Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

anyukámmal lakom kettesben aki nyugdíjas így nem dolgozik, én napi 8-10-12 órában dolgozom és edzésre járok hetente 2-3 alkalommal.

ő végzi nagyrészt a házimunkát, én nyilván megcsinálom ami alap hogy mindenki magának megteszi (saját szoba rendben és tisztán tartása, kád kimosása magam előtt/után, nem hagyni koszos poharakat szanaszét, szennyest a szennyeskosárba stb), viszont állandóan le vagyok cseszve, hogy miért nem segítek.

Számomra természetes, hogy ha én lennék itthon egész nap, én csinálnék mindent kivétel nélkül. De mivel alig vagyok itthon (és nem azért mert folyton bulizni járnék mert nem azt teszem), nem hiszem hogy még abban a kevés időben, holt fáradtan is nekem kellene mosni meg takarítani, amíg a másik szappanoperát néz 0-24ben.

Vagy én vagyok a hülye, és reggeltől összeesésig mindent nekem kéne?



2014. márc. 2. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Sok mindent megcsinál az ember, ha otthon van, de néha baromi jól esne az embernek, ha valaki azt pampogná, hogy üljön le, majd ő kivételesen megcsinálja, mint "ajándék".

Lehet, hogy kezd csömöre lenni az édesanyádnak, észre kéne venned.

2014. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én veled értek egyet. Mondd meg neki, ha megint elkezdi, hogy szívesen cserélnél vele. Nálunk fordított a helyzet, anyu dolgozik, én állást keresek, minden házimunkát így csinálok, szerintem ez a természetes.

Nem tudom, min van kiakadva.

2014. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az is elképzelhető, hogy kora és egészségi állapota miatt neki már ez is megterhelő, nem ??
2014. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

aham, értem. nézzük, egy nap 24 óra, ebből alvás 8, marad 16.

átlagban 10-et dolgozom, 2-t utazom, meg még egy óra fürdés/evés/készülődés. marad 3 óra. és ugye ez csak ha nem dolgoztam 12 órában és edzeni sem voltam, mert ha igen akkor csak 1 marad. de ebben az 1-3 órában természetesen nem megterhelő a házimunka.

16 órából napi 1-2t csinálni valamit pedig biztos megterhelő, mikor kb erősebb nálam. világos.


csak azon csodálkozom hogy heti 2x meg van ereje vendégeket hívni és őket körülugrálni, mikor senki se kérte rá.

2014. márc. 2. 18:10
 5/9 anonim válasza:
6%
Szerintem a házimunka nyűg, senkire nem testálható rá. Fele-fele kell, hogy legyen, kivéve, ha te tartod el, és része a megegyezésnek. Mindenki számára megalázó a házimunka, ha rátukmálják, mert nem pusztán "munka". Te hol vagy jogosult beosztani az ő idejét? Öntsetek tiszta vizet a pohárba, osszátok el józanul a teendőket, és tartsátok magatokat a megállapodáshoz. Előzetesen írjátok össze, mi adódik, mondjuk két héten át.
2014. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Te felnőttként az ő házában laksz ingyen, mert gondolom csak a rezsibe szállsz bele, lakbért nem kér tőled, ez már nagy segítség mert tudsz spórolni. Egész életében eltartott, kiszolgált, körülugrálr, most vénségére pihenne kicsit, de nem lehet, mert a szőrös tökű kisfia még huszon (harminc?) évesen is a gyereket játsza, akit ki kell szolgálni. Neki van igaza, legyél önellátó és ne a nyugdíjas(!) anyukádtól várd a csodát! Majd ha elköltöztél otthonról, akkor legyen nagy a szád.
2014. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
23 vagyok, és én fizetem a kölcsönt a lakásunkra, ami az én nevemen van. szóval nem én lakom nála, ő lakik nálam.
2014. márc. 2. 19:57
 8/9 anonim válasza:

Ha egyedül laknál, milyen házimunkát, és milyen gyakran végeznél? Ezeket most is ugyanúgy elvégezheted. Ha csak ennyit csinálnál, mint most, akkor ne azzal foglalkozz, hogy dehát ő úgyis otthon van, mindent megcsinál.

Gondolom gyerekkorodban meg ő dolgozott, és te laktál az ő lakásában, akkor mennyi házimunkát csináltál?

Ha valamit nem akarsz megcsinálni, mert nem érdekel téged, akkor ne csináld meg és kész, mondd, hogy neki sem kötelező megcsinálni, ha mégis megteszi, az az ő döntése.

2014. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked van igazad.


Valoszinuleg sokan le fognak pontozni, de en mar azt se ertem hogy mi az a sok hazimunka. Valaki tenyleg felsorolhatna oket.


21 eves vagyok, 3 baratommal lakom egyutt, legtobbszor azert rend van nalunk, de egyaltalan nem toltunk el sok idot takaritassal.


En szinte minden reggel megcsinalom az aznapi kajamat, max egy ora az egesz, raadasul kozben ilyen olyan hireket is el tudok olvasni.


Ezen kivul heti egyszer kiporszivozzuk az egesz lakast es a furdoszobat is kitakaritjuk. Mosogatni mindenki sajat maga utan, de ez csak par perc naponta.


Ha a kertet egyedul csinalja az mindent megvaltoztat (habar nem mondtad hogy falun elsz), de egy atlagos hazban a masfel ora fozes mellett mi lehet az a nagy takaritas ami tobb mint naponta egy ora. Valaki tenyleg mondja el, mert nekem fogalmam sincs.

2014. márc. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!