Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédok sosem dolgoznak,...

A szomszédok sosem dolgoznak, csak pletykálkodnak rólam. Beszólhatok nekik, hogy inkább járjanak el dolgozni, ne velem foglalkozzanak?

Figyelt kérdés

Én főiskolás vagyok, tehát sokszor itthon vagyok, sokat tanulok.

És a szomszédaim, eddig észre se vettem, hogy mennyit, de az utolsó 1 évben nagyon feltűnt, mert miután tanulás közben a teraszon tanultam, és kint ácsorogtak, és bámultak engem, meg hallottam, hogy rólam sutyorásznak(ez is milyen már, hogy valakit kibeszélsz, mikor ott ül pár méterre tőled... nem a házadban zárt ablakkal pletykálsz....)

Meg fűnyírás, kertásás közben kijönnek és bámulnak engem... közben kávézgatnak... pofátlanok!


3an vannak férj feleség, meg olyan 30 as csajszi, és eddig mint mondtam észre se vettem, de miután ennyit látom őket, és látnak ők engem, azóta megfigyeltem, hogy ezek sosem dolgoznak szinte! 2-3 naponta látom elmenni a férjet pár órácskára, meg naponta gondolom a boltba egy fél órára elkocsikázik, de amellett folyton itthon vannak.

Ég a villany, nyitva az ablak, hallom hogy dumálnak, és szidnak mindenkit(igen, ha nem rólam dumálnak hallom, hogy szidják a többi embert)


Mi az istent melózhatnak ezek, hogy heti 2-3 napot kell elmenniük 3-4 órára déléután, majd egész nap itthon vannak?

Bűnözők lennének? Mert ha ilyen jól megy nekik, hogy itthon vannak egész nap, és van idejük engem kibeszélni... biztos nem 12 órában melóznak gyártósoron!


Mit csináljak velük? Szóljak be nekik valamit, hogy "adóbevallás rendben van, hogy egész nap engem bámulnak? Vagy nekik fizetnek, hogy engem bámulnak?


Mert nagyon utálom, hogy hozzájuk se szól az ember, de képesek fél órán át bámulni és közben kávézgatni a garázsuk előtt...


Te mire gondolsz, milyen munkájuk lehet, hogy 3-4 órára mennek el 2-3 naponta, aztán egész nap itthon bámulják a szomszédot? Szerintem biztos nem tisztességes meló, ha ennyire keveset kell melózniuk, és van pénzük mindenre(mert cigiznek 3 an, és sosem hallom panaszkodni őket a drága kenyér, cigi, benzin miatt)



2014. máj. 8. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Rengeteg olyan munka van, amit otthon lehet végezni és nem kell hozza eljárni sehová.


Másrészt meg jogukban áll azt beszélni (akár rólad is), amihez éppen kedvük van.


Bámulni is szabad, meg kávézni is, akár a garázs elött, akár a teraszon.


Ha beszólogatsz, csak hülyének fognak nézni téged.


Ne foglalkozz velük, ha nagyon zavar, akkor ne ott tanulj, ahová odalátnak.

2014. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudhatod, hogy miből élnek, vannak otthon végezhető munkák, úgyhogy ha ilyet szólsz be, tényleg lehet, hogy maximum hülyének néznek.
2014. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Csináld meg a kerítést, hogy ne lássanak oda. Ne törődj vele mit dumálnak, ha látják hogy nem reagálsz leszállnak rólad. Ne szerezd meg nekik azt az örömöt, hogy kiborulsz emiatt.

Lehet hogy a lottón nyertek, azért nem kell dolgozniuk.

2014. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Amikor legközelebb elmegy a fickó otthonról, a két nőt vágd partiba. Egy anya-lánya párossal lenne 3-4 órád.

Különben meg próbáld meg, hogy leállsz velük beszélgetni. Lehet, hogy az hiányzik nekik. Aztán ha látod, hogy nincs közös témátok, vagy más szinten vagytok, akkor még mindig hanyagolhatod őket.

2014. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
47%
Be ne szóljál inkább csak bámuld vissza őket.
2014. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"rokkantak" és hozza a pénzt a postás, valami kétes vállalkozásuk van , vagy örököltek nyertek, esetleg kiadnak bérbe valami ingatlant és havonta jön a dohány stb. Otthon végezhető jól jövedelmező állás kb egyáltalán nincs idehaza,csak az átverős hirdetésekben .


A lényeg ,hogy húzz fel egy átlátszatlan kerítést, nádszövet a legolcsóbb . Vagy/és szólj be nekik. "a jól nézz meg ,holnap elutazom" nálam bevált :) De pl mikor néznek ,te is állj meg és kezdj velük farkasszemet nézni. Lényeg hogy te bírd tovább. Készíts be kv-t üdítőt stb és nézd vissza őket ,amíg vagy ők nem szólnak be vagy eltakarodnak.

2014. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
67%

rakd meg a 30-as leányzót és közben faggasd ki :) nagyon vicces történet te amolyan sztár lehetsz nekik ha azért kiülnek kávézni hogy lássanak....

csaj nem közeledett hozzád lehet......

2014. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát valóban gyanús alakok lehetnek,viszont egyetértek hogy nem kell veluk foglalkozni.Ha lopják a napot vagy piszkos melójuk van,te akkor is nyugodtan alszol.Szerintem ne szólj be nekik,legyél te okosabb.

Az én szomszédasszonyom is hasonló figura volt,másokról pletykált,sosem dolgozott,egyszer nyitott egy turkálót de csődbe ment.Azóta nem tudni mi van vele de folyton keresik a tartozásai miatt.


Ezek csak amolyan megkeseredett vagy szimplán csak bamba unott emberkék,mindenhol megbújnak mint valami suttogó férgek.Sajnos

2014. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. Fordítsd úgy a széked, hogy háttal ülj nekik. Hadd nézzék a hátadat. Dolgozni nem dolgoznak. Biztos munkanélküliek.
2014. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!