Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A futár/leolvasó miért tarttat...

A futár/leolvasó miért tarttat otthon egész nap, mikor csak 5 percet kell a munkaidejééből rám pazarolnia?

Figyelt kérdés

Megadják, hogy Reggel 8 tól délután 4 ig!

És üljek otthon egész nap, mikor csak alá kell írnom valamit, vagy sokszor annyit se!


Miért nem tudnak beosztani rendesen 1 munkaidőt? Megnézi 30 címre kell mennie, mindenkire 10 percet rászámol, mert csesznek kijönni rögtön, akkor simán megoldható, hogy 1-2 között legyek otthon akkor érkezik!


Ja a legjobb nem is ez! Mikor egész nap várod, majd délután 4 kor felhív, hogy majd holnap délelőtt hozza a cuccot, ma már nem ér rá... Hát fufufufuffu!

Miért nem így működik?



2014. júl. 12. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is volt hogy reggel 8 és du 6 között majd jön, aztán majdnem este 8-ra beesett. Azóta ha futárszolgálaton rendelek, mindig beírom a megjegyzés rovatba, hogy a futár előre egyeztessen velem (azóta néha már szoktak).
2014. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert a szerencsétlen futárnak nem annyiból áll a munkája, hogy becsönget, aláírat és emgy tovább.


Elöször is közlekednie kell, aminél mindig vannak elöre nem látható csúszások, ezen kivül egy-egy valakinél nem csak becsönget és már mehet is, ha nem nyit ajtót.


De a legtöbb helyen van olyan lehetöség, hogy felhívnak fél órával elöbb, mint ahogy oda tudnának érni - csak ez a címzettnek nem szokott megfelelni..


De ha szerinted annyira egyszerü lenne, akkor menj el egy hónapra ilyen helyre dolgozni, utána rájössz, hogy nem úgy van, ahogy te a buta fejeddel elképzeled.

2014. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran rendelek futárszolgálattal, de sosem várakozok otthon, mégis megkapom a csomagot. Felhívnak előtte, vagy a szomszédnak átadják, ha előre megbeszélem.

Egy nap jó pár helyre visz csomagot a futár, nem csak 30 helyre, akik egyébként elég alulfizetettek. Ehhez jön a közlekedés, a keresgélés, hogy megtalálja a címet, bejusson az utcába, és valaki át is vegye.

2014. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

vedd att postan, takarits, filmezz milio dolog van otthon!

eletembe nem stresszeltem ezen, pedig nagyon sokat rendelek ;)

2014. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is rendszeresen rendelek futárral és nem ülök otthon.

Két dolog szokott történni:

- Ha kapok mailt a szállításról, akkor felhívom a céget, megadják a futár elérhetőségét, és megbeszéljük, hogy hányra tud jönni, vagy ha nem tudja előre, akkor a várható érkezés előtt 30 perccel hívjon, és akkor a munkahelyről annyi idő alatt haza érek.

- Ha semmi kontakt nem érkezik (nem velem vannak szerződésben, hanem a webshoppal), akkor a kézbesítéskor a csenetés után felhívnak, hogy az ajtóban állnak. Ilyenkor mindig meg lehetett beszélni, hogy mikor tud később visszajönni a címre, én meg addigra hazaugrok.


Az elején én is otthon kotlottam, de aztán rájöttem, hogy felesleges, simán megoldják így is.

2014. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!