Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki akar dobni a főbérlőm,...

Ki akar dobni a főbérlőm, megteheti ezt így?

Figyelt kérdés

Én is el akartam költözni egy ideje, mert a srác nagyon trehány, rendetlen, a párommal folyamatosna kötözködi, legutóbb bunkó módon be is szólt neki, és amikor próbáltam vele beszélni, hogy a vendégeimmel ne bezséljen ilyen hangnemben, akkor még ő volt felháborodva. Ma meg írtam neki munka közben, hogy kérem szépen, máskor ne egyne bele a főtt kajámba, mert reggel elég kellemetlen azzal szembesülnöm, h nekem ebédre kevesebb jut (így szó szeritn írtam) Mire elkezdett bunkózni, h azért remélem, nem halsz éhen, és hogy megszűnik a lakhatási lehetőség, 2 heted van elmenni. Mondtam neki, hogy a szerződésben 1 hónap áll, mire elkezdi, hogy az részletkérdés, de mivel pesti vagy, megoldod. A páromat pedig kitiltotta a lakásból ( aki mindig tisztelettel állt hozzá, segített takarítnai, vett sok mindent a háztartásba, hirtelen fordult meg ez az egész, sztem féltékenység lehet mögötte, nem vagyok benen biztos) A kérdésem a következő:


-elvileg nem teheti meg, hogy 2 héten belül kirak, ugye ebből nem lehet bajom?


- a kauciót ugye vissza kell így adnia? 25-én fizettem volna megint (am mindig időben fizettem, max 1-2 napot csúsztam, ha késett a fizetés)


Pont rosszkor jött ez az egész, jövő héten lezs párom diplomaosztója, és utazunk el hétvégére, ami már ki van fizetve...ezért is nehézkes a lakáskeresés. Eléggé el vagyok keseredve.


2014. júl. 10. 15:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, h adózna :D Viszotn abba könnyen belement, h utaljam a havi lakbért...tehát vagy mégis fizet, vagy tökhülye.
2014. júl. 10. 15:59
 12/17 anonim ***** válasza:
En a te helyedben mar reg elkoltoztem volna!!!en elle felnek ugy ott lennu jogy egy idegen pasi ott lakik velem..... mar eleve ilyen feltetel mellet sem kellet volna a lakasa!!! Inkabb ott maradsz mig be nem gerlyed stb.... ???vagy turod a disznosagait???sztem millio 1 albit talalsz olcsony ahok 1 lanyal kell max osztozkodnod... nem pedig egy pasival!!!en elmenenk....es fel is jelentenem az adohivatalnal!!!
2014. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A szerződés, az szerződé, az egy hónap az egy hónap, a kaució meg visszajár.

Ocsmány dolognak tűnhet, de egy ne m gyenge fegyvered mégis van: 99%, hogy ő nem kért adószámot a lakáskiadásra, így ez után adót sem fizet, tehát nem nagyon fog örülni, ha a jog útjára kerül a szemétkedése.

2014. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Csak úgy szólok, hogy két éve a bérlőt is megbüntetik, hogyha belement a feketén fizetésbe... szóval csak óvatosan a feljelentgetéssel.
2014. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát persze óvatosan, - de hátha a fickó meg nm hallott erről....

Meg nem is kell a NAV-nál felnyomni, szerintem elég, ha bíróságot emlegeti a kérdező...

2014. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
De a bérlő nem feltétlenül tud arról, hogy nem adózik a tulaj, legalábbis nem szokták az orrára kötni, akkor miért a büntetés?
2014. júl. 10. 20:46
 17/17 JulesM111 ***** válasza:
Halihó, kár a papírt lobogtatni. Keress másik pecót iziben, és igyekezz következöleg jól választani. Kauciót pedig tekintsd tanuló pénznek : ami túl olcsó az mindig más problémákat vet fel.
2014. júl. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!