Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Angliában sem fenékig tejfel...

Angliában sem fenékig tejfel az élet?

Figyelt kérdés

A szomszédban egy nő élt egyedül mikor ide költöztünk.

Majd hirtelen hárman lettek.

Vissza jött két gyereke Angliából, évekig ott éltek.

Annyit tudok, hogy babysitterkedtek, meg mosogattak.


Én is szeretnék külfödlre menni. Angliát sokan javasoljá, angolul is tanulok.

De most elgondolmkodtam, ha olyan jó hely Anglia, fizetés, élet, akkor miért kell vissza jönni?


Ha én jó helyre kerülnék, nem jönnék vissza a rosszabba!


Anglia még sem annyira szuper?

18/L



2014. júl. 23. 06:20
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Jó lenne felfogni, hogy kint sincs kolbászból a kerítés. A magyar ember ott bevándorló aki azt a munkát végzi el amit a helyiek nem hajlandók. Ott is hülyére dolgozza magát az ember és ne számíts arra, hogy milliomosként, vagy akár egy átlag angol középosztálybeliként fogsz élni.

De ott legalább a minimálbérből is meg lehet élni.

2014. júl. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes, nekem meg nem jönnek haza ismerőseim.

Olyan persze van, aki más országot választott onnan, de az sem ez a régió lett természetesen :)

2014. júl. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted barhol a vilagon babysitterkent meg mosogatokent fenekig tejfel az elet?
2014. júl. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Singham ***** válasza:
89%

Na, ugyan miért jöttek haza? Sokat elárul a mosogatói meló. Oda ugyanis azok mennek, akiknek se megfelelő angol tudásuk sincs, se megfelelő tapasztalatuk bármilyen szakmában.

Ezek minimálbéres melók. Minimálbéresként sehol se fenékig tejfel az élet. Megélni megélsz belőle, de pusztán a létminimumon.

Aki meg évek múltán is mosogat csak, az olyan is.

2014. júl. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Nincs olyan ország a világon, ahol mindenki számára fenékig tejfel lenne az élet. Mosogatóként nyilván nem lesz az.


Szerintem akkor érdemes kimenni Angliába, ha:


- Van egy biztos angol nyelvtudásod. Enélkül tényleg csak mosogatni, takarítani fognak felvenni, ami nyilván érthető is.

- Van olyan végzettséged, amivel odakint is jó munkahelyen el tudsz helyezkedni. Érdemes ennek utánanézni, vannak szakmák amikkel tényleg megéri kimenni. Akár diplomával, akár diploma nélkül. De a magasabb szintű munkákhoz nyilvánvalóan kiváló angol nyelvtudás kell.

- Nem 0 font kezdőtőkével mész ki, hanem van egy pénzügyi alapod a megélhetéshez.


Sokan sajnos átgondolatlanul mennek ki a nagyvilágba, aztán csodálkoznak, hogy csak sz*r munkákat kapnak, vagy azt se, és nincs pénzük az angliai életre. Előre el kell tervezni, hogy hova akarsz kimenni (sok szakmánál jobban jársz, ha nem Londont választod), mit akarsz ott csinálni, és megtenni a szükséges előkészületeket.

2014. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Azok, akik 0 végzettséggel, ramaty nyelvtudással mennek ki külföldre babysitterkedni, vagy mosogatni, azok tök mindegy, melyik országban vannak, nem fognak sokáig maradni. Ebből a 2 munkából nem lehet megélni külföldön sem, ez amolyan kiegészítő plusz keresetnek még jó, de főállásnak erős túlzás.
2014. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold hogy multimilliomosként jönnek haza ilyen munkákkal.

Nem tudod hogy milyen szinten beszélnek angolul?

Dolgoztam angliában, volt egy "ismerôsöm" aki már elôttem évekkel korábban kiment, de majdnem három mondatot nem tudott angolul, és csak napi 4-5 órát dolgozott, takarító volt egy boltban, sokat nem keresett, ami pénze volt az ment fūre, piára, cigire, és egy koszfészekben lakott vagy 8 mosdatlan pakisztánival egy albérletben.

Szóval ennyit jelent ha valaki éveket tölt odakint mosogatással vagy más aljamunkákkal. Babysitterként sem keres senki sokat, ott is attól függ hogyan tud a sitter megállapodni a családdal, meg az a másik Gond hogy babysitterbôl Dunát lehet rekeszteni, szóval nagyon nagy követelésekkel nem is lehet elôállni.

2014. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
84%
Nem annyira szuper.. én sajnos voltam Londonban, kb 1 évig. Párommal ketten vágtunk neki, mindketten társalgási szintű angollal és olyan szakmával amivel úgy gondoltuk, hogy el tudunk helyezkedni és kicsit jobb életet biztosítani magunknak. A kint töltött 1 év alatt én takarítottam egy szállodába párom pedig milyen meglepő: mosogatott.Annyira sok bevándorló van, hogy aki kimegy és nincs hatalmas szerencséje az a mosogatáson kívül nem nagyon tud mást csinálni. Ráadásul a hely is hatalmas csalódás volt nekem. Saját házat bérelni nem tudsz legalább 3-4 idegennel kell együtt laknod, egyes utcák úgy néznek ki mintha Indiában járnék... lehet, hogy Anglia más részein jobb a helyzet, de én már semmiképp nem mennék vissza..
2014. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

18 évesen kár lenne kimenni csak úgy dolgozni.Nagyon jól túl,hangsúlyozom TÚL lehet élni a fizetésből,hiszen ahhoz hogy még hitelre is megvehess egy házat,komoly fizetés kell,tehát mint szingli,átlag munkából megélő ember,életed végéig is csak albérletben tudnál élni.


Még most kell elkapni a lehetőségeidet amíg lehet!

Feltételezem hogy leérettségiztél,nem tudnál otthon elmenni egyetemre,majd utána kivándorolni? Angliában komoly hitelt kell felvenni hogy akár a legrosszabb egyetemen tanulhass.


Viszont ami Angliában jó,hogy elvégezhetsz kurzusokat,viszont azzal is amolyan 'galléros' gürizős munkád lehet,mint például egy reptéri dolgozó.



Tehát elsősorban,legyen meg a cél és aztán az uticél.


Otthon, ha sikerül összegyűjtened elég pénzt,kevesebbért elvégezhetnél egy egyetemet.

2014. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt, természetesen nem fenékig tejfel, de félig sem, másrészt Anglia Európa lepattant menekülttábor putrija. Ide kijönni csak annak éri meg, aki egyébként de facto utcára kerülne otthon, illetve semmilyen végzettsége nincs, és nem is ért semmihez. Ha értesz, vagy érteni akarsz valamihez, jótanács: menj máshova.


Folyamatos munka itt, egyre inkább úgy látom, hogy csak a mosogatóknak, takarítóknak van. Azért, mert ezt az angol tahó degenerált majmok nem hajlandóak megcsinálni. Az olyan munkát, amit nem TUDNAK megcsinálni, sokszor inkább nem csináltatják meg egyáltalán, mintsem hogy te esetleg kétszer annyi munkával négyszer többet keressél náluk, akkor is, ha ebből még mindig masszívan profitálnának (közvetlen tapasztalat).

2014. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!