Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Folyamatos csendháborítás, de...

Folyamatos csendháborítás, de mégsem jelenthetem fel. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Panelban lakom a 3. emeleten, egy elég nyugodt környéken. Az alsó szomszédom viszont az őrületbe kerget már. (24 éves pasi a barátnőjével) Tegnap este, és még jópár szombaton bulit tartottak, természetesen hajnalig. Bömbölő zene, üvöltöző haverok (b***meg a k**va any*d te g*ci és hasonló művész kifejezések). Hiába szól nekik az ember, tesznek rá magasról. Én is huszonéves vagyok, de azért vannak határok.

Hétköznap este full hangerőn szól a ValóVilág, ma is arra keltem, mert ismétlést néztek, persze mély hang maxon.

A baj csak az, hogy a rendőrök nem jönnek ki, mert a csávó apja a helyi rendőrkapitányság fejese, és több rokona is járőr, és hasonlók, és így el is van intézve.

Mit tehetnék ebben az esetben, kihez fordulhatnék?



2015. febr. 22. 11:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős sajnos. Semmit nem tehetsz mert te leszel az intoleráns képmutató g_ci. Rendőrség leszarja.
2015. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A helyi rendorkapitanysag fejese egy jo nagy bunko! Megtanithatta volna kisfiat az illemre es a rendre. Hogy mit tehetsz, nem tudom, nem ott elek.

Esetleg egy tegla az ablakba.

2015. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz semmit. Megszoksz, vagy megszöksz. Bárhol panaszkodsz, az a rendőrségnél köt ki, ott pedig elvész az egész.
2015. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy albérletben vannak itt, esetleg a főbérlő tudna hatni rájuk, vagy őt is inkább csak a pénze érdekli?
2015. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ot is inkabb a penze erdekli, plusz az alberlok kirohognek, mondvan apuka a fejes.
2015. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

*albérletben vannak, vagy saját tulajdon.

Korán van még.. :)

2015. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Albérletben vannak, ha jól tudom, de nem vagyok benne biztos.

Próbálom megszokni, de ezt a színvonalat lehetetlen. Elköltözni sem nagyon tudok, mert amennyiért el tudnám adni a lakást, csak rosszabbat kapnék ennél. Plusz pénzem pedig nincs. :/

2015. febr. 22. 11:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor feljebb kell menni a helyi rendőrkapitánynál. Egy feljelentésnek nyoma van, jegyzőkönyvet írsz alá, példányt kapsz belőle. Ha nem történik semmi, akkor pedig hivatali visszaélés gyanújával tegyél feljelentést az ORFK-n. Ezek az "elintézők" is szoktak bukni ám. Ne hagyd élni a szerveket, minden csendháborításnál hívj rendőrt minden egyes alkalommal, és vetess fel jegyzőkönyvet minden egyes alkalommal. Hidd el, egy kitartó embert nem olyan könnyű lerázni, és ha 5-10 jegyzőkönyvnek nincsen folyománya annak lesz következménye a szervre nézve. Dokumentálj, készíts hangfelvételt a zajról. Csak keményen!
2015. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Tegyél egy kupac sz.rt az ajtaja elé, ragasztózd be a kilincset, rendelj jó drága cuccokat a címére, egyéb klasszikusok, csak mellékelj hozzá üzenetet is (nyomtatva, hogy ne ismerje fel az írásodat).


Vedd fel, hogy miket csinál, küldd el a rendőrségre egy befolyásos ismerősöddel, nem kell, higy feltétlenül rendőr legyen, lehet ügyvéd, főorvos, bárki. Ha nincs ilyen rokonod, vagy nem vagy olyan kapcsolatban senkivel, higy erre megkérhetnéd, szedd össze minél több szomszédodat, és együtt menjetek be a rendőrségre, a csendháborításra vonatkozó törvénnyel és egy ügyvéddel együtt.

2015. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

A helyi kapitányság felettes szervéhez, az ORFK-nak címzett levéllel. Beleírva azt amit a kérdésedben leírtál. Ja és a helyi kapitányságnak is egy levél ugyanabból. Ráírva a levélre azt is hogy készült két példánban és hogy kik kaptak egy-egy példányt. Netán három példányban, egy példányt a helyi ügyészségnek is címezve. Jobbnak fogják látni elkussoltatni a csendháborítót, mint hogy akkora balhé legyen hogy a szervek egymás hiányosságairól tudjanak.

---

Egy másik módszer a hatóságok igénybevétele nélküli jogos és törvényes határokon belüli intézkedés. Például én már dörömböltem teljes erőből betonfalat, ajtómat, gipszkartont hasonló esetben. A másokra tekintettel nem lévő zombik nagyon érzékenyek a kopogtatásra, idegesíti őket, ezért inkább lehalkítják a zenét. Egyszer mikor szinte sírva panaszolta az egyik hogy a kopogtatás nagyon megijesztette, nyugodtan csak ennyit válaszoltam hogy ő tehet róla. Mert így is van. Ha csendben van akkor én is. Azt is hozzátettem hogy az nem kopogtatás volt hanem megfelelő mentális atmoszférát teremtettem, gonosz démonokat kergettem el az épületből. Mert tényleg úgy van az is, hisz aki olyan hülye hogy zajos, az tényleg megalázható azzal hogy azt mondják neki tréfásan hogy ördögűzésre szorul. A villanyóráját is le szoktam kapcsolni olyanoknak. Volt már úgy hogy egy szál bugyiban és melltartóban ment ki a klimaxos nő hogy visszakapcsolja. A huzat meg nekem dolgozott, mert bevágta az ajtaját, kulcs meg nem volt nála. Mivel ott én értek csak a zárszereléshez, ezért természetesen csak azért sem mentem ki hogy kinyissam ajtaját, hátha a nonstop zárszervizes is kíváncsi megereszkedett bőrére, meg élnie is kell valamiből meg aztán más lakó is kíváncsi volt nagymama bugyijára és IQ-szintjére. Én meg röhögőgörcsöt kaptam a szobámban és szinte izomlázas lett a rekeszizmom.

---

A legfontosabb hogy őrizd meg a nyugalmadat és úgy rendezd a dolgokat hogy csak a csendháborító idegesítse fel magát, ő legyen hátrányban minden téren.

2015. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!