Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Négy napja nem alszom a...

Négy napja nem alszom a szomszéd kutyája miatt. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pár házzal odébb éjjelente elkezd ugatni egy kutya. Tipikusan azaz ugatás, mintha bezárták volna kintre mondjuk egy kennelbe. Még nem láttam sem a kutyát, igazából a szomszédot se nagyon tudom melyik lehet az. Egyszerűen kibírhatatlan. Csukott ablaknál is simán felkel az ember rá és nem egy monoton ugatás, hanem mindig másfajta, hogy vissza se tudok aludni.Órákig. Nem értem, hogy a közvetlen szomszédok miért nem szólnak? Ők ismerik is, meg jóban vannak én meg tök ismeretlenül menjek oda? Azt meg egyszerűen nem hiszem, hogy csak engem zavar. Meg a gazdája, hogy tud így aludni? Mit csináljak?
2014. júl. 25. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy mást nem zavar, nem mindenki egyformán érzékeny a zajokra.


A legokosabb, ha megkeresed, hogy melyik szomszéd és beszélsz vele. De lehet, hogy új, félig kölyök kutya, akit most hoztak és még nem szokta meg a helyét.

2014. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Menhelyről hazavitt fiatal kutya, vagy éppen egy kölyök, akit elszakítottak a testvéreitől és az anyjától.
2014. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem, hogy senkit nem zavar tényleg nagyon nagyon idegesítő és mély álomból is felkel rá az ember, én 4 házzal odébb... A hangjából ítélve nem kölyökkutya, pedig akkor még elnézném is neki, meg úgy lennék vele, hogy majd megszokja. Nem tudom, hogy mit csináljak, négy napja zombi vagyok.Legyek még türelemmel?
2014. júl. 25. 12:12
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Hergelni kell, ugyanúgy ugat tovább de legalább jól szórakozol, meg lefárasztod talán.
2014. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ezt hogy gondolod? Kibaktatok hajnalok hajnalán fájó fejjel, mikor nekikezdi az órákig tartó ugatásmaratonnak és még baszkurázom a kerítést? Azzal csak az a probléma, hogy akkor átcsap másfajta ugatásba, és a környék összes kutyája nekikezd és a szomszédok meg kijönnek, mert azt fogják hinni betörő vagyok. Meg had ne én fárasszam ki más kutyáját, van nekem is.
2014. júl. 25. 12:16
 6/19 anonim ***** válasza:

Milyen ablakod van? Nálunk a műanyag ablak tökéletesen hangszigetel, ha nyitva van, hajnalban mindig felébreszt a szomszéd kakasa, kb 10 méterre az ablaktól kukorékol. Ha becsukom az ablakot, fülelni kell, h halljam egyáltalán, és így simán visszaalszom.

Úgyhogy talán a többi szomszédnál jobb a hangszigetelés, ezért nem zavarja őket.

Egyébként meg próbálj füldugóval aludni. Tudom, nem mindenki bírja, és így az ébresztés is problémás. Nálam bevált, ha a telefont rezgőre állítom, és a matracra (nem a párnára) teszem.

Amúgy részvétem, én se tudok aludni a kutyaugatástól, kukorékolástól, madárcsiviteléstől. A hosszú távú megoldás az akbalcsere lehet.

2014. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a legjobban hangszigetelt ablakok vannak itt, de mondjuk a kutyás közvetlen szomszédjában is ugyan ilyen ablakok vannak. Szerintem jófejségből nem szólnak nekik, meg ugye nekik is van kutyájuk. Mondjuk mi legtöbben hangos ugatásra rögtön kimegyünk, megnézni, hogy minden ok. ha meg egy macska miatt ugattak a kutyák, mindenki igyekszik csitítani a sajátját, hogy ok nélkül ne ugassanak órákig éjszaka. Nem tudom, hogy legyen e képem szólni nekik. Esetleg ha cetlit dobnék a postaládájukba?
2014. júl. 25. 12:30
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék velük. Ha az nem vezet eredményre akkor megkeresném a jegyzőt. De mindenképpen valamiféle párbeszédet javasolok mert az vezet eredményre.
2014. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük, ha nem érdekli őket a probléma akkor menj ne a jegyzőhöz és kérj birtokvédelmet. Kiszabhat bírságot, a szomszédok fizethetik az ablakcserédet is.
2014. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Normális körülmények között beszélj velük. Egyik éjjel nézd meg hol ugat a kutya, másnap pedig menj oda szólni.


Másik megoldás a füldugó.

2014. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!