Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nincs olyan riasztó,...

Miért nincs olyan riasztó, ami a tulaj elérhetőségét ordítja, sípolás és visítás helyett?

Figyelt kérdés

Egy hagyományos sziréna nem ijeszt el mindenkit, és zavaró is. Miért nem lehet e helyett illetve e mellé egy hangszórót is kirakni, ami a tulaj egyik elérhetőségét mondja be folyamatosan? Jobb lenne neki, mivel azonnal tudomást szerezne az esetről, továbbá jobb lenne a lakóknak, akik tudnák, kinek a riasztója szól több órán keresztül. Technikailag abszolút megoldható, drága sem lenne. Normális válaszokat kérek!


2. kérdés: büntetik-e a fényes nappali, tartós és indokolatlan riasztóhasználatot?



2015. jún. 3. 16:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Aki pedig ír, a kérdésekre legyen szíves válaszolni, nem okoskodva megkerülni azt.
2015. jún. 3. 16:49
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Igen és az mivel jobb, hogy miután nem tudta ellopni a 8 milliós A6-os Audit még a hülye ötletednek köszönhetően a címét is megtudja? Egyből felmerülne a kérdés, hogy akinek ilyen autója van mennyi pénzt tarthat otthon vagy milyen értéktárgyai lehetnek? :D Okoska talán ebbe kéne belegondolni.


A környezet felesleges zavarását büntetik, csendháborítás címén.

2015. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kategória: lakóhely, szomszédok, nem pedig autók, tehát házról van szó -.-
2015. jún. 3. 18:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha ezt olvassa BÁRKI, akinek van lehetősége megvalósítani, kérem tegye meg. Az ötlet szabadon felhasználható!
2015. jún. 4. 03:29
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Mert egy hülyeség. Az nem lenne zavaró hogy ordítja a hangszóró hogy nullahatharminchétötvenkettő...??


Biztos hogy senki nem venne ilyet.

De e helyett régóta van gsm hívó, vagy rádióadó ,ami riasztás közben felhívja a tulajt aki tud intézkedni. Nem a járókelők jóindulatára bízva a hívást.

2015. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Nincs olyan, hogy indokolatlan riasztóhasználat. Ezért aztán nem is büntetik.
2015. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A járókelőkben (lakókban) elsősorban nem jóindulat lesz, hanem igény arra, hogy elhallgattassák.
2015. jún. 4. 23:48
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező, te egy kicsit elvakult vagy. Magadnak csináltass ilyet, aztán nézd meg a pozitív eredményeit, ha egyáltalán lesznek...
2015. jún. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet nem rossz! bár hogy be e válik azt nem lehet megmondani,viszont lehet kapni elektronikai boltokba egységcsomagokat amiből ezt meglehetne építeni vagy építtetni,


A riasztó elektronika az adott vagyis a szenzor áramkör ami kapcsolja a szirénát ,tehát a sziréna helyére kéne meg építeni azt az áramkört amit már említettem.


(Az emberek annyira megszokták a riasztok hangját mint a seregélyek a papírkeselyűt tömbnyire én is oda se figyelek mert az emberben benne van hogy áá csak a Józsi szereli a Trabantját,és ezzel le is van tudva :(

2015. jún. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha valami tré van a riasztóval, akkor is mehet. Pl. nálunk áramszünetkor FOLYAMATOSAN ordított, mert valami szar volt az aksival. A falunkban elég gyakori az áramszünet, különösen szeles, viharos időben. Biztos elátkoztak a szomszédok, de nem tehettem róla, a riasztós embert meg hiába hívtam, vagy 2 hétre előre be volt táblázva és utána jött ki. Addig mindenki élvezte a koncertet, gondolod, hogy engem nem zavart? Én közvetlen alatta voltam.
2015. jún. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!