Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tegnap a közös képviselő...

Tegnap a közös képviselő felszólított, hogy az erkélykorlát külső oldalára akasztott balkonládát tegyük belülre, mert életveszélyes. Igaza van?

Figyelt kérdés
XI. kerület panel. Egyáltalán nem életveszélyes, kifejezetten erre kialakított akasztókkal van teljesen kiegyensúlyozva kiakasztva téglatest alakú balkonláda. Még a földrengés sem mozdíthatná el. Kapásból 3 másik teraszon látszik, hogy ugyanígy vannak kinn tartók. Köteles vagyok beszedni vagy nem?

2014. júl. 4. 20:55
1 2
 11/15 anonim válasza:
51%

A kérdés nem a kérdezőt terhelő felelősségről szólt, hanem arról, hogy a kképviselő utasíthatja-e erre? Természetesen ha a láda agyon csap vkit, akkor a tulajdonosán verik el a port!

Másik: "Ha valamit nem tilt a törvény az nem azt jelenti, hogy szabad." Ki kell, hogy ábrándítsalak. Amit nem tilt, azt szabad.....

2014. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A közös képviselönek akkor áll jogában, ha a házirendben illetve az adott lakótelepre vonatkozóan van olyan kikötés, hogy a ház külsö kinézetét nem lehet megváltoztatni illetve nem szerelhetö fel ilyen módon virágtartó.
2014. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én a gyári Z konzolt gyengének (kb 1-1,5mm vastag 20 mm széles) találtam egy (bruttó) 20-25 kg-os balkonládához. Főleg hogy a legkritikusabb helyeken csavaros kötés volt. Vissza is vittem a boltba. Nem is értem, azokat ki meri használni...


Haverral egy darabban hajtottunk 3 mm vastag és 40 mm laposacélból Z konzolokat. Jó magas peremmel, hogy a láda ne bukhasson ki. És keresztbe is tettem hossztartót, hogy ha megroggyanna a műanyag láda, legyen ami megtartja. Így kb egy acél "kosarat" kapott. Alapozót és dupla réteg zománcot.


És még most sem vagyok nyugodt... Műszaki ember vagyok, tudom hogy pl lehet rejtett gyári hiba/zárvány/repedés egy laposacélban is. Ami kívülről nem látható. A dinamikus terhelésnél (pl vihar) szépen továbbreped belül. Ha csak egy konzol is elenged, és a petóniabomba leesik egy autóra 8 millió, ha egy emberre 8 év.


Szóval az életveszély mindig megmarad, csak az esélyeket lehet csökkenteni. És azért csak csökkenteni, mert a gravitáció minden esetben 100%-ban működik. És ha törik a konzol, akkor zuhanni is fog a cumó. Olyan meg nincs hogy valami 100% biztosan tart. Max egy elviselhető kockázati szint alá lehet csökkenteni egy katasztrófa esélyét.


Azt pedig hogy a konzol mennyire életveszélyes,se Te, se a közös képviselő nem tudja megítélni. Ő csak legrosszabb esehetőségből indul ki.


Szóval szép a virág, és jól is mutat a korláton kívül (is), de csak okosan!


Nálunk egyébként nem szól érte a közös képviselő. (IX kerület, új építésű házak)

2023. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyébként mi akadálya van, hogy a tartót fordítva tedd fel, a láda belülre lógjon, a virágok ugyanúgy látszanak.
2023. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Technikailag semmi. Próbáltam is de nem tetszett. Mivel relative kicsi az erkély, már ez is plusz helyet venne el. Illetve valahogy jobb úgy az utcára kinézni hogy a korláthoz közvetlenül oda lehet menni.


Egyébként a mostani pénteki nagy viharban (ami a környéken fákat tört el) kimentem többször megnézni. Szinte alig tudta a szél kicsit mozgatni, az is inkább a korlát rugalmassága miatt volt.

2023. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!