Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Én vagyok a hibás? Meghurcolha...

Én vagyok a hibás? Meghurcolhatnak ezért?

Figyelt kérdés

Na szóval egy csúnya balesetről lenne szó. A ház, ahol lakom 3 részből áll, részenként 30 méter hosszú folyosóval. A szomszéd hülye fia itt szokott görkorival száguldani, de úgy, hogy kinyitálja a lépcsőházakba nyíló ajtókat, így kb. 90 méter a folyosó egybenyitva. Na a lényeg az, hogy jöttem ki a lakásból és mentem be a lépcsőházba, a gyerek közeledett, nem vettem észre, belöktem magam után a lépcsőházajtót. Gyerek ugye már nem tudott megállni, neki az üvegajtónak, azon átzuhant, majd végül fejjel nekiment az általam előtte kinyitott acél liftajtónak. Össze-vissza vagdosta az üveg és agyrázkódást kapott.

Felelősségre vonható vagyok ezért?



2014. júl. 19. 21:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A gyerek anyja lesz elővéve, mert neki kellett volna a drága kis jószágnak elmagyaráznia, miért nem száguldozunk az üvegajtós (meg semmilyen) házon belül.
2014. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Ha a zomszéd rád akarja verni, akkor attól függ, melyikőtöknek van jobb ügyvédje.

Ha tudsz róla, hog, az agyament a folyosón szokott randalirozni, akkor rád lehet mondani, hogy számítani kellet rá. (Nekem más a véleményem)

2014. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Most számítanom kellett volna rá? Komolyan? Egyébként az anyja nekem esett, hogy miért csapom a gyerekére az ajtót, ha látom, hogy jön. Egyébként nem látta az esetet, a csörömpölésre jött ki.

A saját házamban számítani kell rá, hogy egy gyerek száguld felém az 1 méter 20 centis folyosón?

De ugye nem ültetnek le ezért?

2014. júl. 19. 21:16
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg találsz egy matricát, vagy valamit a házirendbe, hogy tilos görkorizni a lakásban akkor biztos, hogy nem. (Nem értek ehez, mindig is kertesházba laktam.)

[link] -gondolom ezt az oldalt már te is megtaláltad...

Nos, ha kiléptél az ajtón (gondolom előre nyitva volt) és nem volt sehol a gyerek, csak mikor becsuktad akkor vágódott bele, a bűnösséged kizárt.

De mindenki tudja, hogy a gyerek a hibás, mert nem lehet görkorizni egy házba. Ha egy Fideszes vagy valami topmanager a gyerek apja, akkor már gondok lehetnek.

Ha egy cigány család, akkor majd mindenáron megakarnak hurcoltatni de nem fog menni nekik. Normális ember pedig nem hagyja görkorizni a házban a gyereket, illetve nem von téged felelősségre a baleset miatt.

2014. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem cigányok. Egyébként ha a többi lakó mellém áll az segíthet? Mert persze mindenki kijött, akkorát kondult a gyerek feje, hogy szerintem a szomszéd kerületben is hallani lehetett.

Mert a szomszédasszony szerint a liftajtót is azért nyitottam ki, hogy végleg törje össze magát. Persze ép ésszel ahogy Ti is írtátok a gyerek a hibás. Most mit csináljak? Pereljem be rágalmazásért? Vagy mi?

2014. júl. 19. 21:48
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Pereljem be rágalmazásért? Vagy mi?"

Hát ez roppant hasznos lenne. :D

Nézd, alapvetően a gyerek a hülye, és a hibás, de nyilván bűntudatod van az eset miatt - nem teljesen alaptalanul, de nincs értelme rágni magadat, nem te voltál a barom. Mondjuk nem tudom, hogy egyébként milyen volt a viszonyotok...semleges? baráti? ellenséges?

2014. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Persze bűntudatom van, meg is halhatott volna szerencsétlen. Kimondottan nem voltunk rosszban, egyszer volt kisebb balhé, mert a gyerek egy hasonló akció során elütötte a lakásból kilépő, mellesleg várandós feleségemet. Szerencsére nem lett baj, nem is firattuk az ügyet tovább.
2014. júl. 19. 22:23
 8/24 anonim ***** válasza:
32%
És akkor nem beszélgettetek el vele vagy a szüleivel, hogy ezt lehet, hogy nem a folyosón kéne? Egyébként azért kérdezem, hogy lehetett-e benned valamilyen tudatalatti bosszúvágy, és esetleg nem teljesen véletlen volt a dolog - nem akarlak megvádolni semmivel, csak te gondolkozz el ezen magadban, hogy így volt-e vagy teljes marhaság, és tényleg fogalmad sem volt róla, hogy jöhet/jön a kölök.
2014. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nem láttam. Épp ment a lift, az meg elég hangosan zakatol, tehát nem is hallottam, hogy jön. Meg el voltam gondolkodva. Az eset egyébként kb négy éve történt, akkor legszívesebben saját kezüleg tessékeltem volna be abba a nyomorult ajtóba. De most már el is felejtettük, meg azért bosszúnak kicsit erős lenne, ez nem játék, mondom meg is halhatott volna.
2014. júl. 19. 22:38
 10/24 anonim ***** válasza:
24%
A szándékos bosszú fel sem merült bennem, nyilván nem vagy őrült. :D De elhiszem, hogy tényleg nem hallottad és láttad- akkor viszont nem érdemes sokáig rágnod magad. Ha gondolod, esetleg meglátogathatod (ha a szülei megengedik), az egy kedves gesztus lenne tőled. A szülei meg talán idővel lecsillapodnak, és felfogják, hogy nem akartál ártani az ostoba kölküknek.
2014. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!