Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kibírhatatlan szomszéd,...

Kibírhatatlan szomszéd, kicsit bizzar történet. Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztünk az új albérletünkbe, ahol egy hatalmas teraszunk is van. A szomszédainknak viszont csak egy-egy kis erkélyük van a miénk fölött. Tehát ha leejtenek valamit, az nálunk köt ki, biztos el tudjátok képzelni. Ezt sajnos nem mindenki tudta felfogni: a harmadikon lakik egy idős házaspár (a többi lakó szerint rengeteg babájuk van, és a gyerekeiknek hiszik őket), és a néni napi teendői nagyrészét az teszi ki, hogy a madaraknak dobálja le a kenyeret az én tisztára söpört teraszomra. (Amit aztán a rengeteg madár összepiszkít, persze.) Nem azért, mert nem tudja, hogy az másnak a területe, hanem mert rohadtul nem érdekli, és szerinte teljesen rendben van odaszemetelni. A múltkor felvittem az ajtaja elé, amit összesöpörtem. Másnapra visszahozta az én ajtóm elé. (Aztán két nap után, mikor nem nyúltam hozzá, összeszedte.)

Nemrég vettünk egy kerti pavilont és néhány bútort is. Tegnap észrevettük, hogy egy csomó virágföldet öntött rá, és egy zacskóban reklámújságot meg egy kólás üveget is ledobott. (Érti valaki az üzenetet?) Tiszta dilis, és fogalmam sincs, hogy mit csináljak vele. A helyzetet kicsit bonyolítja, hogy mindez Németországban zajlik, szóval nem tudom, mik a lehetőségeim. :D


Van valami ötletetek? Bármi, tényleg. :D


Előre is köszi!


2014. máj. 15. 09:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*bizarr
2014. máj. 15. 09:38
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Igen türelmes ember lehetsz, én nem bírtam volna ennyi ideig.

Nem tudom milyen törvény adta kereteid vannak Németországban sajnos.

Most biztos le leszek szólva vagy pontozva, de én visszavágnék neki. Nem tudsz felmenni a tetőre, és onnan teleszemetelni az ő erkélyét hasonló finomságokkal? Vagy összeszedni a szemetet, becsöngetni hozzá és a kezébe adni. Vagy pedig fogni a madárszart és bekenni vele az ajtaját. Tudom, nem szép dolgok, de sok ember ellen csak úgy lehet felvenni a harcot, ha a saját fegyverüket fordítod ellenük.

2014. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek ilyenek. Nem fogják fel, hogy ha valamit kiráznak, kidobnak az az alattuk lévőnél landol.

Nincs valami árnyékolótok? Nekem egy árnyikám van, az szoktam kiengedni valamennyire, így nem esik be semmi a teraszra. Egy másik ismerősömnek pedig ilyen kis féltető, az is véd. Hozzá a felső szomszéd kutyája pisil mindig le.


Beszéltél egyébként vele? Megkérted, hogy ne tegye?

Mert ha az volt az első lépésed, hogy felvitted az ajtaja elé, akkor az nem túl szerencsés.


Van esetleg valamilyen szabályozás, hogy mit lehet, mit nem, mikor. Nálunk még itthon is ki van függesztve a képcsőházban a házirend. A németek meg elvileg még precízebbek :) Ha van ilyen, akkor az alapján szólhatsz a közös képviselőnek/ gondnoknak, vagy ami van ott.

2014. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
HÁBORÚ
2014. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tegyél ellene rendőrségi feljelentést.
2014. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Beszéltél vele, vagy szó nélkül odaraktad a szemetét az ajtó elé?

Ha nem beszéltél vele, akkor nem fog megoldódni a probléma.

Ha igen, akkor a közös képviselőt keresd meg első körben. Rendőrséget hülyeség emiatt kihívni, nem fognak tudni mit kezdeni, ráadásul bosszúsak lesznek hogy ilyen hülyeségek miatt kell ugrálniuk.

2014. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1.esőtető

2.utánajárás a lehetőségeidnek. általában birtokvédelmi eljárás

2014. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nádszálkisasszony ***** válasza:
A házvezetőnek szóltál már? Ő hátha tud neked valamilyen használható tanácsot adni! Egyébként elképesztő, hogy mik mennek! De Németországban is!?? Ez most letaglózott! Mert ahhoz már egészen hozzászoktam, hogy Budapesten kisebbségi szomszédaink kakis pelenkákat dobnak át a kertünkbe. Persze véletlenül..:/
2014. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

esőtető

nádtető


ezeket szereljétek fel magatoknak és nem fog behullani tőle semmi!


szerintem felesleges háborúzni!

2014. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

A pavilonnak többek között az lett volna a lényege, hogy vegye már észre magát, és ne dobáljon le.


Ehhez képest alulról fotózva így néz ki:

[link]


Ezt meg a másodikról fotózták nekünk:

[link]


Beszéltünk a közös képviselővel, aki szerint a rendőrségnek kellene szólni. Arra gondoltunk, hogy este felvisszük a néninek a cuccot, amit ledobott, és megmondjuk neki, hogy a következő alkalommal kihívjuk a rendőrséget. Szerintetek ez így jó?

2014. máj. 15. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!