Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki akar dobni a főbérlőm,...

Ki akar dobni a főbérlőm, megteheti ezt így?

Figyelt kérdés

Én is el akartam költözni egy ideje, mert a srác nagyon trehány, rendetlen, a párommal folyamatosna kötözködi, legutóbb bunkó módon be is szólt neki, és amikor próbáltam vele beszélni, hogy a vendégeimmel ne bezséljen ilyen hangnemben, akkor még ő volt felháborodva. Ma meg írtam neki munka közben, hogy kérem szépen, máskor ne egyne bele a főtt kajámba, mert reggel elég kellemetlen azzal szembesülnöm, h nekem ebédre kevesebb jut (így szó szeritn írtam) Mire elkezdett bunkózni, h azért remélem, nem halsz éhen, és hogy megszűnik a lakhatási lehetőség, 2 heted van elmenni. Mondtam neki, hogy a szerződésben 1 hónap áll, mire elkezdi, hogy az részletkérdés, de mivel pesti vagy, megoldod. A páromat pedig kitiltotta a lakásból ( aki mindig tisztelettel állt hozzá, segített takarítnai, vett sok mindent a háztartásba, hirtelen fordult meg ez az egész, sztem féltékenység lehet mögötte, nem vagyok benen biztos) A kérdésem a következő:


-elvileg nem teheti meg, hogy 2 héten belül kirak, ugye ebből nem lehet bajom?


- a kauciót ugye vissza kell így adnia? 25-én fizettem volna megint (am mindig időben fizettem, max 1-2 napot csúsztam, ha késett a fizetés)


Pont rosszkor jött ez az egész, jövő héten lezs párom diplomaosztója, és utazunk el hétvégére, ami már ki van fizetve...ezért is nehézkes a lakáskeresés. Eléggé el vagyok keseredve.


2014. júl. 10. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem nagyon vagy az ilyen embernél azzal kisegítve, mit ír elő a törvény. Simán kipakolhat bármikor, Főleg, ahogy kiveszem az írásodból, egy lakásban éltek. Te meg futhatsz az ügyvédhez.
2014. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ha szerződésem van, akkor nem dohat ki csak úgy? Egy ismerősöm szeritn ilyen esetben akár rendőrt is hívhatok.
2014. júl. 10. 15:45
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem tehet ki ,ha szerzodest bont fel akkor kb 3 honapot kell neki adnia neked mig ujj lakast nezel!!de ha a szerzodes lejar...akkor igen ki rakhat es a kauciot nem koteles vissza adni ha itt ott hibat. Legjobb esetben mist nem utaznek el.,hanem ugyvedtol kernek velemenyt...de ha lejar a szerzides akkor visszont albit keres mert jogaban all hogy ki pakoljon !!
2014. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A szerződésben az áll, hogy határozatlan időre bérelem a szobát, és 1 hónap felmondási idő jár mindkét félnek, a kaució pedig a bérlés megszűnésekor visszajár.
2014. júl. 10. 15:50
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Egy dolog, hogy mihez van joga, egy másik meg, hogy hányféleképp szopathat meg téged, ha nem mész el. Egyébként emlékszem rád, ez minimum a negyedik kérdésed ebben az évben, kezdődött azzal, hogy a srác berohan utánad a fürdőbe, pedig utánad a barátod akart fürdeni, meg hogy mindig direkt nyitvahagyja a szobaajtaját, azért hogy lásson téged törcsiben, meg nem takarít, meg mittudomén...picit megérdemled, ha ennyire teszetosza vagy.
2014. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azokat nem én írtam :D Én amint problémám volt, szóltam neki (most emiatt, h ne egyne bele kajámba) és erre bepipult.
2014. júl. 10. 15:54
 7/17 anonim ***** válasza:

be vagy jelentve? lakcimkartya? a rendor azalapjan jar el.


amugy sokat nem tehetsz, ove a lakas, ha nagyon ragaszkodsz a plusz ket hethez, attol meg boven megkeseritheti az eletedet (bezarja a vecet, haverokkal nyuzsog zajong nem hagy aludni stb)

2014. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

de egy jotanacs: lanykent ne vegyel ki szobat ugy, ha a foberlo fiatal srac.

Az ugyanis valamit jelent. Es ha nem akarod eszrevenni, hogy mit, akkor jonnek az ilyen hirtelen meglepetesek.

2014. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bocsi 3 vagyok!! Most latom hogy mit irtal kerdezo!!szerzides van igy nem tud ki tenni a foberlo!! Mivel fo berlorol beszelunk,o hivatalosan adta ki ??marmint szamlat kaptok rola hogy havonta X ezer ft fizetsz??ha nem ad rola szamlat annyit jelent hogy nem hivatalosan adta ki mint alberlet..... nem adozok!!!ebben az essetben a foberli az aki komoly penzbuntetesre szamithat ha ezt le jelented az ado hivatalnak!!! Megutheti a bokajat :-)temelem tudam segiteni
2014. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A laksá olyna szintű, olyna árban, amire azt mondtam, hogy kell nekem. Később jöttem csak rá, hogy a srácnál két év alatt kb.5 lakótárs volt, mind lány. Ekkor kezdtem el nézelődni másik lakás után.
2014. júl. 10. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!