Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek illene bemutatkozn...

Szerintetek illene bemutatkoznia az új szomszédnak?

Figyelt kérdés
Nem oldalsó szomszéd, hanem szemközti házba költöztek új lakók. (Az utca egyik oldalán vannak házak, a túloldalt csak ez az egy. "ergó" nincs más szomszédja, csak aki szembe van vele..) Véleményetekre lennék kíváncsi, szerintetek illik-e köszönni és bemutatkozni ha új helyre költözöl, főleg egy nyugis családis régi lakóközösségű helyre..vagy teljesen helyénvaló egymás néma bámulása?! ui. Valószínűleg bennem van a hiba, de 25 éve lakom itt, nem én fogok előre köszönni a "vendégnek"...szerintetek? :)

2015. jún. 24. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Micsoda problémák, hát nem teljesen mindegy?
2015. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 vfrtom ***** válasza:
91%
Miért is lenne "vendég". Aztán meg , te vagy ott a valaki, hogy nem köszönsz elöre ha valakit látsz? Ez a felfogás bunko.
2015. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha beköltözött, akkor nem vendég. Lakhatsz az utcában 100 éve is, attól még nekik nem muszáj semmit csinálniuk, mert közöd nem sok van hozzá. A saját portádon te vagy az úr, de az utcához a vikágon semmi közöd. Mi van, ha ők nem is akarnak annyira barátkozni?

Nem hiszem el, hogy egy csasládi házban nincs semmit, amit csinálni lehetne, a szomszédra való kémkedés után. Hagyd pket békén.

2015. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Neked miért nem lehet köszönni előre? Vagy elfordítja a fejét is?

A kíváncsi lakóközösség most mindent elvár az új szomszédtól.

Köszönnék, de nem mennék oda, minek!

Előbb-utóbb Úgyis szóba elegyedtek. Biztos van elég dolguk.

Tán unatkozol, hogy az ilyen dolgok zavarnak?

2015. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Szépen megfogsz egy tálca sütit és átballagsz hozzájuk, hogy helló.
2015. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk nincs ilyen szokás. Ha új szomszéd jön, ugyanúgy köszönünk, mint a réginek. Amikor mi érkeztünk újként csak a két oldalsónak (sorház) mutatkoztunk be. A többi házban azt sem tudom, kik laknak, rossz az arcmemóriám is és nem érek rá bámulni őket. Akkor mentünk csak át a szemben lakóhoz, amikor nagyon füstölt a kéményük, mert valami vizes cuccot tehettek rá, és az egész utca fuldoklott a füsttől, na akkor kapott pár szép szót bemutatkozásként.
2015. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

"nem én fogok előre köszönni a "vendégnek"."


Miert is?


Nalam ez ugy megy hogy noknek es idosebbeknek elore koszonok. Es kabe lexarom ki mikor hova koltozott.

2015. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elég hideg zuhanyként értek ezek a leszúrós kommentek. Én úgy voltam ezzel a dologgal, amikor ingatlant vásároltunk, beköltöztünk-vagy még előtte- bemutatkoztam a szomszédnak illetve köszöntöttem őt, hogy - Üdvözlöm, XY vagyok, én vásároltam meg a szomszéd nyaralót stb... Lehet az én szemléletemen kéne változtatni, de úgy tanítottak, mindig az köszön aki érkezik-társaságba,vendégségbe,asztalhoz, stb....Kb. nem érdekel, félre ne értsetek, csak gondoltam véleményeteket kérem Én vagyok-e maradi gondolkodású, vagy természetes, hogy az emberek ilyenek..
2015. jún. 24. 13:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nem maradi vagy csak egyszeruen fenn hordod az orrod, azt hiszed teged valami elojog illet meg azert mert regebben koltoztel oda.
2015. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, társaságba, vendégségbe, asztalhoz.

Nem egy utcába.

2015. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!