Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában szeretnék dolgozni....

Angliában szeretnék dolgozni. London vagy vidék? Kisebb vagy nagyobb város?

Figyelt kérdés

Hol könnyebb,olcsóbb az élet Angliában?

Kérlek írjátok meg a tapasztalataitokat.

Köszönöm.



2014. márc. 29. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megélhetés szempontjából London a legdrágább város. Ha olcsóbb megélhetést akarsz olcsóbb albérletet, akkor vidéki városban menj.

Munka szempontjából mindegy hova mész. Ott ugyanis a nyelvtudás számít. Ha van nyelvtudás akkor bárhol kapsz munkát, talán vidéken kevesebb konkurencia van.

2014. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És vajon melyik vidéki város? :)

Tudom ez hülye kérdés :)

2014. márc. 29. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen területen akarsz dolgozni?

Vendéglátás? Akkor bármelyik vidéki város jó, akár tengerparti városok is. Szinte mindenhol van vendéglátásban meló (még az én városomban is pedig én gyár városban élek)

Keres egy számodra szimpatikus megyét, és nézz körbe, hogy az adott városokban milyen lehetőségeid lennének.

2014. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy melyik város ideális, függ attól is, miben akarsz dolgozni. Pl. vendéglátás gyakorlatilag bárhol esély van elhelyezkedni, IT szektorban leginkább London és közvetlen környéke, illetve a nagyobb városok, pénzügyi terület szintén nagyváros. Gyári meló esetén olyan várost nézz, ahol sok a gyár. Javaslat: Ha huzamosabb ideig 1400-1500 nettó alatt keresel, akkor mindenképp vidéki várost javaslok, mert Londonhoz a fenn említett összeg a minimum szükséges egy normális élethez. Én magam Londonban élek már 5 éve, de imádom az angol vidéket, legszívesebben Exeter városában élnék, de ott a szakmámban nincs sok lehetőség, így marad London. Az igazi Angliát akkor fedezed csak fel, ha vidékre is ellátogatsz.
2014. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki, gyárvárosban élek. Itt főleg gyári meló van, de kereskedelemben, vendéglátásban is el lehet helyezkedni, de akármelyik területen is. De az előbb említettekre nagyobb esély van. A komolyabb állásokhoz amúgy is villantanod kell valamit. Végzettség, tapasztalat. Olyan kis vidéki városba érdemes élni, ami közel van egy nagyobb városhoz, annyira közel, hogy ha ott kapsz melót, érdemes legyen bejárni oda. Hozzám két nagyváros is-szinte egyforma távolságra-közel van, habár, amikor megvolt, hogy jövök ki, a hely is fix volt, mivel itt volt az az ismerős, aki segített szállást intézni. (Úgy, hogy vele laktunk.)A tengerparti városokban drágábbak az albik, főleg délen. Észak felé haladva meg hűvösödik, azért arr is kell figyelni, ha már te választasz, hogy zavarna e az időjárás, mert ha valahova befészkeled magad, nehéz lesz váltani. Legszívesebben én is valami szebb helyre költöztem volna pár év után, de kötött ide minden, és hát elég egyszer elkezdeni, nem szívesen kockáztatnék még egyszer. Az angolok akár 1 órát is utaznak a munkáért, én, még ha jó lenne, akkor se utaznék ennyit. Ha más nem is, de időt rengeteget elvisz.

Én az egyik legolcsóbb környéken vagyok, mégis elég nehéz az élet, mivel minimálbéresek vagyunk. Persze megpróbálok előre törni és kurzusokat végzek, talán 1-2 éven belül tudok is váltani-más dolgok miatt se tudok most váltani, nem csak azért, mert nincs meg a megfelelő végzettségem.

Egy ideig jó a gyári meló, alja meló, de egy idő után többre vágysz anyagilag is.

2014. ápr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. ápr. 2. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!