Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakótárs gondok; mik a jogaink...

Lakótárs gondok; mik a jogaink, ha nincs kikötve írásban semmi?!

Figyelt kérdés
Kedves Olvasók! Van nekem egy lakótársam, aki egyébként régi-régi ismerősöm is. Az élet elsodort különböző helyekre egymástól a kollégista évek után, s mostanában lett a lakótársam újra. Arra a helyre jött a másik szobába, ahol én már több, mint fél éve laktam. Sajnos, voltak vitáink; különböző emberek vagyunk, különböző vérmérséklettel. Szerintetek, objektíven - megmondhatja azt az egy lakó a másiknak (esetünkben a lakótársam), hogy mikor/melyik hétvégén legyek/lehetek az albiban? (Ráadásul én vagyok itt régebben). Erről nincs kikötés a szerződésben, amit a főbérlővel írtunk.Hozzáteszem, én dupla olyan messze lakom a fővárosi albérlettől, mint ő.

2015. jan. 25. 20:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én nem pazarolnék arra idót a helyedben, hogy egy ilyennel küzdjek. Keresnék magamnak egy jobb albit.

De te is ki tudod utálni, csak felesleges erre sztem erőt pazarolni.

2015. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én sem pazarolom ilyesmire az időm.
2015. jan. 28. 13:12
 13/14 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, kérdezni, hogy ha nem én vagyok a főbérlő, de régebb-óta lakom egy albérletben, akkor van valamiféle jogom megkérni az újabb lakótársat, hogy esetleg távozzon? Vagy ezt a főbérlővel kell megbeszélnem? Vagy marad a cseppet sem szép megoldás, a "kiutálás"? (Amihez nem sok energiám van?) Mért nem jön rá magától ,hogy nem jó így? Várom válaszaitokat!
2015. júl. 17. 08:16
 14/14 anonim ***** válasza:
A PTK. az irányadó, de tárgyalj a főbérlővel. Igazából csak ő teheti ki a lakótársadat.
2015. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!