Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Menjek orvoshoz, vagy mi?...

Menjek orvoshoz, vagy mi? Minden zaj zavar a környezetemben! Utálok flexxelésre ébredni! És kutyaugatástól nem tudok elaludni! Zsémbes öreg leszek?

Figyelt kérdés

Utálom, hogy sokszor reggel elkezdenek fát vágni, habár nem lakok semmilyen erdő mellett!

Utálom, hogy a szomszéd néha flexxelőset játszik! És zárt ablakkal is hallgathatom!

Utálom, hogy sokan végig száguldoznak kocsival az utcánkon!

Urálom, hogy sz.r robogóval "preeeeeee" mennek itt mindenhol!

Utálom, hogy a szomszéd házat építik és már 1 hónapja kalapálásra ébredek! És még nyáron is folytatni fogják!

Utálom, hogy a szomszéd kutya órákig ugat éjjel, és nem tudok el aludni!


Zsémbes öreg leszek akkor, ha minden ilyen zaj idegesít?

Most az normális, hogy utálok ilyen zajokra ébredni, és nem tudok elaludni a kutyaugatásra zárt ablakkal sem?

18f



2014. máj. 28. 08:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Ezek a dolgok ugyan úgy zavarnak mindenkit, csak a legtöbben nem csinálnak ekkora hisztit miatta.
2014. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól szigetelt ablak csodákra képes ám.
2014. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Engem is zavarnak a városi állandó zajok!Pláne, mert nem ilyen környezetben nőttem fel.Utálom a nyüzsgést.

Javaslom a füldugót.Én éjjel azzal alszom és nappal is gyakran használom, ha csendre van szükségem.

2014. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Állítólag ha magaddal ki vagy békülve, a külvilággal is.

Nálam így volt. Mikor boldogtalan volt az életem, akkor minden zavart, idegesített.

Mostanában egy ideje harmóniában élek, és csodálkozom is, mert nem zavar semmi ilyesmi.

2014. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Néha nem ártana kimozdulni otthonról... :D

A kutyát meg tojd le, az enyém kb csak éjszaka ugatott, de akkor átment farkasba. Megszoktam. :D

2014. máj. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Valami probléma tényleg lehet veled. A legtöbb ember szinte akármilyen zajt meg tud szokni, mert egy idő után az agy a saját pihenése érdekében kiszűri ezeket.

Édesanyám pl párszáz lelkes faluból költözött Szegedre egyetemistaként kollégiumba, mindezt a 80-as évek elején, tehát akkor még hatalmas különbség volt a falu és egy nagyváros között. Otthon náluk kétnaponta ment el egy autó az utcában, míg Szegeden konkrétan a kolesz mellett ment el az egyik villamos. Ráadásul a megálló is kb 10 méterre vol, a régi zajcsillapítás nélküli sínek és a még hangosabban zúgó-csattogó villamos elég nagy hangkavalkádot eredményeztek, főleg fékezéskor, gyorsításkor. Tehát hajnal 4-től este 11-ig folyamatosan ezt hallottad. Két nap nem alvás után hozzászokott a dologhoz, és úgy aludt, mint otthon.

Laktam én is Szegeden, közel az egyik híd lábához. Este a csökkent zajban kiválóan lehetett hallani a csattanást, ahogyan a 40 tonnás kamionok 60-70-nel átzúgtak a dilatációs réseken. Egy napig zavart, utána megszoktam. A lényeg, hogy ne hergeld magad, hogy "szemét kuya, itt ugat és nem tudok aludni", csak feküdj és várj. El fogs aludni, mert az agy sem hülye. Ha nem koncentrálsz rá, akkor ki fogja tudni kapcsolni a kutyaugatást is.

2014. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mindenhol vannak a zajok. Nyilván a flexelés meg az építkezés csak időleges. De pl. nálunk is hallom az autókat, vagy a kukásautót. Nem zavar, már megszoktam.

Annak én sem örülök, amikor hétvégén reggel 7-kor már fúrásra kell ébredni, de ha normális időben csinálják, akkor nem zavar.

Nem tudsz ezektől aludni? Milyen korán kéne kelned egyébként? Mennyivel előtte ébredsz fel ezekre?

2014. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk meg a zenélős autók a divatok. Family frost, házitej, gázpalack csere, akkumulátort veszek, tollat vásárolok, tüzelő árusitás stb.stb. Ezek minden nap végigordibálják a várost, zenélnek veszettül. Eleinte engem is zavart, de már csak az a jelszavam, hogy "minden elmulik egyszer, csak ki kell várni!" Türelem!
2014. máj. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Azért a zenélős autókat remélem egyszer valaki fontos ember párhuzamba rakja a nem kicsit szigorú spamtörvényünkkel! Igaza van a kérdezőnek is, tán nem kéne a kakast flexeléssel ébresztenie senkinek, talán a kutya ha biztonságban érezné magát, lenne előtte friss víz, este jóllakottan lepihenne, és talán a kiskölkök is kímélhetnék jobban a robogót, ha lenne benne némi munkájuk is... Áh, tudjátok, csak az általános bolondokháza...
2014. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Engem egyedül a gyereksírás zavar.
2014. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!