt csinálta akkor rájöttem hogy biztos a kopácsolás miatt, de akkor meg miért nem jött fel és kért meg hogy fejezzem be, miért kell fel dörömbölni? Mit gondolt? Vagy lehet én voltam tapintatlan? de hát mégsem hajnalban kezdtem el főzni, nem értem, sehol nincs leírva hogy vasárnap fél háromkor tilos főzni..

Szóval most emiatt elég rosszul érzem magam, nem akarom hogy utáljon a szomszéd, de azért ő se volt korrekt, hogy feljövés helyett csak feldörömbölt.

Nektek mi a véleményetek?


2014. máj. 5. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ne érezd ezért rosszul magad, este 10-től reggel 6-ig Hétfőtől-Vasárnapig azt csinálsz amit akarsz, pláne főzhetsz. Ne foglalkozz vele. Ha baja van menjen fel és beszélje meg veled.
2014. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy van szája használja azt.
2014. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bekopognék és elmondanám neki, hogy ha bármi zavarja velem kapcsolatban, akkor legközelebb lesz szíves feljönni és emberhez méltóan megbeszélni a dolgokat, mert szerintem ez elég alpári dolog.


Eddig ez kettőből kétszer be is vált. :)

2014. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert bunkó . Sajnos borítékolható ,hogy lesz még vele gondotok..
2014. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Hétvégén megteheti az ember, hogy ebéd után egy jóízűt szundikáljon. Sokan élnek is ezzel a lehetőséggel, ezért ha kopácsolnom kellene, biztos várnék vele kb. 3 óráig. Ha erre nem jöttél rá magadtól, és kifogtál egy dörömbölős szomszédot, még mindig nem késő személyesen tisztázni.
2014. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Nehogy már azért ne lehessen húst klofolni, mert valaki DÉLUTÁN alszik!
2014. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, csak nem illik. De mindig van egy tapló.
2014. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Először úgy olvastam, hogy "de azért ő se volt korrekt, hogy fejlövés helyett csak feldörömbölt." :)


Elvileg sokat tompul, ha összehajtogatott konyharuhát teszel a deszka alá, csak nyilván a húzás is csökken, nagyon pontosan kell láb fölé pozícionálni a legtöbb asztal esetében, ha nem akarod sokkal tovább püfölni a szeleteidet. Amiről a szakácstippek sose szólnak: egy mázsás üllő vagy valami elég sokat benyelne a mozgási energiából, és minden asztalnál jobb húzása lenne. Persze lehet gondolkodni, hogy mégis mi legyen az a nehéz, de épp okos magasságú, meg hogy hol fér el a lakásban egy vasbeton asztal két járdalapból meg négy kerítésoszlopból. :D

2014. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

A klasszikus seprűnyéllel kopogtató módszert csak egy vérbeli köcsög használhatja.Ha egy szomszéd nem érti meg hogy egy panelban a minimális szomszédi tolerancia elengedhetetlen,akkor azt sem érdemli meg hogy foglalkozz vele.Se egy klopfolás,se egy polcfúrás nem tart örökké ezért ezt kötelessége az általad leírt 5-10 percig elviselni.Ha 1 óra intenzív zajongásról van szó akkor már megértem a dühét,de a módszer akkor sem egy korrekt emberre vall.

Engem egyébként nem érdekel,én tegnap felporszívóztam este 11 kor mert én akkor akartam és úgy osztom be a teendőket ahogy akarom.A szomszédom meg egy állat mert úgy jár hogy én, a fenti lakó is érzem hogy mikor lép mert annyira dönget a lábával.Kellemes 'ajtóbeba*zással' jelzi hogy hazaért/elment.


Tehát a konklúzió : annyira kell a szomszédodra tekintettel lenned mint nem.

2014. máj. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szard le. mások ennél durvább dolgokat nyomatnak napi 24-be.
2014. máj. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!