Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszéd kutyája kijár az...

Szomszéd kutyája kijár az utcára. Sok a kisgyemek, félnek tőle. Mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés
Nincs utcafronti keritése, már beszéltem vele, azt mondja, hogy nem bánt az senkit, nem kell tőle félni. Nem értek hozzá, de valami staffordshire terrier féle. Nem szeretném megvárni, hogy megtörténjen a baj! Sok a kicsi (3-4-5 éves), akik tavasszal, nyáron kint szoktak játszani, biciklizni.
2015. márc. 8. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Jelenteni a jegyzőnek. És beszerezni egy borssprayt.


Esetleg hívni a gyepmestert,hogy egy ismeretlen,kóbor kutya és akkor majd ő intézi a sorsát.

2015. márc. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a közterületeseknek kell szólni? És ha esetleg kijönnek, de akkor pont nincs kint, esetleg pont akkor van bezárva a kenelbe?
2015. márc. 9. 00:01
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Jelentened kell, ugyanis a kutyája nem kóborolhat az utcán. De kihívhatod a sintért, és az elviszi. Aztán a gazdája majd mehet érte. Ha nincs kerítés, meg kell kötnie vagy el kell zárnia. De mert szerinte "nem bánt a kutya", az még nem olyan biztos, hogy idegent nem fog. Szerintem akár a rendőrt is kihívhatod, az kijön és rendre utasítja, lehet annyi is elég lenne neki. A rendőröktől mindig megijednek az ilyenek, és cselekednek.

Egyébként meg nekem volt amerikai staffordshire terrierem, ő se bántott senkit, sőt. Egyszer vagy kétszer kiszökött, de futottam is utána, mert az idióta szomszéd kiverte a hisztit, hogy kinyírja őt a kutyám. Pedig senkit, soha nem bántott! És 99%-ban a kapun belül volt! De hogy az ő sáros, csomós szőrű pulijai megtámadtak mindenkit, az nem volt baj!

2015. márc. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

én is kutyás vagyok és az összes fajtát szeretem,csak a harci kutyákat nem,amióta láttam egy ilyet-

hasonló helyzet gazdi elengedte a stafit,biztosított mindenkit,hogy szelíd-mondjuk tényleg az volt-futkározott egy pincsivel,játszottak,aztán a stafi nem erőből,hanem látszott,hogy játékból fekve megfogta a pincsi nyakát.

annyi volt neki,ott a helyszínen eltört a nyaka.

szóval ezeknek bőven elég ha játszanak,akkor is komoly kárt tudnak okozni mert olyan erő van bennük.

én befognám,aztán elvinném egy menhelyre.

ha be van csipelve és hazaviszi a gazda a menhelyről,akkor megint befognám és fájdalommentes búcsút venne az életétől az erdőben,aztán tisztességesen eltemetném.

egy ilyen kemény és erős kutyafajta tartása komoly felelősség.

2015. márc. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Azért mielőtt megöleted valaki kutyáját, csak mert az interneten azt írták, hogy mi van, ha mégis támad én a helyedben leülnék normálisan a gazdájával beszélni és megmondanám neki, hogy engem nem érdekel barátságos-e, de féltem a gyerekeim és, ha még egyszer kinn kóborol a kutya, ráhívom a gyepmestert, hogy lesz, ami lesz. Nah, ha ezután a beszélgetés után is kinn lesz, akkor hívhatod.
2015. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a beszélgetés már megvolt (feleslegesen), normálisan, nem is lett sértődés belőle.
2015. márc. 9. 08:06
 7/9 anonim válasza:
Nyomj 2db 100-as szöget a végbelébe
2015. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen emberekkel akik kiengedik az utcára a kutyát és már szóltak is nekik de leszarják,semmi értelme tovább beszélni. kK kell hívni a sintért és elvitetni,de fel is lehet jelenteni a rendőrségen ,kutyával való veszélyeztetés címszóval.

"nem bánt senki" :D Minden kutyatámadás előtt ez az aduász mondata a gazdáknak. Utána meg "jaj eddig nem bántott senkit, nem is értem"

2015. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha szereted a kutyákat, akkor lehet közeledni feléje, de ha nem akkor fuss amerre látsz.
2015. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!