Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha utálom azokat...

Mit tegyek, ha utálom azokat akiknek a fenekük alatt a 20-30 milliós Merci, Audi, BMW aztán más meg éhbérért melózik? Rosszakat szoktam magamban kívánni nekik!

Figyelt kérdés

Nem érzem igazságosnak, hogy beszélnek az anyagi gondokról az emberek, hogy a számlákat alig bírják fizetni gazdasági válság, ezeknek meg a fenekük alatt a vadi új, vagy 1-2 éves 20-30 milliós Merci, BMW!


És irigylem őket, mert én 5 évig melózhatnék és kenyeren élhetnék csak akkopr se tudnék megvenni egy 30 milliós ilyen autót, ezek meg sokan még cserélgetik 1-2 v után... Mire fel? Mert megtehetik? Pazarlásnak érzem, hogy nem hogy örülnének maguknak, hanem még cserélgetik is a kocsit a fenekük alatt!


Mikor látom bámészkodni ezeket a tagokat ezekből a drága autókból, szoktam mondani, hogy "óh, hogy kapna el egy adóellenőr!" meg "remélem a börtönben is a feneked alá teszik az új 5ös BMWt!"


Érzem, hogy ez nagyon rossz gondolkodás, és nekem ettől nem lesz olyan kocsim, se több pénzem! De nagyon igazságtalannak tartom, hogy ezek 20-30milliós kocsit vesznek, másnak meg kertes házra nem tleik!


Mit tegyek? Hogy változzak meg? Hogy változtassak magamon?



2014. máj. 21. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Engem még az sem tud izgatni, ha valaki 50 millás helikopteren repül, vagy egy seprűnyélen. Az mindenkinek a saját problémája, miért vegyem nyakamba az ő gondjait is?
2014. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megtehetned te is ugyanugy megtenned!10000000%
2014. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De miért utálod azt, aki sokat keres? Miből feltételezed, hogy nem tisztességes úton szerezték? Attól, hogy valaki gazdag, még nem biztos, hogy adócsaló. A szegények között is ugyanannyi simlis ember van.
2014. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el az utolsó bekezdést és hasznosítd:

[link]

2014. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Ne tegyél semmit, mindenki azt gondol magában, amit akar. Nyilvánvalóan soha semmire nem fogod vinni az életben, ezt te is nagyon jól tudod, ezért vagy dühös a világra, holott a sorsodért felelős embert a tükörben kellene keresned...
2014. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, felettébb felháborítónak tartom, hogy te is olyan beállítottságú vagy, mint a magyar emberek 70%-a. Aki vagyonos, jól keres, az biztos tisztességtelen, lopó, adócsaló? Mondok én neked valamit. Rendesen adózok, nincs semmilyen adócsúszásom. Több száz milliós vagyonom van, 45 milliós kocsim. Jóval több adót fizetek, mint te, én mégsem szidlak téged. Gondolkozz el azon, hogy neked miért nem sikerült az élet. Annyit mondok, hogy addig, míg ti, akik ma szakmunkások vagytok (ezzel is kilehetne törni), buliztatok, lógtatok a haverokkal, addig én a szobában ültem naphosszat és tanultam!
2014. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
6! Így igaz.Én eggy II.Kerületi ing.ért.kft-nek vagyok az ügyvezető-alelnöke-Nekem Mercedes Cls-em van,És a Rózsadombon lakom.Nem vagyok boldog,mert vannak olyan dolgok,amit pénzel nem tudok megvenni.Ez a TE hibád,hogy ilyen vagy,Mi,minden eggyes "20-30 Mft"-Prémium autó van a seggünk alatt,de ezért nagyonsokat dolgoztunk,és még te buliztál,facebookoztál,myvipeztél,és kényelmes ágyban aludtál otthon,mi hajnali 3-4óráig voltunk az irodánkban,eggyik tárgyalásról rohanunk a másikra(Ezért kell a jó megjelenés(Merci,Audi,Bmw) )szinte sose látom a családom,és mondhatjuk úgy,hogy ennyi örömünk van az életbe (Mercedes 18 Mft,Iphone 5s)Úgyhogy megérdemeljük én úgygondolom..Nézz tükörbe,mielőtt rosszat kívánsz valakinek Csórikám!!
2014. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Mi,minden eggyes "20-30 Mft"

Igaz, Én bejártam a nyelvtan órákra! :D

2014. máj. 22. 17:42
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan változtass magadon? Győzd le az irígységet, ami benned van, vagy legalább irányítsd. Ne azért utáld, MERT gazdag. Lehet, hogy megdolgozott érte, 20 évet tanult, diplomát szerzett (nem könyvtár-ebédjegy szakon) és a munkája valóban hasznos. Ha csak azt látod, hogy egy harminc millás kocsiban ül, nem tudhatod, hogyan szerezte.


Ha valakit utálni akarsz, hát utáld azt, aki gazdag ÉS egy fasz. Ebből is sok van, nem kell teljesen lemondanod az irígység és rosszindulat okozta gyönyörről ;) Utáld azt, aki feláll a járdára a harminc millással, hogy a gyalogos nem fér el mellette. Azt, aki a pénzével és a befolyásával fenyegetőzik, ha valami nem úgy alakul, ahogy eltervezte. A "mama kicsi fiát/lányát", akinek a segge alá tettek mindent, de szegény embert csak tévében látott. Aki mindig úgy fordítja a iPhone-t, hogy mindenki láthassa a rágott almát a hátlapon. Na ezeknek kívánhatod, hogy szarjanak sünt, mégpedig kétfejűt és farfekvésest.


Vagy utáld azt az arabot, aki többszáz millió forintnyi összeget fizetett ki csak azért, hogy egy bizonyos rendszámtábla legyen a kocsiján vagy a brunei szultánt, aki ~2000 luxuskocsit gyűjtött össze magának és jobb garázsa van, mint amilyen házad neked vagy nekem valaha lesz...


Ugyan azt gondolom, hogy ettől önmagában nem lesz jobb, de megnyugtat :)

2014. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A világ sose volt nem csak mese habbal, mindig lesznek az emberek között szegények is gazdagok! Viszont pont az ilyen hozzá állást utálom mikor valakit például a pénze miatt szidnak. Valaki lehet szegény vagy gazdag,attól még lehet bunkó. Amúgy az emberek irigyelik a másikat,például ha gazdag volna se árulnám el mert mindenki jönne mint a légy! Találd meg a boldogságod! Mikor irigy vagy az már nem jó írányba visz, éjjel nappal budapest című műsorokat meg hanyagold.
2014. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!