Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki járt el jól? Szerződés...

Skorpió87 kérdése:

Ki járt el jól? Szerződés nélküli első teljes idős próbanap?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy munkahelyen dolgozni, de mivel próbaidőt ígértek, ezért nem készült munkaszerződés. Mivel tudtam, hogy még ismerkedem a munkával, ezért úgy gondoltam, hogy szólok első munkanapon, hogy dolgom van, mivel addig érdemes elintézni, míg nem állok konkrétan munkába. A főnök ezt ellenezte, hagyott dolgozni, majd mikor eljött az időpont, akkor eljöttem. Később szólt telefonon, hogy elutasított. Szólhattam volna előre, de én szerettem volna tudni, hogy miről is szól az egész, azért vállaltam csak pár órát. Bennem van a hiba? Hát ezek szerint...De a munkáltató azt szerette volna, ha teljes munkaidőt ott töltöm. Viszont a munkaszerződés csak pár nap után köttetett volna meg. Kinek mi ebben a felelőssége?


Köszönöm a válaszokat!


2014. júl. 8. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy eljöttél.

Nagyon sokan megcsinálják, hogy próbanapoztatnak akár hetekig szerződés nélkül, ki nem fizet, aztán pedig ugye a szerződés hiányában nem tudod behajtani rajta, mert papíron létre se jött soha a munkaviszony.

2014. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már az első mondatban is törvénytelenség van. Munkaviszony csak szerződés alapján jön létre, ezen belül van a próbaidő, ami alatt a munkaviszony bármelyik fél által azonnal megszüntethető.
2014. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kulturált munkáltató saját biztonsága érdekében is csak szerződéssel dolgoztat bárkit, egyébként elmeszelhetik ellenőrzéskor. Próbaidős szerződésben egy csomó dolgot megkövetelhet dolgozótól (balesetvédelmi szabályok betartása, üzleti titkok megőrzése), próbaidő alatt munkavállalót bármikor indoklás nélkül kirúghatja, egyetlen kötelme az, hogy kifizesse.
2014. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha ismerkedem a munkával, az miért baj? Tegnap hívtak, ma már kezdeni is kellett, péntekre ígérték volna a szerződést. Azt mondta a főnök, hogy ki lesz fizetve az a pár nap. Viszont jelenléti ívet nem írattak velem alá, nekem nem készült, akkor miből bizonyítottam volna, hogy ott dolgoztam? Ők voltak bizalmatlanok. Ha behívnak, furcsállom, hogy teljes időben dolgoznom is kell. A főnök el sem beszélgetett velem, már kezdhettem is, meg elég bizalmatlan képet vágott. Annyit ígért, ha más nem válik be, akkor keres. Érdekes.
2014. júl. 8. 13:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Állítólag sok embernek van dolga az első napon. Én arról nem tehetek. Egyébként a kolléganőmet küldte elém autóval, hogy hozzon a munkába, valószínű ezzel a gesztussal akarta volna lekötelezni / elkötelezni a munkavállalókat. Mivel nem kötelessége engem elhozni senki. Hmmm...
2014. júl. 8. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!