Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi diktaljuk be az albérletben...

Mi diktaljuk be az albérletben a foberlonek a villany állást minden hónapban, de nekem más összeg jön ki, hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés
Egy aranyos idős házaspárnál lakunk, mindrn hatodikan lediktalom a villanyora állást, egy ideje már bosszankodok, hogy a 30 nmes hazunkra kettőnknek fizetünk havi 10e villanyszamlat. Nyáron pedig volt, hogy 3 hónapra fizettünk 6ezret... Ahhoz képest... Ez marha sok. 2 hónapja itom én is mindig magamnak a villany állást. Ebben a hónapban éjjeli aramrol 108 kW használtunk, nappalirol 101-t. Ez szamitasaim szerint 8ezer körülire jön ki. Viszont nekünk most is azt mondták, hogy 12e lett a számla szamitasaik szerint... Én cseszek el vmit?? Vagy hogyan szóljak, hogy én is számolom és nekem nem ez jön ki? Annyire cikinek tartom... Mert egyébként nem kell vizdijat fizetnünk, se szemetszallitast, csak a lakbert + villany és a fűtés kalyhaval. De akkor is zavar, hogy ekkorak az eltérések...
2015. márc. 7. 01:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, telefonról írtam sietve.
2015. márc. 7. 01:37
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehúznak, ezen nincs mit szépíteni. Megmondod neki kerek perec, hogykiszámóltad azt ennyi, ha ő dumál hogy így meg úgy, akkor mondod neki mutasson számlát ő mennyit fizetett be
2015. márc. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hááát ... komoly dolog, mert gyakorlatilag vizet se fizettek, sem szemétszállítást. Tehát meglehet, hogy ezzel a lehúzással is jobban jársz, mintha most mondanád a néninek/bácsinak, hogy irgum-burgum, ez biza nem annyi ... mert lehet annyi, te számolod rosszul, és erre ők felkapják a vizet, hogy na akkor mostantól fizess mindent, mert azt hitted, átverünk ... Közben lehet valóban átvernek :D :D

Számold ki, hogy ha fizetnetek kéne a vizet és egyebeket, amiket most eleve nem fizettek, az mennyi lenne? Mert most pl. 30 ezer a rezsi, de ha közben a villany csak 8 ezer és nem 12, de a néni berág és kifizettet mindent, lehet lesz 40 ezer is a számla.

De egyet ne felejts, hogy télen mindig magasabbak a számlák! Én is laktam albérletben, nekem is főtt néha a fejem, meg hogy biztosan átver a tulaj, de nem vert át. Sőt, ő is sokszor volt túl jó arc, így inkább befogtam. Volt, hogy 3 hónapig nem fizettem tévét meg netet. :/ Utólag kiszámolva, jobban jártam, ha nem pofáztam. Ugyanis mondhatta volna, hogy na akkor kérem a 3×8ezret. :D És még abban is igaza lett volna, hogy bizony én csináltam azokat a számlákat ...

2015. márc. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy "számításaik szerint"? A szolgáltató küldi a számlát, azt mutassák meg. Bár én nem szólnék, ennyi plusz belefér, ha mellette a többit nem fizettetik.
2015. márc. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kb. ugyanennyit fogyasztunk mi is és 6-7 ezer között fizetünk.
2015. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szemétaszállítást, közös költséget meg vizet sem fizettek, akkor kb jól van számólva, sőt !
2015. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezért az egyért nem szólnék, vagyis nincs pofám szólni, mert semmi mást nem fizetünk kb.

És azért számításaik szerint, mert egy udvarban lakunk, és a mérő külön van nekünk meg nekik, de a számla egyben jön. És a bácsi így szokta kiszámolni, hogy mennyi a mi részünk.

Egyébként tényleg nem panaszkodhatunk, mert havi 35 a lakás, 5 az internet, amit csak miattunk köttettek hozzá a kábeltévé előfizetésükhöz, vizet nem fizetünk, a villany szokott ugye 10 körül lenni, a fűtés meg nekünk megoldott, de egy hónapra kb 15ezerért szoktunk fát rendelni, mikor nincs annyira hideg, elég az kb másfél hónapig is.


Szóval mindent összevetve, 50-55 az albérlet rezsivel együtt, cserébe szép rendezett udvaron lakunk, szép kis házban, közel mindenhez.


Csak egyszerűen kíváncsi voltam, hogy szerintetek mi a helyes ebben a helyzetben, de akkor lehet, hogy tényleg nem érdemes szólni semmit :)

2015. márc. 7. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!