Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek kertes házban...

Szerintetek kertes házban vagy a panelban jobb lakni? Melyiknek mi az előnye, hátránya?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Mi kertesházból most költöztünk át panelba de itt valamiért sokkal jobban érezzük magunkat. Minden közel van, nem kell gyalogolni a hegyre, tisztább és sokkal szociálisabb környezet mint a házunknál volt. Ott olyan magányosak voltunk mert mindenki begubózik a házába, nagyok a telkek, nem látni a szomszédot. Ez persze jó is lehet annak akinek elege van az emberekből, de egy idő után nagyon ingerszegény környezet. de lehet hogy minket csak az újdonság varázsa csábított el, mert mostanra már csak a kertes ház hátrányait látjuk, és később a lakótelepet is utálni fogjuk majd? ki mit gondol?

2012. júl. 22. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettö jó,de ennek ellenére egyenlöre a családi házra szavazok,mivel kutyáink vannak,és nekik jobb ,meg persze nekünk is kényelmesebb,hogy nem kell hajnalban levinni őket az utcára ha kis vagy nagy dolguk van,amugy a panelban kevesebb dolog van,mig egy családi ház körül mindig van teendö,amit én nem szeretek,ilyen szempontból laknék panelban.
2012. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Én mindig is kertes házban élek és imádok itt lakni, nyugodt békés környék, nincs az hogy a fiatalok elmennek itt tömegesen és ordibálnak zenélnek stb... A lakótelepen barátnőméknél mindig ez van zaj hegyek nagyvárosi élet semmi nyugalom és béke, és emberek egymás hegyén hátán, amit utálok szinte. Barátnőm utál panelban lakni de a szülei imádnak mert semmi teendő nincs a kerttel semmi felújításba meg javításba nem kell belefogniuk és csodálkoznak hogy hétvégén halálra unják magukat a Tv előtt. Én szeretem a nagy társasági életet de jobb buli után meg munka után egy olyan helyre hazamenni ahol lehet is pihenni mert semmi zaj semmi nyüzsgés forgás hanem nyugodtság. Még a szüleimnél lakok barátnőm még tanuló nem akarunk összeköltözni, de amint végez a sulival és elmegy dolgozni a szakimájával ő jön ide mert nagy a hely és van egy kislakás is a házban ami nagyapámé volt külön wc- fürdő kiskonyha ahol simán ellehetnénk. És mégis kertes ház tehát a kertben is el lehetnénk amire nagyon kivan éhezve. Én a kertes házat jobbnak tartom sokkal. A panel csak átmelegszik nyáron nagyon rossz mindent hallani, barátnőmnél ilyenkor egy óránál tovább megmaradni lehetetlen.
2012. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam panelban,de örültem,amikor elköltözhettem. Ott a szomszédoktól minden zaj áthallatszott,sok volt a lépcsőházban a kötekedő lakó. Sok volt a pletyka,de ha valakinek segítségre volt szüksége,senki nem törődött vele.

A mostani szomszédaim rendesek,segítőkészek. Soha nem menék vissza egy többlakásos házba.

2012. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Én is hasonlóan vagyok, mint te! Kertes házban nőttem fel, miután a környékbeli általános iskolás osztálytársaimmal eltávolodtunk egymástól, nagyon egyedül voltam. Most már saját családom van, panelban élünk, nagyon szeretjük! Mivel nincs kert, muszáj játszótérre járni a gyerekekkel, azóta tele vagyunk ismerősökkel, télen jó meleg van (mondjuk nyáron is, ez hátrány), mindig jön a meleg víz, minden közel van, nem kell még kertet is gondozni.

Az egyetlen igazi hátrány a nagyon magas rezsi, csak a fűtés+meleg víz télen akár 50 ezer Ft fölé is megy.

2012. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
jaja emlékszem arra amikor imádtuk a kertes házat. Sok szép emlék köt hozzá. Amikor begyújtottunk télen, amikor szalonnát sütöttünk a kertben, amikor téptük az iszalagot a kerítésről, amikor járólapoztuk a lépcsőházat sorolhatnám. de annyira elfáradtunk, hogy a panelt most megváltásként éljük meg. Legfőképpen azért mert minden közel van. Itt jó a lakóközösség szerencsére. Ha gyerek lenne, itt az ember lemegy a játszóra, ott van egy csomó anyuka, lehet ismerkedni, beszélgetni, ott a háznál meg mindig egyedül tolták a kismamák a babakocsit azon a murvás úton, semmi társaságuk nem volt. Még megvan a ház (bár üresen áll és hitelt fizetünk rá, a panel az anyósomé aki kint él Angliában) és azért dilemmázok, hogy mi legyen adjuk-e el, vagy később nagyon megbánom, mert szerintem ebben a gazdasági helyzetben mégegyszer nem lesz kertes házam, örülök ha egy panelra összekaparok miután kifizetem a banknak a tartozásomat. de jókat mondtok, köszi a válaszokat.
2012. júl. 22. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én szeretek társasházban lakni, bár ehhez sokat hozzátesz, hogy normális emberekkel vagyok körülvéve, mindegyik ismeri az együttélés szabályait, nem zajong, nem fúr minden nap, nem szemeteli tele a lépcsőházat, köszönünk egymásnak, néha beszélgetünk, van egy barátnőm is a házban.

3 éve élünk itt, előtte is emeletes házban laktunk, de ott nem voltak ennyire kulturáltak az emberek, talán azért sem szerettem annyira. meg kint volt a fenében, ez meg a belvároshoz közel van, könnyű elmenni vásárolni, ügyet intézni, kulturálódni, szórakozni.


a nagyiméknak kertes háza volt, minden nyarat ott töltöttem gyerekként, ovis koromban szinte csak ott laktam. jó volt persze, hogy nem a 4 fal közé voltam bezárva, voltak állatok, cica, homokozó, hinta, fára mászás, felfújható medence :)

de tizenévesen már nem volt szükségem ilyesmire, inkább a bulik, a barátokkal bringázás, eljárkálás.

egy kisgyerekes családnak jó a kertes ház, de később, mikor már a gyerek tini lesz, akkor max aludni jár majd haza, mert a kert már nem köti le.


tartsátok meg a házat, ha tudjátok.

amikor a gyerekek kiröppennek, akkor odaadhatjátok nekik a panelt, ti mehettek vissza vidékre, ha van kedvetek kertészkedni, nyugisan élni. a leendő unokáknak is jobb lesz, ha kicsit bogarászhatnak az udvaron, nyáron kismedence, télen hóember :)

de még ezek után is mondhatjátok, h nem kell a nagy ház, és vesztek az árából egy lakást.

2012. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!