Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hangos, ablak alatt kertészked...

Hangos, ablak alatt kertészkedő, káromkodó vénasszonnyal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

4 emeletes (társasházban?) ház (?) földszintjén lakom. Az épületben csak nyugdíjas nénik laknak rajtam kívül. A 1,5 lakásban élek, a hálószobám ablaka zsákutcára néz. A zsákutca végén van az ablakom. Az ablak alatt van egy pár négyzetméternyi föld, ahol 2 néni jóidő beköszöntével előszeretettel kertészkedik, ültetget. Nem mellesleg iszonyat nagy hanggal. Az egyik néninek iszonyat nagy, éles hangja van, amit nagyon szeret használni.


Napjában 2x is lejönnek kertészkedni nem kis hanggal. A zárt ablaknál is bőven behallatszik. Reggelente marha zavaró (főként, ha este sokáig tanulok és reggel még pihennék), van, hogy felriadok rá. Tanulásnál is nagyon zavaró tud lenni (könyvtárba nem mindig van erőm elmenni).


A tanulástól eltekintve is iszonyat zavaróak. Nyitott ablaknál megemlítette a nagyhangú, hogy a kocsimra ráejt egy cserepet, mert szerinte nem ott kellene parkolnom, ahol (csak őt zavarja, a többi lakót nem). Nem mellesleg kicsi helyen lehet kijutni az autóval a kuka miatt + a többi itt parkoló autó miatt. Valamint a 'kertecske' is zavaró, könnyedén rá lehet hajtani az autóval. Ezt is szóvátette a néni, hogy 'ki kellene lyukasztani annak az autónak a kerekét'.És még sorolhatnám...


Mit lehet tenni?



2015. jún. 11. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Szedd ki gyökerestől az összes növényt.Ha kis kertecske,akkor hamar végzel.Ha jól értem,az a társasházhoz tartozó kis rész,nem?Akkor te is használhatod,akár össze is taposhatod.De az elején én csak szólnék nekik,hogy szeretnél pihenni,ne a szájuk,hanem a kezük járjon.Én mondjuk "véletlenül" rá is hajtanék a kis kertre.
2015. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
leönteni őket jeges vízzel :D viccet félretéve, szólj rájuk, hogy tanulnál. Ha nem tetszik nekik, mondd meg, hogy kellenek az intelligens dolgozó fiatalok, akik eltartják őket :D plusz társasházban alap illemszabály, hogy nem ugatsz, hogy a fél város hallja :/ és még ők panaszkodnak, hogy a mai fiatalok nem ismerik az illemet, meg állatok meg stb. (nagyon tisztelem az időseket, de az ilyenek idegelnek, mert sok év ide vagy oda, ugyanúgy ember, mint én)...a kocsihoz nem tudok mit szólni, ha legális ott parkolnod, akkor ismételten "hideg zuhi a nyakukba", de gyorsan
2015. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Éjszakára viaszos füldugó, kapsz pár 100 Ft-ért a gyógyszertárban.

Nappal felcsavarod a házimozit, egy kis techno vagy rock,ízléstől függően.

2015. jún. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor szólj ki, hogy "hallottam ám nyanya, hogy mit mondott és bizonyítékom is van róla, úgyhogy ha bármi baja lesz a kocsinak, akkor magának is lesz baja".

Komolyra fordítva a szót, mást nem tudsz tenni, minthogy beszélsz velük, illetve arról is, hogy ha gondja van a parkolással, akkor neked a tulajnak mondja, ne hátulról, kárt téve próbálja megoldani.... Arra meg neked kell figyelni, hogy ne állj rá a kertecskére.

2015. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hard-core szex.
2015. jún. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!