Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudunk tenni, ha az alsó...

Mit tudunk tenni, ha az alsó szomszéd valótlanul azt terjeszti, hogy mi állandóan a többi szomszédra panaszkodunk?

Figyelt kérdés

Egyszer 1,5 éve mikor ide költöztünk, feljött az alsó szomszéd megkérni minket, hogy halkabban eddzünk. (heti 3x 1,5 óra súlyok emelgetése valamikor dél és 4 között) Azóta 3 réteg szőnyeg van a kondigép alatt+2réteg padlószőnyeg,ennyit tudunk tenni, ha többet teszünk alá, felborul.


Közben a jobb szomszédnál ikrek születtek,tőlük meg is kérdeztük,hogy nem hallatszik-e át, amikor filmet nézünk este,hogy nem zavarja-e a babákat, erre mondta,hogy ők semmit nem hallanak belőlünk, ő is megkérdezte,hogy nem halljuk-e a babákat. Mondtuk,hogy egyáltalán nem,csak ha kint vannak a folyosón,de akkor sem zavarnak. A bal szomszédunkat sosem láttuk még,csak néha halljuk a falon keresztül,hogy csak van otthon valaki, fölöttünk meg nem is tudjuk,hogy kik laknak, meg a 3 szemben lévő lakásban sem a lépcsőház túloldalán.


Páromat 4 hónapja műtötték,én vizsgázom, több,mint fél éve senki nem nyúlt a kondigéphez. Erre kb 3 hete feljött megint az alsó szomszéd,hogy fejezzük be amit csinálunk,mert ki van akadva,hogy hogy lehetünk ilyenek,hogy fúrunk bejelentés nélkül,meg mindig leejtünk valamit a földre és hogy ki van borulva emiatt. Ekkor közöltük vele,hogy párom hónapok óta nagyrészt csak fekszik én meg tanulok. A fúrást meg a koppanást a földön mi is halljuk, valószínűleg fentről jön. Erre megkérdezte,hogy hogyhogy minket nem zavar,vagy szóltunk-e már,hogy fejezzék be, ekkor mondtam,hogy 4 évig kollégista voltam,engem semmi nem tud zavarni. Elköszönt,hogy bocs hogy zavart,akkor nem mi voltunk.


Tegnap a mellettünk lévő már 1 éves babás szomszéd átkopogott,hogy tényleg ennyire zavarnak-e minket a babák. Hát se köpni se nyelni nem tudtunk,hogy akkor most mi van?! Ő mondta,hogy az alsó szomszéd mondta nekik, hogy minket mennyire zavar az állandó sírás meg kiabálás. Meg hogy hallott a kondigépről is,hogy minden nap edzünk,meg a többi szomszéd is zavar minket.


Mit lehet ilyenkor tenni azon kívül,hogy minden szomszéddal tisztázzuk,hogy semmi bajunk velük? Úgy néznek ránk messziről, mint valami sunyi szardarabokra, most már értem, hogy miért.


2014. máj. 16. 15:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy a közös képviselőt is megkereste már az alsó szomszéd, aki közölte vele, hogy nappal mindenki azt csinál, amit akar, ezek nem indokolatlanul hangos zajok, csak a normális életvitelhez tartoznak,ezért nem fog semmit tenni.
2014. máj. 16. 15:21
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Na akkor megtettél mindent amit tudtál, hisz tisztáztad a félreértést. Tojd le az alsó szomszédot, minden tömbben van egy-két elmebeteg.
2014. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam már ilyen esetről a neten. Mókásan oldották meg az érintettek. A bejáratra kitettek egy humoros de nem bántő értesítést a tényekről, hogy nem ők terjesztik ezt+azt a házban. Akkor gondolom már mindenki képben van hogy ki az.
2014. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fish1 ***** válasza:
Én rákérdeznék az alsó szomszédnál, hogy miért terjeszti ezt. Ha szó nélkül hagyod, ugyanúgy folytatni fogja.
2014. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem lehet tenni semmit...az alsó szomszéd beteg.

ha többi szomszéd tudja rólatok, hogy igazat mondtok, és tényleg nem zörögtök, akkor nem lesz probléma.


az anyósom is ilyen. imádja a bajkeverést, bárhol is van..(buszon, orvosnál, közért, szomszédok, család, munkahely)


mi megoldottuk:hozzánk nem jöhet még látogatóba sem..


de nálatok nehezebb ügy.

2014. máj. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!