Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, hogy ne...

Mit lehet csinálni, hogy ne álljanak a parkoló helyemre?

Figyelt kérdés

Nemrég építettem ki a házam előtt egy 2 állásos parkolót/beállót, letérköveztem, még a felfestést is megcsináltam, de a szomszédomban egy óvoda működik és a kedves szülők előszeretettel használják a parkolómat holott az tulajdonképpen autóbejárónak is minősül és oda nem szokás beállni.Van,hogy hazajövök és bosszantó mikor bent áll a helyemen egy autó én meg állhatok az árok szélére.

A családban 2 autó van azért építettem 2 állásosra, de az egyik állás szinte mindig foglalt egy idegen autó által.

Nehézkes a parkolás itt én jól tudom, nem véletlen építettem ki a beállót.Az egyik állás az a kocsibejáró ott a kapura rá van írva,hogy autóbejáró, oda nem is igen parkolnak (de előfordul) viszont a másikkal szemben a kerítés van és azt gondolják hogy oda már nyugodtan állhatnak.

Az a baj,hogy még a feliratra se nagyon hallgatnak,mit tehetnék?


2014. okt. 31. 13:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Ha kozterulet a hazad elotti resz, marpedig ugy tunik hogy az , akkor milyen alapon akarod megtiltani hogy barki oda parkoljon?
2014. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
34%
Én a te helyedben még egy kis ideig tűrném, és közben kitennék egy igényes magán parkoló feliratot, táblát. Ha ezután is oda állnak, akkor erélyesebben elmagyarázod neki, hogy ez egy kib.sz.tt magán parkoló és mégegyszer legyen szíves ne oda állni. Sőt ha épp nincs ott akkor egyszerűen kapcsold be rajta a riasztót, nyisd meg az ajtót stb és amikor odaérnek magyarázd el nekik. Ne, hogy már elfoglalják a saját parkolódat. Eszem megáll. MAGÁN PARKOLÓ mit nem értenek?
2014. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
41%
Első a kapubejáró mióta közterület? :D Még ha az is akkor sem szabad oda állni. 2. voltam
2014. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
feszíts ki egy láncot elé, arra már nem fogják venni a fáradtságot, hogy kiszálljanak és leakasszák, meg nyilván írd ki, hogy magánparkoló
2014. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Azota kozterulet, amiota nem a sajat telken van.


Nyilvan a kapubejaroba nem illik beallni (de oda nem is szoktak, azt irja) viszont egy utcan levo kiepitett parkolohelyre barmikor barki beallhat, ha hivatalos KRESZ tabla nem tilja a megallast/varakozast.


Mas a helyzet ha a parkolo a sajat telken van, de akkor meg le kell keriteni aztak kesz.


Senki sem minosithet onkenyesen maganparkolonak kozteruletet, meg akkor sem ha az eppen a haza elott van.

2014. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Olyan jogon döntöm el,hogy ki parkol oda,hogy én építettem, a saját pénzemből, az energiám és az időm rovására, azért,hogy ne kelljen besüllyednem az árokba.

A kérdés,hogy miért nem áll bele ő a sárba, meg az árokpartra?Ha már vettem a fáradságot,hogy megépítsem magamnak akkor legyenek szívesek szabadon hagyni,tudom,hogy kényelmesebb és praktikusabb oda állni, de nem az önkormányzat vagy az óvoda "üzemelteti" a parkolót hanem én.

Egyébként úgy néz ki,hogy két állásos az egyik beálló az maga a kapubejáró és az mellé építettem még egyet, de én nyilván beállhatok a saját kapubejárómba, a mellette lévő hely meg a másik autónknak van ott.

2014. okt. 31. 15:09
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen mindegy, hogy te epitetted vagy nem, kozteruleten van, nem tilthatod meg a parkolast.


Gondold mar el hova vezetne, ha barki csak ugy lefoglalhatna maganak egy darabot barmelyik kozteruletbol, parkbol, utcabol, jatszoterbol, aztan kijelentene hogy ez az enyem, senki sem johet ide...


ezt elotte kellett volna vegiggondolnod, mielott beleinvesztaltad az idot meg a penzt. Teljesen jogszerutlen amit csinalni akarsz.

2014. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
A kerítés elé én is simán beállnék, ha még telken kint van, akkor közterület. Velem olyan is volt már, hogy a társasházból szólt valaki, hogy álljak arrébb a ház előtti parolóban, mert épp ott van a kocsi, ahova ő szokott parkolni, és nem értette, hogy miért nem foglalkozok vele.
2014. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, mivel közterületről van szó, bárki odaállhat, függetlenül attól, hogy ki építette ki a parkolót. Mégsincs minden veszve, mert közterület-hasznàlati díj ellenében kibérelheted a közterület általad használni kívánt részét az önkormányzattól. Nem állítom, hogy olcsó lesz.
2014. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Közterület, az áll oda, aki akar. Egészen addig, amíg ki nem jön egy brigád az önkormányzat megbízásából, fel nem szedi a térkövet és ki nem számlázza - jó vastagon fogó ceruzával - a büntetést és a bontás költségét az építőnek.
2014. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!