Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális a szomszédom? A...

Normális a szomszédom? A kertes albérletem előtti parkoló kihez tartozik?

Figyelt kérdés

Kertes házat bérlünk. Velünk szemben van egy 4 emeletes lakó park szerű izé. Külön, nekik kialakított parkoló.

A kocsi bejáró elé nem állnak, mert azt ugye tiltja a kressz. De a kiskapunk előtt, ahogy kilépünk a járdára, van egy lépcső. Azt állandóan elállják.

Tudom, tudom, kerüljem ki. Általában meg is teszem. De pl télen mikor minden be volt fagyva, valaki megint oda állt. Elestem 25kg-mal a hátamon(bevásárlás)és össze törtem 30db tojást. Mindezt azért, mert nem tudnak odébb gurulni 1 métert. (A kis és nagy kapu közé pont befér egy autó és a nagy kapu után is van még 4 autónyi hely.)

Most ősszel megint megszívtam. Siettem a buszhoz. Nem tudtam használni a lépcsőnket, másik oldalról kerültem és elcsúsztam az útpadkán a sáron. Mehettem vissza átöltözni, munkából meg elkéstem, mert lemaradtam a buszról.


Most már külön szólok mindenkinek, aki oda áll, hogy menjen picit arrébb. A legtöbben meg is teszik.

Viszont valamelyik nap egy velem egykorú nő jött kocsival. Leparkolt jó sz@*ul. Miközben a 4 emeletes előtt 5 szabad parkoló volt.

Kiabálok utána 3x, hogy "elnézést". Nem figyel. Negyedjére utána füttyentettem. Szintén nem figyelt. Ötödjére már ordítottam (kutyákat túlkiabálva), hogy "hölgyem, álljon már meg egy percre!" Szándékosan nem tegeztem, hogy megadjam neki a tiszteletet. Erre már megfordult, de nem jött közelebb.

Kértem, hogy legközelebb guroljon már kicsit odébb, hogy tudjuk használni a lépcsőt. Erre ő iszonyatosan csúnyán, gúnyosan mondta, hogy 10 percet lesz itt, mert csak az anyjáért jött. Mondom, rendben, de ha legközelebb jön, úgy álljon be lehetőleg, hogy tudjuk használni a kaput.

Erre ő azt monda, ha a kutyáimnak nem tetszik hogy ő ott áll, akkor nyaljam ki a se**ét.


Köpni-nyelni nem tudtam. Mikor kijött, még az anyjával is össze vesztünk a párommal(a szomszédom anyjával) mert feljelentéssel fenyegetett, hogy márpedig az a rész az ő lakó épületükhöz tartozik. Úgy áll oda ahogy akar.

De mikor jönnek a közterületesek füvet nyírni, nem teszik rendbe, mert hozzánk tartozik. Én nyírom, takarítom, ápolom.


Akkor most mi van? Kinek van igaza?



2014. nov. 6. 21:20
 1/7 A kérdező kommentje:

Mikor kérdeztem, miért kell így beszélni a másikkal, azt mondta azért, mert bunkó módon utána füttyentettem. (Én is nő vagyok.)


Elborult az agyam. Felírtam a rendszámát és azt mondtam neki, ha még egyszer meglátom itt(ezen az oldalon), nem érdekel, hogyan parkolt le, kiszúrom a kerekét. És fel is jelentem.

Mikor jöttek vissza, a háztömb másik oldalára parkoltak. Azóta ezen az oldalon nem is láttam őket. Párom azt mondja azért lehet, mert valami nem stimmel a kocsi papírjaival.

De én ezt már úgy unom. Kinek van igaza?

2014. nov. 6. 21:27
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Nem szeretnék a szomszédod lenni. Az utca nem a tiéd. Ha kiszúrod a kerekét, az törvénytelen. Megbüntethetnek téged. Én is kiakadnék, ha fütyülnének utánam, s baromira nem foglalkoznék ilyen kötekedővel.

Ha módomban áll, időmbe is belefér, akkor figyelek arra, hogy ne csak szabályos legyek, de tekintettel legyek másokra is. De azt kikérem magamnak, hogy ezt valaki meg is követelje tőlem, elvárjam.

Egy idegennek nem is mindig evidens, ami a helyinek nyilvánvaló.

2014. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem azt kértem, hogy menjen el, nem is azt, hogy most rögtön menjen arrébb, hanem hogy ha legközelebb jön 1 méterrel arréb parkoljon le. Mellesleg a nekik szánt parkolók üresek voltak. Miért nem oda ment?

Másodszor meg, azért fütyültem utána, mert az első 3 szólításra nem reagált, pedig hallotta.

Harmadszor meg, akkor fenyegettem meg, miután ő is megfenyegetett és csúnyán beszélt velem, annak ellenére, hogy én szépen és udvariasan kértem.

2014. nov. 6. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Én neked adok igazat, bátor voltál. Az antiszociális féreg meg eltakarodott!
2014. nov. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem teljesen jogos elvárás, hogy lépcsőt/kaput stb. ne álljanak el sehol. Ez csak figyelmesség kérdése. Igazad van, hogy szóltál, és valszeg meggyőzted sikeresen, de ezt nem fogja beismerni soha. Ilyen parasztok mindig vannak, lehet próbálkozni kedvesen és udvariasan, de néha én is egyszerűen leordítom a haját a marhájának. Ja, és a parkolóban, ha valaki rendszeresen szarul parkol, annak hagyok cetlit, hogy figyeljen már oda. Volt, aki ebből sem tanult. Amikor már másodszor találta úgy az autót, hogy az egyik kerékből valahogy elszökött egy csomó levegő (az ördög tudja, hogy történhetett, úgy tűnik, rossz parkolás hatására ereszt a szelep), akkor hirtelen megtanult parkolni.
2014. nov. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
Sokan azt gondolják, a lakással, házzal az utcát is megvették. Hát nem. Ha a KRESZ szerint szabályosan várakozik, akkor senkinek semmi köze hozzá.
2014. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Gigliola Radic

Nem fogom még egyszer elmagyarázni a miértjét a kérdésem lényegének, mert fentebb mindent leírtam.

Kívánom neked, hogy kerülj ugyan ilyen helyzetbe te is. Nem rosszabba, csak pont ugyan ilyenbe. (tojás, munkából való késés, a 80 éves nagyi körülményes beinvitálásba a házba. Mindezt azért, mert valami paraszt, már 5. napja nem mozdul a kocsival a lépcsőd elől.)

Itt nem csupán a szabályokról van szó, hanem az egymásra való odafigyelésről is. Élni és élni hagyni.

2014. nov. 7. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!