Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nézhetnek pestinek?

Miért nézhetnek pestinek?

Figyelt kérdés

sokan azt hiszik pesten lakom pestiek közül

vidéki vagyok miért hihetik azt


22f



2014. máj. 15. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert úgy öltözködsz, mert nincsen tájszólásod, mert sokat jársz Pestre, vagy csak mert olyan egyértelműnek tűnik, hogy ha valakivel Pesten találkozol, akkor az pesti.
2014. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez hogy történik?


A barátaid nyilván tudják, mi a helyzet. Vadidegenek szólítanak le, hogy "te gyerek, te biztos pesti vagy."?

2014. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
régebben osztálytársak ,munka társak stb...
2014. máj. 15. 19:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha Pesten hiszik azt, hogy pesti vagy, akkor nincs mögötte semmi alantas dolog. Olyan vagy, mint egy átlagos pesti.
2014. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hát öcsém ez a gyerek biztos pesti. 1 cseppet kék a szeme bajsza sincs ásztá mindenségit nekijjee
2014. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem beszélsz úgy, hogy közért vagy fregoli? Ezek a legtipikusabb budapesti szavak. Vagy használsz személynevek előtt 'a' betűt? Vagy pl. laza vagy és tudsz élelmesen közlekedni?


Nekem azért kicsit hiteltelen, hogy a fővárosiak téged budapestinek nézzenek, mert a budapestiek sosem nevezik a városukat 'Pestnek', hiszen nem az a neve. A vidékiek szokása ez a pestezés. Viszont ha vidékiek néznek téged bp-inek, akkor az az első bekezdésem miatt lehet szerintem:)

2014. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Pesti vagyok születésemtől fogva, és mindig Pestet mondok. (Nehogy már budainak nézzenek. :D)


De ez a közért meg a fregoli új nekem, tök érdekes.

2014. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, utolsó, én is Pestet mondok, de nem az egész városra. Szóval te mondod magad, hogy azért, hogy ne nézzenek budainak, de nem azért mert szerinted Budapest neve az, hogy Pest. Szerintem a vidékiek kajak ezt hiszik, vagy amúgy mivel magyaráznád, hogy következetesen így nevezik?:D
2014. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy úgy beszélsz, mint a régi tévések?
2014. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a vidékiek azt hiszik, hogy Pest az Budapest. Ők is tanultak földrajzot, és magyarok, akik itt élnek. Én is vicceltem a budaisággal.


Lehet, hogy azért mondja, hogy "feljön Pestre", mert konkrétan Pestre jön. Vagy mert Pesten van a belváros, a nyüzsi, a metró.


De ezt találtam a wikipedia-n:


"In colloquial Hungarian, "Pest" is often used for the whole capital of Budapest."

2014. máj. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!