Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Te hol élsz és milyenek ott...

Te hol élsz és milyenek ott az emberek?

Figyelt kérdés
Ahol én élek nem valami jó az élet. Kívül állóként azt hinnék hogy ez az álom város. Dinamikusan fejlődő kisváros, boldog gazdag emberekkel. De a valóság az, hogy 15000 emberre van egy rakás kis vállalkozás ami épphogy csak megyeget, de nagy Bmw-kből meg mercikből meg audikból szálnak ki az emberek. Elmennek az elit cukrászdába egész nap egy kávé mellett üldögélni a teraszon mert többre nem igazán van pénz, de a látszat megvan, ő bizony kávézgatni is ráér naphosszat. Az autó is hitelre és inkább nem esznek csak a részletet fizetni tudják. Itt csak a külcsíny számít, belbecs az smafu. Erre a kis városra van már 8 fitnesz és konditerem, természetesen egy rakás Flabelos és szolárium és szépségstúdió. Természetesen csak az a szép és jó aki rubint rékára hajaz 3 gyerek után is. Igaz hogy a gyerekek hiperaktívak és kezelhetetlenek tömve a nevtan, mert arra már senkinek sincs ereje és türelme hogy még a kölykökkel is foglalkozzanak, mert elfogyott már akkor mikor kilép az utcára a rossz családi életéből azt mutatva hogy otthon minden pöpec. Mindenki a semmire villog mint a szemafor.... (BSW) sajnos ez a mondat tipikusan a mi városunkra illik. Én kilógok a sorból mert nem érdekelnek a kicsinyes emberek. Így nem is igazán van barátom mert a város nagy része azzal van elfoglalva hogy posztolgassa face-n hogy mikor hol volt milyen ruhát vett és milyen autót. Nálatok mi a helyzet, Ahol te laksz milyenek az emberek és milyen ott élni?

2014. jún. 24. 13:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Kisvárosban lakok, errefele eléggé sok, nagyképű fiatal van, nem túl normálisak, a felnőttekkel nincs gond. De a környék biztonságos, veszélyes emberek nem nagyon vannak 1-2 kivételével.
2014. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Kisváros. Igazából a helyiek először idegenkedtek, mikor odaköltöztünk (akkoriban még nem volt sok "idegen", ők kb. mind rokonok meg jó ismerősök voltak, nemzetiségiek - svábok.)

De, amint befogadtak (hamar, pár hét után), nagyon-nagyon kedvesek lettek. Tényleg, mint egy nagy család, mindenki segít mindenkinek. Sőt, a németek kintről is, mert hogy testvérváros, meg minden.

Mostanra egyre bővül a város, már sok az új beköltöző, úgyhogy ez a kezdeti idegenkedés is megszűnőben van már.

2014. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Kini :)) ***** válasza:
Kis falu, de mégis alig ismerjük a környéket, meg az embereket. Max a szomszédokat...:D
2014. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező...attól még,hogy neked rossz családi élete van az nem azt jelenti,hogy körülötted mindenkinek :)Attól még,hogy van pénzük,ne irigykedj rájuk,egyszerűen ne nézd a fészbuk oldalukat,ha ez irritál.
2014. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Kisvárosban élek, nagyon szeretem, és szerencsére kevés a hozzád hasonló irigy és megkeseredett ember, mert nálunk nem a másik savazásával meg kukkolásával szokták múlatni az időt.
2014. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

Konkrétan leírom, Dunakeszin. Régebben ez egy jó kis csendes, barátságos városka volt. De benőtt lakóparkokkal, kiköltöztek a pestiek. Azóta tragédia, áruljuk is a házat, szeretnénk innen elmenni. A szomszédokat nem ismered, mert ha ráköszönsz, max. gyanakvóan néz rád. Mindenki kutyát tart, akiket az utcára hordanak elvégezni a dolgukat, de össze senki nem szedi. A kicsi gyerekem, mikor járni tanult, nem lehetett kimenni vele, mert azután mehettünk fertőtleníteni. Szemét mindenhol, kötekedő és befásult emberek...., olyasmi, amit a kérdező is leírt.Az építkezős romák a menők, értük van a város, ők terjeszkednek.

A mostani kormányzás óta javult a közösség, mert szerveznek rendezvényeket, programokat elég sűrűn. Ezt a politikától függetlenül mondom....

Játszótereken klikkek vannak, 2-3 állandóan ott tartózkodó anyuka kisajátítja a helyeket, ha odamész, ki vagy utálva rendesen a gyerekeddel együtt.

Éjszaka egyre gyakoribb az utcai randalírozás.

2014. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Komolyan, a hideg kiráz, ahogy itt egyes emberek írnak a hazájukról... Én egy megyeszékhelyen élek. Itt is van mindenféle, palotában élő, meg kukázó emberek. Vannak akik lopni járnak, vannak akik dolgozni. Vannak, akik rám mosolyognak az utcán, vannak akik fellöknek. Van ilyen is, olyan is. De az én életemért én és CSAK ÉN vagyok a felelős. Dolgozok, hogy meg tudjak élni, kialakítottam emberi kapcsolatokat, jó a kapcsolatom a családommal, szeretjük egymást a párommal, vannak barátaim. És ez nem attól függ, hogy milyen városban élsz. Persze, mindenhol lesznek rossz és bunkó paraszt emberek sajnos...de ha olyan a hozzáállásod, megtalálhatod a számításaidat. Ezt a várost, ahol én élek, sokan (gyakorlatilag az összes itt lakó) unalmasnak és sivárnak mondják. Szerintem nem az, csak akkor válik sivárrá, ha te hagyod.
2014. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Egy-két válaszoló kivételével azért megértettétek a lényeget. Itt nem arról van szó hogy én vagyok irigy. Kösz én pont elégedett vagyok az életemmel. van párom 10 éve jó házasságban élünk, készpénzes házunk és autónk van, két gyerekünk, és mégis minket néznek le, mert nem nike vagy adidas cipőben rúgja a bőrt a gyerek a játszótéren, vagy mert mi dolgozni járunk és nem a cukrászda előtt ücsörgünk naphosszat. Vagy mert én nem járok konditerembe és bizony nem szégyellem hogy látszik rajtam hogy szültem. Nem vagyok kövér nem is maradt rajtam plusz a szülések után, "csupán" átlagos vagyok. ami a mi városunkban cikinek számít mert itt mindenkinek rubint rékázni kell. Azért nincsenek barátnőim mert nem a legdivatosabb ruháim vannak, mert nem a legújabb kocsiból szállok ki, mert nem szoliban és fitnesz teremben töltöm a szabadidőmet. Ha 1-2 ember veszi is a fáradságot hogy megismerjen, az általában meg is kedvel, nem vagyok rossz ember és nem azért kérdeztem ezt mert megesz az irigység. egyáltalán nem irigylem ezt a látszat életet, mi jók vagyunk ahogy élünk és a mi kis mikrokörnyezetünkben boldogok vagyunk. De ha kilépünk az utcára ott egyből megy a látszat barátságok, látszat gazdagságok és látszat élet. Ez nem rosszindulat. Alapjában véve segítőkész vagyok és ha valaki rászorul segíteni szoktam, de azt nem bírom elviselni, ha valaki olyasmire nagyképű ami nincs is.
2014. jún. 24. 14:34
 9/27 anonim ***** válasza:
Ha elégedett vagy az életeddel, akkor meg mit matekozol más életén? Ha neki az a jó, akkor az a jó, hol nem szarod te azt le?! Ahogy ő leszar téged, úgy te is szard le őket. Nekem sincs Nike, vagy Adidas cuccaim, pedig megtehetném, szimplán nem tetszik egyik márka cuccai sem. És ha valaki ezért kinéz? Hát nem ez miatt vágok eret :D Inkább foglalkozz a saját életeddel, a pároddal, a gyerekeddel...
2014. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es. itt az a baj, hogy ahhoz kicsi ez a város hogy megválogathassam hogy kivel barátkozom kik azok akik nem a fellengzős emberek közé tartoznak. Mert ha nem vagy benne ebbe a látszat játékba, akkor ki vagy közösítve. Barátkozhatok a társadalmi ranglétrán lentebb elhelyezkedőkkel főként romákkal... mert nincs átmenet. Nincs középosztály. Mindenki kőgazdagnak akar látszani. A legjobb példa erre a párom főnöke. Jól menő építési vállalkozó. a saját bátyja nála dolgozik, mert ő annak idején becsődöltetett egy mezőgazdasági céget. Negyed annyit keres mint annak idején, de a szintet ugyanazt akarja tartani. Asszonykája nem dolozik, szó szerint a férj ebédre két darab háztartási kekszet visz. Azt mondja a többi munkatársának hogy nem éhes. De mindig két darab háztartási keksz az ebédje, semmi több!! De 150ezer ft-os biciklivel bicikliznek vasárnap délután, és még ki is hangsúlyozza az asszonykája nekem hogy 150ezer volt darabja... Na most ilyen emberek tömkelege van nálunk! Nincs olyan aki értelmes lenne, akit nem az érdekel hogy a másiknak mekkora a pénztárcája. Egyik távolabbi ismerősünk pedig elmegy olaszországba nyaralni. Két gyereke van ő meg az asszony mennének. A gyerekek még tanulnak. Apjuk elvárja hogy a félretett zsebpénzükből (amit szülinap, ballagás ilyesmire kaptak más rokonoktól) a saját nyaralásukat nekik kell finanszírozni, plusz anyucinak is a saját részét bele kell adni. És a lényeg: kocsiban fognak aludni. 7 napig, olaszországban kocsiban aludni, mert szállásra nincs pénz csak kajára és a benzinre. Na és persze nekik nem a legnagyobb luxus buszuk van. De azért elmennek fényképezkednek és posztolnak fészen. Itt erről van szó, ha nem tehetem meg nem megyek! ennyire egyszerű, de minket csóró sza..oknak néznek mert ugyanezt nem vállalnánk be. Nekünk a balatonra futja sátorban, de épp jó is nekünk, a gyerekek szeretik a sátorozást.
2014. jún. 24. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!