Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hogy vagytok képesek...

Ti hogy vagytok képesek panelban lakni?

Figyelt kérdés

Eddig egy kis tanyán laktam, hatalmas zöld övezetbe, állatokkal körülvéve. Egyetemre beköltöztem egy nagyvárosba, panelba, a 12 négyzetméteres "privát"szférámmal, egy fenyővel és valami örökzöld szobanövénnyel.

Az elején, mikor itt laktam csak a szomszéd gyerekek üvöltését hallottam. Mióta egy házaspár a lakótársaim megőrülök, megfulladok. Mindig beszélnek, nyitott ajtónál, tévét néztem , pedig mikor meghirdettem az elbérletet , direkt mondtam nem lehet, hozni. Bár nem tűnnek túl értelmesnek, lehet , hogy csak gyenge a szövegértésük. Állatot se lehet idehozni. Zöldövezet alig. Hónapok óta nem énekeltem egy jót, mert tudom, hogyha én hallom a szomszédot ők is engem. Az egyetlen pozitívum, hogy itt meleg van. Ti milyen praktikákkal nyomtátok ezt el? Néha , ha belejönnek a pofázásba, a füldugón és a zajvédőn is áthallatszik, főleg a srác hangja.



2014. dec. 1. 22:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudlak érteni, hogy a tanya után pokolnak tűnik a panel. Mert én is egy falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, majd vettem egy panelt is. Szerencsére bármikor visszaköltözhetnék a kiüresedett szülői házba.

Volt úgy hogy keményen lecsesztem a viselkedésre is képtelen szomszédokat. Például amikor úgy közlekedtek a lépcsőházban, hogy tele torokkal rikácsolták hogyan fürödtek együtt a kutyájukkal. Vagy amikor a csikket a főbejárat előtt dobja el a földön. Vagy amikor a saját lépcsőházában összefirkálja a korlátot. Nem semmi hogy milyen emberek vannak. Ezt nem a szegénység okozza.

2014. dec. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Mr. Nyelvtannáci, értelmes választ adtál egyébként, köszönöm, viszont. Ha megnézed, egyrészt tényleg nem tudok fogalmazni, ez már elsős koromba is így volt, hogy én tudom mit akarok mondani, mások meg majd megfejtik. A másik, csak hogy veszd el a felsőoktatásba veszett hited: Az egyik felem tolmács lesz, és képzeld az ehhez tartozó órák mennek a legjobban. A harmadik, ha megnézed , vannak elírások, ilyen kis apróságok, hogy elbérlet, meg az , hogy tévét "néztem", mikor nyilván nem én néztem azt a mocskot(erről még a mi érettséginkben is kellett írni). De a negyedik,hogy a meghatározott középiskolába vetett hited és vesszen még jobban el, éppen nem értem el a 90%-ot az irodalom érettségin, tudod miért? Nem, nem a helyesírási hibák miatt, olyanom nem volt. Mert néhány sorral kevesebbet írtam a két oldalnál. Na vannak még indokaim, miért nem tud érdekelni, hogy nem tudok fogalmazni, kezdve azzal, hogy természettudományi/orvostudományi képzésre járok, de mindegy is. Köszönöm a válaszokat, lehet, hogy inkább hazaköltözök.
2014. dec. 2. 07:04
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is vidéken kertes házban nőttem fel, aztán 4 évig paneloztam. Engem valahogy nem zavart a szomszéd, bár idegen lakótársat nem viseltem volna el. Ami legjobban zavart, hogy nem voltam kíváncsi a szomszédok társaságára és nem lehetett elbújni előlük, mert hallották ha otthon voltam és mindig kopogott valaki valami hülyeséggel vagy épp csak unatkozott és hááát látja itthon vagyok beszélgessünk már, igyunk meg egy kávét. Volt, hogy bújkáltam, sunyulva léptem, zene se szólhatott csak legyen egy kis nyugalmam. Nem hinném, hogy meg lehet szokni vagy van bármi praktika erre az életre. Ki kell bírni és amint lehet kertes házba vagy akár haza költözni. Kitartást! :)
2014. dec. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
53%

Én faluban nőttem fel, fél éve költöztem panelba és imádom.

Én szinte sosem hallom egyik szomszédot sem, úgy kell fülelni a lakásban, ha akarsz valamit hallani, pedig vannak mellettünk, alattunk és felettünk is.

Az egyetlen zaj, amit lehet hallani, az a fúrás, de az is ritka.

2014. dec. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Aki panelba születik, annak természetessé válik - nyilván irritálóak az idegesítő, áthallatszó szomszédok, de egyszerűen ugyanúgy megszokja az ember, mint a faluhelyen születettek a kutyaugatást.


A lakótársaid nem a panel miatt idegesítőek, hanem mert rossz embereket fogtál ki, sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni (max. hogy kipaterolod őket ha lehet, és keresel mást, hátha legközelebb jobb szerencséd lesz). A környék meg szintén sokat számít, én életem első 27 évét panelban töltöttem, de aránylag csendesebb környezetben, főutaktól messzebb volt vidéki városban, én a BP belvárosi "körgangos" házban tudtam megőrülni a forgalom zajától (szerencsére laknom nem kellett ott, de gondolom megszoktam volna egy idő után).


Mondjuk hozzáteszem, most is városban, lakásban élek, de sokkal csendesebb (panelból van, de nem paneltömb, elég fura kialakítású lakópark), imádom a csöndet és a nyugit, hogy nem hallatszanak át a szomszédok, imádom, hogy sokkal nagyobb a lakás, már nem mennék vissza panelba én se. De amíg ott laktam, elvoltam vele.


Egy ideig még biztos kínszenvedés lesz, de egy idő után kényszerűségből megszokod majd te is, mert megnő az ingerküszöböd. Megszeretni viszont aligha fogod.

2014. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Én fél életemet panelben töltöttem, utána kertes házban. Vidéki kis városban nőttem fel, utána 3 évet Budapesten éltem. Laktam nagy családdal, lakótársakkal, szobatársakkal.

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy megtanultam, hogy minden csak megszokás kérdése. Hihetetlen, hogy az ember tényleg mennyire tud alkalmazkodni a környezetéhez, ha akar.


Ha meg még sem bírod, változtass. Új lakótársak, költözés, akármi.

2014. dec. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A felhasználó ***** válasza:
Ha ennyire zavarnak a szomszédok, panaszold be őket a közös képviselőnél.
2014. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Meg lehet szokni, ha akarod, vagy ha rá vagy kényszerítve.

Édesanyám pici faluból nemhogy panelba, de koleszba, 10 ágyas(!) szobába került Szegeden egyetem alatt. A város akkor még egyetlen villamosvonala konkrétan az ablakuk alatt volt, közvetlen közelükben egy megállóval - és nem ám a mai Pesa villamosokról, zajcsillapított sínekről beszélek. Az ajtónyitás pl felért egy ágyúlövéssel, ahogy kivágódott.

Egy hétig alig aludt, aztán már észre sem vette.

Nagyapám 1946-ban került Pestre 15 évesen ipari tanulóként Kecskemétről. Ekkor ÓRIÁSI különbség volt még Pest és vidék között. Nagyapám 15 év alatt alig látott szilárd burkolatú utat, Pesten meg körutak autókkal, villamosok, buszok, kisföldalatti várta. Le volt döbbenve, hogyan bújhatott bele egy ember egy pici dobozba és miért beszél belőle - mert életében nem látott még rádiókészüléket. Gondolhatod, mekkora változás volt ez. Beletelt pár hónapba, de megszokta, sőt tizenéves korának végére már nagyon is belejött a pesti életbe :)


Te is meg fogod szokni, hidd el :)

2014. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Én is voltam koleszos, de ott volt tanuló, ahol csönd van. Mondjuk amíg nem jöttem rá, hogy van füldugó is a világon, sokszor a folyosón aludtam, mert az egyik lány iszonyatosan horkolt. De ez amúgy annyira nem normális, akkora helyen van 200 ember összezsúfolva, ahol más helyen egy család. Ha felborítanánk az épületet, akkora lenne, mint az a kicsi erdő mellettünk, pedig azt 3 perc alatt körbe lehetett futni.
2014. dec. 2. 16:59
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint otthon ti kastélyban éltetek (ha szerinted 200 ember elfér egy család helyén).

Akkor elhiszem, hogy nehéz megszokni, hogy ilyen közel van a többi lakó. Adj még neki pár hetet, hátha sikerül. Ha nem, akkor nincs más hátra, valahogy meg kell oldanod a bejárást, csak akkor elég magányos leszel egyetemi éveid alatt :(

2014. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!