Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek ha a legrosszabb...

Mit tehetek ha a legrosszabb fajta kisebbségieket/romákat költöztettek a szomszédomba és félek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 20:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Előbb várd ki, hogy mi lesz belőlük. Amíg ők nem tesznek semmi olyant, addig Te sem tudsz tenni semmit.

Az is lehet, hogy semmi baj nem lesz velük, legfeljebb néha hangosan hallgatják a roma zenét. De ezt sajnos a nem romák is megteszik sok helyen.

2015. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Hát én a helyedben feljelenteném őket ahányszor csak lehet. Hátha megunják. Alternatíva ként költözz el. Én biztosan nem élnék cigányok közelében.
2015. jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ők albérletbe jöttek, én pedig a saját lakásomban élek

az albérlet nincsen bejelentve az illetékes hatósághoz, feketén adják ki

ismerem a tulajt és nem az első alkalom hogy a társadalom alját hozza, ebből korábban már volt konfliktus

fiatal nő vagyok és félek

2015. jún. 11. 22:21
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
nem tudom,esetleg ha megprobalnal kedves lenni vagy nyitni kicsit felejuk (persze azert tavolsagtarton),akkor lehet megkedvelnenek es nem lenne okod felni toluk
2015. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
valahogy érd el, hogy balhézzanak, aztán hívd a Betyársereget
2015. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Nagyszüleimnek is voltak ilyen szomszédaik. Védelmi pénzt fizettek nekik, nem sokat, gyakran élelmiszer formájában, és nem bántották. De érted, ki akar így élni..


Mondom, amikor baj van velük, rendőrséget kihívni. A többi szomszéddal is összefoghattok. És egyébként, szerezd be a házirendet a társasház üzemeltetőjétől, azokat azért elég nehéz betartani, és minden egyes alkalommal amikor megszegik, hívd fel a társasház üzemeltetőjét, hogy intézkedjen. Akár jogi úton, akár a lakás tulajdonosával.


Egyébként bántani nyilván nem fognak. Tettlegességig nem fajulhat a dolog, mert akkor mennek a hűvösre. Nem hülyék ezek, csak a mindennapi életedet nehezítik meg. De ha te meg megnehezíted a tulaj és a közös képviselő életét, akkor egy idő után rendet tesznek.

2015. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki megtisztelt a válaszával! Egy 3+1 lakásos kicsike társasházról van szó,igy nincsen üzemeltő. A 1-1 lakás 1-1 külön tulajdonosé (köztük az egyik az enyém) az 1+1 pedig egy személyé.Az adott lakás amiről szó van +1 verzió ami egy penthouse tipusú tetőre ráépített 50 m2es erkélyes lakás. Nem luxuslakásról van szó. Azért lett kiadva a kisebbségnek mert a tulajdonosnak teljesen mindegy kinek adja ki, csak fizessenek. Irreálisan sokat kér havonta, igy csak azok jönnek akiknek máshol nem adnak ki lakást.

Tulajdonképpen félek éjszaka, hogy betörnek, hogy kipakolják napközben a lakásom. Már azon is gondolkodtam hogy ha valami baj lesz kihívom a rendőrséget vagy elmegyek és felnyomom a tulajt a NAV-nál mivel feketén adja bérbe.

Aki ideköltözött egyik nap megszólalt nekem hogy "babám" aztán valamit motyogtak maguk között ami szerintem rám utalt, de sajnos nem értettem. Félek már attól is hogy szexuálisan bántanak a lépcsönházban (23 vagyok).

2015. jún. 12. 15:02
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszeru..a baj az,hogyha bejelentest teszel es latjak is rajtad,hogy nem szimpatizalsz veluk,akkor tudni fogjak,hogy te voltal es akkor esetleg tenyleg megprobalhatnak megkarositani. Szoval ez se egy biztos otlet.
2015. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a legjobb, ha nem látszódna rajtad, hogy félsz valamint az sem, hogy mennyire undorodsz tőlük.

Sajnos ha ezek közül valamelyiket megérzik akkor erre ráharapnak, és "csakazértis" piszkálni fognak. Viszont ha közömbösen elmész mellettük, köszönsz napi egyszer, mint ahogyan akármelyik szomszédnak köszönnél akkor őket sem fogod érdekelni.

2015. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Sajnos nekünk el kellett költözni máshová, mert a szomszédságba hasonlóak költöztek, söt, hozták egymás-után a rokonságot. Már annyian voltak, hogy megszámolni sem lehetett. Kikezdeni nem szabad velük, mi is "jó" kapcsolatot tartottunk, de szép csendben és titokban eladtuk a lakást és elköltöztünk onnan. Legjobb ha kerülöd őket, amennyire lehet, nagy valószínűséggel a bérbeadó megunja, ha vandálkodnak vagy nem fizetnek.
2015. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!