Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudtok a román magyarokról?

Mit tudtok a román magyarokról?

Figyelt kérdés
2014. dec. 23. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Román magyarokról vagy Romániai magyarokról ?
2014. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az mi, hogy román magyar? xd most román, vagy magyar? vagy elrománosodott magyar? vagy mi?
2014. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Szép estét!

Nem bántásból mondom, de a Romániában élő magyarok a székelyek, és attól még nem románok. Véleményem szerint helyesebb lett volna a romániai magyarokról kérdezned.

Hogy mit tudok róluk? Éppen olyan emberek, mint te, vagy én, olyanok, mint a többi magyar (milyen a többi magyar? Ez is egy érdekes kérdés...) Gondolom, szeretik a barátaikat, nem szeretik az ellenségeiket, satöbbi.

Magyarok, egy másik területen. Nem értem egészen a kérdésed lényegét, elnézést kérek a kusza válaszért. Ha valaki valamit sértőnek érezne abból, amit írtam, nyugodjon meg abban, hogy nem szántam annak.

2014. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden Romániai magyar székely,én Romániában élek de nem vagyok székely.
2014. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Romániában élő magyarok
2014. dec. 23. 21:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Mire vagy kiváncsi?

-egy Romániában élő magyar-

2014. dec. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Én eddig kétszer voltam Romániában, ezen utazások alkalmával sok ottani magyart megismertem. Az első (abszolút szubjektív) benyomásom az, hogy többségük nagyon kedves, s hogy sokkalta erősebb a nemzeti öntudatuk, mint a mai Magyarország területén belül élőknek.
2014. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
gyengék kiharcolni maguknak az önállóságot, beletörődnek, főleg, hogy az anyaország is baszik rájuk
2014. dec. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Azok az itt válaszoló székelyek, akik azt hiszik, hogy csupán a 2-2,5 (gazdaságilag lerobbant) megye, amelyben élnek, azzal ők Egész Erdélyt képviselik, fogják vissza magukat. A többi megyéhez a székelyeknek semmi közük nincs, csupán annyi, hogy Földrajzilag át kell haladjanak rajtuk, hogy a határhoz érjenek, tehát csak az úttestet és a vasutat használják.

Mi, a többi 10 (!) db erdélyi megye magyarsága már nagyon rég elhatárolódunk a fölösleges úszitásoktól, hőzöngésektől és visszamaradott gondolkodástól, amelyet a székelyek mutatnak magukból. A többi 10 megyében nincs szükségünk harcolgatni, függetlenedni és főleg nem vesszük be a Jobbik szélsőséges, kétes vezetőjű párt úszitásait. Tudunk civilizáltan viselkedni és nem állandóan lázitani, ezen morogni és igen, sokkal nyitottabbak vagyunk más nemzetekkel is barátkozni, nem csak magunk közöttiekkel, mint ti, székelyek. Ti külföldön, sokszor más kontinensen is sokszor vagytok képesek arra, hogy hátat forditsatok magyaroknak, ha azok nem székelyek. Ez a valóság.

2014. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Wao. Érdekes olvasni, hogy micsoda széthúzás van a székelyek és nem székelyek között...
2014. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!