Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valaki elmagyarázná hogy...

Valaki elmagyarázná hogy panellakások 99%-ban miért hívják földszintnek az első emeletet?

Figyelt kérdés
Tehát egy 10 emeletes panelban valaki a 9. szinten lakik ami igazából a 10. szint csak az elsőt földszintnek hívják, miközben nem is a földszinten van... logika...
2015. júl. 10. 12:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban magasföldszintnek hívják. Kell lennie földszint szintnek nevezett szintnek is. Onnan tudod, hogy nincs lentebb, tehát onnan lehet az utcára kimenni. Pl. ha egy idegen akar eligazodni. De ez így van a közintézményekben is. A csak első emelet és pince elnevezés értelmetlen, közte kell lennie valaminek.
2015. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az emeletek szintek, de a szintek nem mindig emeletek. Mint a földszint is, az nem emelet hanem egy szint. Tehát ha valaki a 9. emeleten lakik, akkor az a 10. szinten lakik, hiszen az 1. emelet előtt az első szint a földszint.
2015. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Pont ez nem értem 2. mire jó ez. A liftben is a 7. szinten van a 6. emelet. fuck logic.
2015. júl. 10. 12:42
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Mert nincs rá pénzük, hisz köztudott, hogy aki panelban lakik az eléggé csóró!
2015. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Hát azért nem csóró, :) mert mi is ott lakunk, pedig van még pár házunk itt-ott. Egyszerűen kényelmi szempontból jó a panel, és megszoktuk. Aludni járunk haza, arra tökéletes. :)
2015. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
az hogy hogy jelölik azt az adott ház baromsága, én liftben eddig mindig csak emeletet tudtam eddig választani nem szintet
2015. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

10 emeletesben nem vagyok járatos, nem is értem hogy mit írsz.

Nálunk a 4 emeletesben. Fél emeletnél van a földszint, fölötte az első emelet,alatta pedig a pince.

Gondolom azért, hogy a pincének legyen ablaka, meg ne kelljen olyan mélyre ásni.

De hát az a tíz lépcsőfok most mit számít? Csak az időseknek rossz, akik nem akarnak lépcsőzni.

2015. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
4 emeletes paneloknál is 2,5 méter magasban kezdődik (!) a földszint, eszem megáll :D
2015. júl. 10. 13:57
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
kérdező, te hol laksz hogy csak ilyenekkel találkozol? :D
2015. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha egy házban 4 emeletnél több van, akkor kell bele liftet tenni. Így ha földszintnek hívod a legalsó szintet, megspórolod a lift költségeit.
2015. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!