Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fel lehet jelenteni a felső...

Fel lehet jelenteni a felső szomszédot, mert állandóan mos?

Figyelt kérdés
Már elegem van! 1-2 naponta szokott mosni, de nem nappal, hanem este! Teljesen kikészít az a h.lye mosógép zakatolás. Mit csináljak? Ha szólnék neki, annál jobban csinálná, ismerem. Feljelentsem? Nekem miért elég heti 1 x mosni? És akkor is hétköznap mosok és délelőtt. Mit javasoltok? Úgy tudom, hogy este 6 után már nem mehet semmilyen háztartási eszköz.

2014. szept. 1. 18:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
lehet, h egész nap dolgozik és este van csak ideje. Inkább a mosógép zakatoljon minthogy aztán a bűztől ne tudj ott élni.
2014. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
Mennyire este?? Amúgy meg nálunk heti 5-6 adag mosás van, nem mindenki te...
2014. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%
Meg nem mindenki tudja a heti mosást kiteregetni.
2014. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
100%

Attól függ, az az este mennyire este. Nálunk a tömbben általában max. 9-ig megy a gép, ez amolyan mindenki által elfogadott, de kimondatlan szabály.

Azt pedig, hogy nem mehet háztartási gép, én is "hülyeségnek" tartom. Akkor ennyi erővel nem mehetne sem a mikró, sem a kenyérpirító, stb.? Semmilyen háztartási kisgép sem?

Esetleg olyannal próbálkoznék meg a helyedben, hogy a közös képviselőnek felvetem egy-egy házgyűlésen, akár úgy, hogy pl. nekem meddig van jogom ilyen módon "zajongani". Másrészt, nálunk például csak a felső szomszédot lehet hallani, akkor is, ha tévét néz, az oldalsókat sosem. A nővéreméknél viszont valahonnan sréhen jött a hang, azt sem tudta, hogy merről, mert a ház elvitte.

Az este 6-ot én is túlzásnak tartom, általában 8-9-ig én sem érek haza, ha pedig mégis, bátorkodom berakni egy adagot a gépbe. Ja, és hetente én is mosok kétszer, pedig egyedül lakom. Lehet, hogy ő is színenként válogat.

Egy beszélgetést azért megérne, akár úgy is, hogy te megkérdezed, hogy egyik este pl. te is beraksz egy mosást, és nem zavarta-e, mert te is át szoktad hallani. Ez csak enyhe célzás, de hátha veszi. Ha kedves vagy vele, még az is megeshet - bármilyen megátalkodott -, hogy ő is az lesz meglepetésében. :)

2014. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
29%
Te vagy az Bözsikém? :D:D https://www.youtube.com/watch?v=rv8FvTLe4FI
2014. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%
Te nem vagy százas, és aki este 6 után ér haza az szerinted ne mosson soha? A hozzáállásod meg elég undorító, nem szólsz neki, mert biztos csak még jobban csinálná, inkább rohannál egyből feljelenteni. Talán ha normális hangnemben megkérnéd lehet, alkalmazkodna hozzád, amennyire tud, de ha ilyen paraszt stílusban beszélsz vele, nem csoda, ha lesz*rja, hogy téged mi zavar.
2014. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Látom, kitörölték az első választ, ami sértegetett és ezzel együtt az enyémet is, amit válaszoltam. Na mindegy!

De egész nap hallom motoszkálni, reggel fél 6-tól már felvan, tehát nem dolgozik, akkor miért nem tudja odatenni egész nap a mosást, mégha több adagja is van. Miért este fél 7-kor kell, hogy fél 9-ig csattogjon a gép? Mielőtt megkapnám, hogy én sem dolgozom, nem az én hibámból vagyok itthon. Muszáj!

Egyébként én úgy tudom, hogy 6 után nem szabad hangos zajt kelteni. Legalábbis a mi házirendünkben mintha ez lenne.

Beszélni vele nem tudok, többször csengettem már (tudtam, hogy otthon van, mert huzigálta a függönyt), más ügy miatt, ugyanis csapkodta a wc és a fürdőszoba ajtót, de sose nyitott ajtót, amikor mentem. Ekkor szóltam a közös képviselőnek. Rá 1 napra, gondolom, szólhatott neki a közös k., minden éjszaka tiszta erőből becsapta többször az erkélyajtót. Erre mondtam, hogy annál jobban csinálja, ezért nem akarok szólni a mosógép miatt.

2014. szept. 1. 21:08
 8/41 A kérdező kommentje:
Ha meg feljelentem, legalább észhez kap.
2014. szept. 1. 21:09
 9/41 anonim ***** válasza:
79%
Fél 9-ig? Feljelented, kiröhögnek. 10-től van csendrendelet, de az is hangos zajongásra, nem mosásra.
2014. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
88%
És te azt honnan hallod, hogy huzogálja a függönyt mert az biztos nem hallatszik át.
2014. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!