Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért ilyen nehéz Magyarország...

Miért ilyen nehéz Magyarországon biciklizni?

Figyelt kérdés

Alig van valahol bicikliút, a nagy fprgalomban szinte rettegek száguldozó autók között gurulni, de a járdára se mehetek fel, mert az a gyalogosoké, nem tudok ott haladni.

Biciklitárolók tömve, egy vashoz 2-3 bicikli van kötve, mert nem képesek többet kirakni.

Lenne igény, ma is rengereg bringást láttam, mégsem fejlődik a kerékpáros infrastruktúra!


2014. júl. 17. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Magyarország európai kerekpáros nagyhatalom, jelenleg csak Hollandia előzi meg.
2014. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Ez csak egy dolog a sok közül, ami nehéz ebbe a szar országba. :D
2014. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A Bubiba beleöltek rengeteg pénzt, foglalkoznak ők a dologgal, csak az alapok hiányoznak. A kerékpárút!
2014. júl. 17. 16:43
 4/14 anonim ***** válasza:

hát én vidéken még csak csak elbiciklizem nagy városban lakok szerencsére a belvárosban mindenhol van biciklis út (majdnem)

Amikor budapesten laktam 2. alkalommal majdnem elcsapott egy kocsi utána feladtam csengőre nem reagálnak az emberek nem mennek arrébb flegmáskodnak ha szólok sokszor visszaszólnak nagyon intoleránsak vagyunk de nem csak ebben hanem úgy mindenben (jah és végig szabályosan közlekedtem stb..)

2014. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Van egy rakás bicajút ,de a "menő" bringás akkor is tüntetően a kocsik közt megy had kerülgessék. Aztán fennhangon hirdeti ,hogy azért mert a bringaút rossz. Ezeknek építsenek bármit is? Nem tudom mit szólnának ha az autósok meg felmennének a járdára ,mert a kocsiút kátyús ..
2014. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

mert ez magyarország.

majd 30 év múlva olyan lesz, mint ma északnyugaton


a hollandiás szöveget ne vedd komolyan, még kerékpárutas térképet is fölöslegesnek látott a goggle készízteni.

2014. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5 Egyrészt, a bringautak nagy része tényleg pocsék, és néha nagy is rajt a forgalom. Haladni pedig nem lehet rajta, mert errefelé hol itt, hol ott megy át a másik oldalra, lassítók, kanyarok.

Persze ha nem outis vagy és csak közlekedsz, akkor menj ott, ha nem sietek, én is felmegyek.

2014. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Budapesten a tömeggel együtt főleg, de város szerkezetileg képtelenség összefüggő kerékpár utakat és kerékpározható nem szmogtenger mentes sávokat találni, és kialakítani a jelenlegi város vezetéssel.


Behajtási tilalom a gyalog is öt perc alatt 3 pontból mindent elérhetővé tehető kiskörút gyűrűjének sincs esélye. A kerékpár út egy veszélyes kis sárga sávval elkerített része a szűk gyalogjárdának legtöbbször.


Külső körúton belül komoly behajtási díj, és ebből tömegközlekedés fejlesztése ingyenes közösségi közlekedéssé a Duna hidakra felvezető utakon kívül. És a felszabaduló helyen bőven lenne lehetőség kulturált gyalogos és kerékpáros, közösségi közlekedésre és kikapcsolódásra mód. Sok sétáló utcával. - Ezt csinálták a fejlettebb országok többségében, ahol van kerékpáros kultúra.


Rossz vicc, de amúgy Szabolcs és BAZ megye messze veri (KSH) a szegénység miatt, a kerékpáros kilométerekben az összes nyugati országot. Esti busz + reggeli busz és falvanként egy-két autó max. sok helyen állapotok miatt.

2014. júl. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

?városvezetéssel? város - vezetéssel vagy város - vezetéssel


- mínusz -

2014. júl. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 JulesM111 ***** válasza:
27%

Kedves kerékpárosok, ha pl. fizetnétek mindenféle címen állambácsinak adót, ebben az esetben lenne jogos ez a kérdés ;)

Bocsáss meg, de autósként mi ezt megtesszük, szóval a critical mass ideje alatt kampányoljatok egy kicsit, szedjetek össze egy kis pénzt, és építsetek magatoknak utakat. :)

2014. júl. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!