Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ha irritál a felső...

Mit tegyek ha irritál a felső szomszéd?

Figyelt kérdés

Egy 10 emeletes panelházi lakásban lakok.

A felettünk lakó "úr" az utóbbi pár hónapban rendkívül kellemetlen szomszéddá vált sajnos.

Azt még elnézem, hogy a 20 év alatt mióta itt lakok számtalanszor áztatott már be felülről, (volt olyan is, hogy a frissen festett+tapétázott falat tette tönkre) de ez valószínűleg nem volt szándékos. Azonban az utóbbi időben elviselhetetlenné kezd válni a "működése".


Hónapok óta hallgatjuk, ahogyan dübögve, mint egy elefánt közlekedik a lakásban, ugrál, tologatja a bútort vagy ordít a családjával. Néha várom, hogy mikor fog ránk szakadni a plafon, olyan erős puffanások vannak. Néha mintha kis vas golyót dobálna a parkettához. A heti porszívózásokat is szeretjük, főleg amikor hétvégén reggel 7-kor nekilát és egy órán keresztül csikorgatva a linóleumot húzza a porszívó csövet, vagy a parkettát kopogtatja vele.

Nem is beszélve arról, hogy a wc-ben cigarettázik és issza a kv-t, így az a jó füstös sz*rszag is lakásunk állandó vendége ami elkerülhetetlenül leáramlik hozzánk is...

A kedvencem viszont amikor az éjszaka közepén, akár félóránként mintha fapapucsot húzva kimenne a wc-re és utána nekivágná a padlóhoz. Erre szoktam ébredni hajnali 2-kor. Már napok óta gondolkodtam, hogy becsengessek-e hajnalban és kérdőre vonjam, de sosem tart csak max 10 másodpercig. Ma fradi meccs volt a tv-ben (minden hétvégén kivéve nyáron, illetve télen egy hónapot) nagy örömünkre, ami annyit jelent, hogy kb. minden kapu felé tartó lövésnél torkaszakadtából üvölt, ha gól van pedig üvölt+10 másodpercig ugrál izomból, hogy majd' leszakad a plafon...


Itt telt be a pohár! Ma felmentem és megkértem normálisan, hogy fejezze be az ugrálást és az ordítást. Erre ő Kb.60 éves kora létére és a lánya jelenléte ellenére pimasz és arrogáns módon azt hazudta, hogy nem tudja miről beszélek, ő nem csinált semmit, és rám vágta az ajtót.(természetesen üvöltött a TV, ahol a kommentátor beszélt épp...)


Nem sok hiányzott, hogy újra becsengessek és megmondjam neki a véleményemet...

Nem tudom megérteni, hogy lehet valaki ennyire proli ennyi idős korára...


Mit tennétek a helyemben?



2014. ápr. 20. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Elköltözöl.
2014. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nehogy már nekem kelljen elköltöznöm azért, mert más nem tartja be az együttélési normákat!
2014. ápr. 20. 20:04
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

A $zar- és kávészag ellen segíthet, ha a vécé szellőzőjébe nálatok beépítesz egy ventilátort, ami befelé tolja a levegőt, a helyiségből a csőbe.


Esetleg írhatsz egy panaszos nyílt levelet, és kirakhatod a lépcsőházban.

Vagy lehet névtelenül elkezdeni szekálni különféle módokon, de ezek után lehet, hogy tudni fogja, hogy te vagy a zaklatója...

Különféle hivatalokat is lehet bombázni vél vagy valós panaszokkal, aztán ha érzi majd, hogy valaki rászállt, talán visszavesz a viselkedéséből.

2014. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A régi módszer: villanyóra módszeres lebaszkodása, ha technikailag megoldható. Csodákra képes. Kicsit prolibb, kicsit elkeseredettebb módszer, de ez rajta is múlik, hogy eljuttok-e odáig, ez pedig a kutyaszarral való kilincsbekenés.


A pihenéshez mindenkinek joga van, ez az alaptétel.

2014. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg érdemes elgondolkoznom különféle módszereken, ha szép szóval nem megy, mert úgy néz ki ezt ezek után kizárhatjuk... A hivatalokat és a rendőrséget inkább hanyagolnám, Magyarországon nincs semmi értelme ezekhez nyúlni. Jöhetnek azért ötletek még, és köszönöm a válaszokat!:)

A villanyórás trollkodás kivitelezhető lenne, de ez csak akkor működik ha éppen meccset néz... A dübögésre még mindig nem tudok megoldást, csöngessek nyugodtan hajnali 2-kor is?

2014. ápr. 20. 20:29
 6/16 anonim ***** válasza:

de kicsit várj, mert tudni fogja, hogy te vagy az



a családjának is rossz lehet vele

2014. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az a legbosszantóbb az egészben, hogy megpróbált hülyének nézni... De lehet én vagyok a hülye, hogy ott abban a pillanatban nem törtem el az állkapcsát.
2014. ápr. 20. 21:57
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon szubjektív, hogy mi számít hangoskodásnak, eltérő érzékenységű emberek vannak, és eltérően hangosak a hétköznapi tevékenységeik.


Pl. én laktam panelban, és ha valamelyik szomszéd porszívózott, azt éppen észrevettem, ha fent voltam, egyébként sosem ébresztett fel. Ez a "mint elefánt közlekedik a lakásban" is olyan, amit túlzásnak érzek, nyilván van aki hangosabban lép, de még sosem tapasztaltam, hogy ilyesmi zavart volna. Engem ezek közül, amiket felsoroltál, a bagószag és az eláztatás az, ami kiakasztott volna, utóbbit egyébként akkor is számon kellett volna rajta kérni és kifizettetni, ha egyébként nem volt szándékos.

2014. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A villanyóra nem csak meccsnézéskor működik, sőt! Ha este miután lefeküdtek lekapcsolod, és reggel arra ébred, hogy félig leolvadt a fagyasztó, a hűtőben pedig megromlott az előző este főzött kaja, amit mára szánt még ebédre, az szerintem elég bosszantó:)
2014. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Valamokka :

Ezzel az a baj, hogy ugyanezt ezután a szomszéd is megteheti a kérdezővel bosszúból.

2014. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!