Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kibírhatatlan szomszéd,...

Kibírhatatlan szomszéd, kicsit bizzar történet. Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztünk az új albérletünkbe, ahol egy hatalmas teraszunk is van. A szomszédainknak viszont csak egy-egy kis erkélyük van a miénk fölött. Tehát ha leejtenek valamit, az nálunk köt ki, biztos el tudjátok képzelni. Ezt sajnos nem mindenki tudta felfogni: a harmadikon lakik egy idős házaspár (a többi lakó szerint rengeteg babájuk van, és a gyerekeiknek hiszik őket), és a néni napi teendői nagyrészét az teszi ki, hogy a madaraknak dobálja le a kenyeret az én tisztára söpört teraszomra. (Amit aztán a rengeteg madár összepiszkít, persze.) Nem azért, mert nem tudja, hogy az másnak a területe, hanem mert rohadtul nem érdekli, és szerinte teljesen rendben van odaszemetelni. A múltkor felvittem az ajtaja elé, amit összesöpörtem. Másnapra visszahozta az én ajtóm elé. (Aztán két nap után, mikor nem nyúltam hozzá, összeszedte.)

Nemrég vettünk egy kerti pavilont és néhány bútort is. Tegnap észrevettük, hogy egy csomó virágföldet öntött rá, és egy zacskóban reklámújságot meg egy kólás üveget is ledobott. (Érti valaki az üzenetet?) Tiszta dilis, és fogalmam sincs, hogy mit csináljak vele. A helyzetet kicsit bonyolítja, hogy mindez Németországban zajlik, szóval nem tudom, mik a lehetőségeim. :D


Van valami ötletetek? Bármi, tényleg. :D


Előre is köszi!


2014. máj. 15. 09:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Takarítsd le a pavilont meg a teraszt, fényképezzétek le. Aztán mikor összemocskolja, megint fényképezzétek le.

Ne vidd fel neki a cuccot. Nem éri meg. Inkább a fényképeket mutasd meg neki, és mondd meg, hogy ez volt az utolsó alkalom, mert még egy ilyen és mész a képekkel a rendőrségre.

2014. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a "beszélj vele" eddig soha nem jött be. Sőt még rosszabb lett, mert megsértődtek és nekik állt feljebb. Azóta úgy vagyok vele, hogy minek beszéljek egy olyannal, aki magától nem fogja fel, (vagy nem akarja, nem érdekli), hogy a cselekedetével másoknak árt (gondolok itt pl. az éjszaka hangosan zenét hallgatókra, stb.). Az egyszerűen nem intelligens, nincs vele beszélnivalóm. Szóval Háború! :D
2014. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szerintem teljesen helytálló,hogy felmész hozzá és figyelmezteted,hogy mégegy ilyen és mész a rendőrségre.
2014. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!