Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy átlagos német/osztrák...

Egy átlagos német/osztrák ember mennyire van tekintettel a szomszédjára vagy lakókörnyezetére?

Figyelt kérdés

Sok magyar panaszkodik,hogy a szomszédjuk egyáltalán nincs tekintettel a többi szomszédra.

Üvöltetik a c*gányzenét,tv-t,rádiót,ordibálnak,kopácsolnak,

A rendőrség meg sokszor tehetetlen.

A németek,osztrákok különbek ilyen szempontból a magyaroktól?



2015. ápr. 6. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Például Ausztriában a járdán nem mennek egymás mellett úgy hogy a mögöttük netán gyorsabban haladó gyalogos ne kerülhesse el. Sőt, fürgén odébb is áll ha netán úgy érzi hogy nem férne el valaki.

A mozgólépcsők végén vagy a tömegközlekedési eszközök ajtajában sem szoktak leszobrozni. A bevásárlóközpontokban is mindig félreugranak hátha más is arról a polcról akar levenni valamit.

A közutakon nem szoktak az út közepén folyamatosan a záróvonalon haladni, bármikor meg lehet előzni. Ha odakinn egy felüljárón állsz, nézd csak meg az autókat, amelyik az út közepén halad úgy mint ha csak ő lenne a világon, annak rendszáma kivétel nélkül magyar.

Régen sokat kerékpároztam Ausztriában. Meglepő volt hogy ha szemből érkeztek kerékpáros turisták egy viszonylag szűk kerékpárúton, akkor mindig megálltak és megvárták míg én elmegyek.

---

Sajnos az tényleg úgy van ahogy a kérdésed apró betűs részében írtad. Sok honfitársunk szerint csak ő maga létezik a világon. Ezért például a tárasházak folyosóin rikácsolnak fehér bőrrel is. Vagy a tárasházi szomszéd simán bömbölteti a zenét vagy a tévét akár hajnali kettőkor is.

2015. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi egy szép, igényes társasházban lakunk Németországban. A szelektív hulladékkezelés itt szent és sérthetetlen, már ami a tàrsasházunk lakóit illeti. Ha a kukás észreveszi kîvülröl hogy a zsákban van olyan ami nem oda való akkor el sem szállítja hanem odab*ssza a lenti bejárati ajtó elé.
2015. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2: Így megy Nyugat-Magyarországon is. Vagy a másik alternatíva, hogy elviszik ugyan, de jön a büntetés.


Egyébként én nem éltem kint, szóval nem tudom... De akik ideköltöztek azok nem sokban különböznek a magyaroktól. Vannak korrekt és udvarias emberek is, de vannak olyanok akik összeférhetetlenek. Sőt, jellemzően itthon szokták magukat kitombolni a külföldiek, mert ott ugye nem lehet.

2015. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1000Xinkább mint drága honfitársaink. Ha ott valaki olyan bunko akkor hivják a rendöröket ök pedig intézkednek. A kevésbé bunkoknak csak szolnak, hogy ez igy nem jo.
2015. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
előítélet, ez a kérdés is csak arra volt jó h őket dicsérjük, míg magunkat szidjuk halálra....na én ezt nevezem magyar szokásnak
2015. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs egy rohadt nap, amikor a magyar lakóhelyemen ne üvöltene, dübörögne, fúrna, kopácsolna valaki. Komolyan egyetlen nyugodt nap nincs. Németországban laktam korábban, ahol egyszerűen nyugalom volt. Se felújítás minden nap, se üvöltözés, semmi. Vissza fogok menni, elegem van a magyar "kultúrából"
2022. aug. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!