Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan érhetném el, hogy ne...

Hogyan érhetném el, hogy ne szemeteljenek?

Figyelt kérdés
Tele az árok és a kerítés előtti füves rész cigicsikkel, feles üvegekkel. A város szélén lakunk, itt bicikliznek hajnalban, illetve este (gondolom munkába/-ból menet-jövet), azok úriemberek, akik véletlen itt ejtik el ezeket a tárgyakat. Persze nem csak előttünk, sajnos az egész utca ilyen. Ha szólok nekik (normálisan), mintha semmi nem történt volna... ha kitennék egy táblát, kiröhögnének. :) Pár házzal arrébb van egyébként egy kuka kirakva, de szerintem nem is tudják, mire való. A fejüket sem verhetem szét, mert akkor meg én kerülnék bajba. Összetakarítunk utánuk persze, de ez már kezd fárasztó és idegesítő lenni. Mit javasoltok?
2015. márc. 15. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz szét egy állatkerti majomketrecben és nézd meg a majmok viselkedését. Pont olyan az emberek viselkedése is.
2015. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak bizonyos embereké! :)
2015. márc. 15. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Szólj rájuk nem normálisan, üvölts rájuk. Fel fogják szedni a szemetet, tapasztalat.
2015. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kitennél egy táblát, hogy ne szemeteljenek, azzal csak az ellenkezőjét érnéd el sajnos. El kell fogadni, hogy Magyarország sajnos nem a nyugat, ez a Balkán... :(


Nemcsak az anyagiak terén járnak előttünk a nyugati országok többsége, hanem mentalitásban is. Ők óvják a környezetüket.


Annyit tudsz esetleg megprobálni, hogy a ház elé kiteszel állandó jelleggel egy kisebb szetes kukát, hátha beledobják a szemetet. De ennek is van kockázata, mert ha feltűnik valakinek még el is lophatják ugyebár :D... hiába ez a Balkán mint már említettem.

2015. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom majd, de félek, hogy nem hosszútávú megoldás.
2015. márc. 15. 19:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek #4. Mint említettem kicsivel arrébb van kihelyezve, de alig használják.
2015. márc. 15. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!