Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házat szeretnék venni, egyútta...

Házat szeretnék venni, egyúttal új életet is kezdeni. Debrecenbe megérné házat venni?

Figyelt kérdés

Budapestről költöznék el, mert már nagyon unom a várost.

Vidéki nagyvárosokat nézegettem, sok szempont szerint, majd Debrecenre esett a választásom.

De megérné?

Milyen a város?

Aki ott lakik, esetleg onnan költözne máshova, mi szól ellene vagy mellette?



#Debrecen #szépváros
2014. máj. 24. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a Dúnántúlt céloznám meg bár Debrecen is jó város. Milyen szempontokat nézel? Nem lesz nehéz egyedül lenni? Kor?
2014. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sopront ajánlanám, gyönyörű, nem lelakott, viszonylag nagyváros, jó levegő stb..... Minden árban találsz ott házat/lakást.
2014. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

40 vagyok, és teljesen új életet akarok kezdeni, igazság szerint addig jó volt pest míg a pénz összejött egy kertes házra, de már nagyon nem akarok ebben a városban élni.

Máshol is meglehet ismerni embereket, bár a munkahely szempontjából keleti régióban talán ez az egy olyan város van, ahol a népesség miatt kicsit könnyebb munkát vállalni.

de más városokban sem könnyebb még a Dunántúlon sem, hiába mondják hogy fejlettebb némelyik város.

esetleg a határszéle az ami jó lenn, mert sokan átjárnak osztrákba dolgozni, bár az ottani árak, majdnem a pesti szintet verik!

2014. máj. 24. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 11. éve lakom Debrecenben és nekem tetszik. A belváros (több sétálóutca is van) és a Nagyerdő elég hangulatos. Viszont nincs se hegy, se folyó, se vár, se tipikus történelmi városrész (mert sajnos a szocializmusban beszúrtak pár Kádár kockát mindenhová, ami tönkre vágja a városképet). Ilyen szempontból például Eger vagy Sopron sokkal szebb.


Közlekedési szempontból kezelhető a város: nincsenek valódi forgalmi dugók (de természetesen csúcsidőben azért vannak torlódások), sőt Pesthez képest nagy távolságok sem. Viszont az "nagyvárosiként" szokatlan lehet, hogy este 10-11-től nincs tömegközlekedés. A repülőtér is mostanság kezd erőre kapni, egyre több helyre van menetrend szerinti járat.


A fiatalabb (20-30) korosztályból egyesek panaszkodni szoktak, hogy Pesthez képest nincs nagy éjszakai élet. De személy szerint engem hidegen hagy, hogy most 6 vagy 60 "dizsibe" lehet menni, mert már lassan én is kiöregszem ezekből és eddig se voltam törzsvendég ilyen helyeken. Kocsmákból pedig itt is van bőven mindenféle igényességi kategóriában, szóval szerintem itt is teljesen mindegy, hogy 100 vagy 10 000 potenciális helyre lehet beülni.


Oktatási intézményekkel is jól el van látva a város, az egyetemi képzés színvonala is jónak számít (magyar viszonyok között) a legtöbb karon, rengeteg külföldi hallgató is van a városban.


Munkahelyről nem nagyon tudok nyilatkozni, mert ez attól függ, hogy kinek milyen a végzettsége (nem mindegy, hogy valaki szakács vagy idegsebész). Ezért ebből a szempontból érdemes célirányosan tájékozódni a költözés előtt.

A házvásárlásról se tudok nyilatkozni, mert itt is több egyedi szempont merül fel. A külvárosban, vagy valamelyik "csatolt településen" (pl. Józsa) már 20 millióért is lehet közepesen korrekt kertes házakat venni, míg pl. egy hasonló ház a nagyerdei villanegyedben már 60-70 millió körül mozog. De a skála ettől is szélesebb, mert lehet lepusztult "házat" venni 2-4 millióért is vagy kúriát 700 millióért is.


Továbbá, az se árt, ha a döntés meghozatala előtt elutazol pl. 2-3 napra és a saját szemeddel méred fel a terepet.

2014. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát ez korrekt válasz volt!

köszönöm szépen!

2014. máj. 24. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!