Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Volt olyan periódus az életete...

Volt olyan periódus az életetekben, hogy sokat kellett költözni? Hogy viseltétek?

Figyelt kérdés

Párommal 3 év alatt lehet, hogy harmadszor kell költöznünk, és már a gondolatától is kivagyok, ma a fél éjszakát végigsírtam, bár még nem biztos a dolog.

Sajnos, korunkból kifolyólag (és mivel nem gazdagok a szüleink), ha költözni kell, nincs választásunk. Sosem rajtunk múlt a dolog. Először tesóm miatt kellett költözni, mert el kellett jönnie anyámtól, és kellett egy nagyobb lakás, mert költséghatékonyságból muszáj volt összeköltöznünk vele. 10 hónapra rá párom szülei kiköltöztek külföldre, ezért idejöttünk, ahol most lakunk. De lehet, hogy innen is el kell menni (kicsit bonyolult, miért, de szolgálati lakás, és ajánlottak cserelakást, amit muszáj elfogadunk, ha normális állapotú - még nem tudunk semmit, most fogjuk megnézni).

Én egyik költözést sem akartam. Az elsőt elfogadtam más választásom nem lévén. A másodiknál lett volna választásom, hogy nem költözöm ide a párommal, de nyilván ezt választottam, minthogy tesómmal lakjak. Úgy jöttem ide alig több, mint 1 évvel ezelőtt, hogy nem lesz több költözés, csak majd ha már saját lakásba megyünk pár év múlva. Erre most megint a levegőben függ.

Megint dobozolás, 4. közös karácsonyunk a negyedik lakásban stb.

Ráadásul most rohadt jó helyen lakunk 80 nm2-en, és innen kéne 53 nm2-be menni, plusz fél óra utazás stb.

Arról nem is beszélve, hogy lassan más sehol nem tudom otthon érezni magam, és elegem van belőle, hogy rángatnak jobbra-balra, és ha valakinek valami nyomora van, újra pakolhatom össze dobozhegyekbe az egész életemet.

Teljesen el vagyok keseredve. :(



2014. jún. 9. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt, hogy 3 év alatt vagy 15x költöztem....Hát valóban nem könnyű, de majd lesz egy biztos pont! :) Így utólag vicces úgy menni a városban, hogy "na itt is laktam, meg itt is...óó, és itt is" :D
2014. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Talán könnyíthetne a helyzeteden, ha beruházásképpen tartós műanyag dobozokba beruháznál. Ezek leegyszerűsítik a terhedet.
2014. jún. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek.Én összeszámolni sem tudom hányszor költöztem már.Úgy érzi az ember,hogy csak lóg a levegőben,nincs egy biztos pont az életében.
2014. jún. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Amazone válasza:
Párommal 8 év alatt 8szor költöztünk és ebből az utolsó 4nél már gyerek is volt. Volt Budapest, Falu, Kisváros, Debrecen. A jelenlegi helyen 4 éve lakunk. Soha nem viselt meg senkit, teljesen mobil család vagyunk :) Ha a kisebbik 2 év múlva elkezdi az iskolát, akkor újabb költözés van tervben. És saját lakást csak akkor veszünk ebben az országban, ha megnyerjük a lottó 5öst (nem lottózunk rendszeresen) :D
2015. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!