Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sztetek helyesen cselekszem?...

Sztetek helyesen cselekszem? Kezdek kételkedni magamban :/

Figyelt kérdés

Én 1 eldugott kis területen élek ahol az emberek az elzártság miatt elég különösek.

Elzártság alatt értem, hogy 2 oldalról 2 folyó határol el a külvilágtól, másik 2 irányban pedig minden messze van. Nem megy át erre egyetlen egy létfontosságú út sem, tehát lényegében nincsen átmenő forgalom. Nagyon csendes meg minden, de sajnos az infrastruktúra így nagyon alacsony szinten áll. Minden drága, mert messziről kell kihozni, szolgáltatások elég gyatrák. Sok helyen nincs víz, vezetékes gáz sehol sincs, de olyan tanya is van ahol még áram sincs bekötve. De amiért ezt a kérdést kiírtam az az, hogy nem közlekedik erre buszjárat sem. 3 éve átadtak egy itt áthaladó autópályát és azóta a legközelebbi falu és a város között közlekedik egy eléggé használható menetrenddel rendelkező VOLÁN buszjárat. Viszont sajnos mivel ugye autópálya ezért itt nincs lehetőség felszállni rá, tehát csak átmegy itt, de semmi jelentősége. Már egy házaspár próbálkozott 2x is aláírás gyűjtéssel amit benyújtottak az illetékeseknek és vissza dobták, mert a legtöbb személy aki aláírta nem járna busszal. Ugye a lényeg az lenne, mivel van autópálya ki és behajtó, ezért azt szeretnénk elérni, hogy itt is jöjjön ki egy fordulót tenni (5 perc se lenne) és mehet is vissza, így érintené ezt a részt is járat.


Én most abba vágtam bele, mivel sajnos az információ közlés is itt nagyon alacsony, hogy körbe megyek minden egyes házba, mindenkinek viszek egy nyomtatott tájékoztatót és össze írom ténylegesen azokat az embereket akik járnának vele. 15 fő a feltétel.

Ma már 3 embernek adtam is ilyen tájékoztatót, de azóta végig gondoltam és enyhe bűntudatom van ez miatt és félek, hogy hülyének is fognak nézni e miatt. Én csak jót akarok, azt szeretném, hogy az olyanok is betudjanak járni dolgozni vagy iskolába akik nem keresnek annyit, hogy autóval járhassanak. De vhogy még is az az érzésem, hogy nem kellene ezt csinálnom és csak lejáratom magam. Mit tegyek? Hagyjam abba az egészet? Vagy mi legyen? Elég kemény emberes munka ez is, ha úgy nézzük.



2014. júl. 12. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy próbát mindenképp megér. Ha valaki nem látja benned a jó szándékot, az nem a te bajod.

Ha változást szeretnének, össze fog jönni a 15 fő, vagy talán még több is! Ha nem, te megpróbáltad. Semmi vesztenivalód!

Szép gesztus volt :)

2014. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a megfelelő "hatóság"nak kellett volna erre gondolni, de ha annak nem volt ennyi esze, akkor helyes, hogy te kezdeményezed. Nem kell elzárva élni.
2014. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
"Vezetékes gáz sehol sincs, sokhelyen az áram sincs bekötve" - de Internet azért van, mi?
2014. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kevés embernek és azt is nehezen megoldani, nekem gagyi 6 %-os jelerősségű Telekom mobilinternetem van.
2014. júl. 13. 11:36
 5/9 Zsebvirág ***** válasza:

3!


Te hiányoztál ide! Láttam tegnap a kérdést és gondoltam, hogy lesz olyan aki biztos, hogy kötözködni fog. Kedves válaszoló, biztosan Te is maroslelei vagy, köztudott, hogy Ők nagyon elleneznék, ha ott is megállna a busz. Csak azért gondoljuk végig, a Békéscsabaiak végig bírják ülni azt, hogy Hódmezővásárhelyen át kell menniük, a Makóiak végig tudják ülni, hogy Deszken, Kiszomboron, Ferencszálláson meg Klárafalván végig megy a busz és mindenhol megáll, Ti marosleleiek meg 5 percet nem tudtok kibírni. Hihetetlen és elég nevetséges! Csak azt azért tegyük hozzá, hogy Ti 2 irányból hazatudtok még ezen a buszjáraton kívül menni, a kérdezőék felé meg jóformán semmilyen busz nem megy. Gondolkodjunk már ezen egy kicsit és vmi emberséget azért produkáljunk már!


Kérdező Te meg nagyon helyesen teszed, ne hagyjátok magatokat!

2014. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó, a 3.-as vagyok.

Nem vagyok maroslelei, azt sem tudom hol van, én Ausztráliában élek, szóval most egy kicsit eltévedtél, és te is gondolkodhatnál egy kicsit mielõtt osztod itt az eszet, van itt épp elég a hozzád hasonlókból már így is

2014. júl. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez hősies dolog amit csinálsz, sok ilyen ember kellene.
2014. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zsebvirág ***** válasza:

3.!


Akkor ne kötözködj :D

2014. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hülye amiért ezt csinálod, én nem is tudom hogy élnék buszjáratok nélkül. Szóval nem kell kételkedned magadban. Aztán vagy sikerül, vagy nem, de próbálkozni megéri.
2014. júl. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!