Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt olyan személy, aki ha...

Van itt olyan személy, aki ha beleszeretne egy házba és megakarná venni, nem tartaná vissza az hogy az egyik szomszéd cigány/roma származású?

Figyelt kérdés

Van egy emeletes családi házunk BP 20km es körzetében, jó állapotú, igényes,dekoratív mediterrán kerttel, tóval medencével. Eddig minden vevőnek tetszett de a szomszédunk miatt senki nem akarta megvenni. A szüleim nem miatta akarják eladni. Egyébként még emiatt kicsit biztonságba is érezzük magunkat, soha nem raboltak ki pedig sokszor nyáron nyitva hagyunk mindent. Ráadásul ez a szomszédunk egy csomószor segít nekünk, és nekünk soha nem volt vele semmi bajunk, szóval egyszerű rasszista indok miatt nem akarták megvenni a vevők.

Én is különbséget tudok tenni roma és roma között, és őt ismerem és tudom, hogy jó ember, de azt is mondhatnám hogy sok nem roma ismerősömnél is megbízhatóbb.


2015. júl. 29. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan igazad van a szomszédoddal kapcsolatosan, hiszen te ismered. Viszont a vevők gondolhatják azt is, hogy mindenképpen el akarod adni a kéglit, azért mondasz csupa jót a szomszédról.


Én sem venném meg, ki tudja, mit hoz a jövő. Melyik rokona, vagy örököse költözik majd oda, aki korántsem lesz ilyen békés. Jobb az ilyet kikerülni, az ember nem vesz évente lakást, vagy házat, ha nem muszáj.

2015. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de biztos nem mindenki gondolkozik így, mi már több mint 10 éve lakunk itt az előző lakó 20 évig élt itt, és azóta is itt lakik a szomszédunk és se nekünk se az előző tulajdonosnak nem volt semmi baja vele.
2015. júl. 29. 16:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha bőven piaci ár alatt adjátok a kérót akkor lesz rá vevő. Vagy ha jön egy szintén cigány vevő ,az pont megfelelő lesz, még lehet örül is a tesóknak.


Szerinted melyik eladó mondja azt a vevőknek ,hogy :igen cigány van a szomszédban néha kicsit dajdajoznak, meg óbégatnak ,minket viccesen csak parasztoknak hívnak, két középső tesó a börtönben van azért vannak most csak 16 an laknak ott,de nemsokára szabadulnak ők is,de igazán rendes gyerekek, mert hozzánk még soha nem jöttek be. A kapun át..

Szóval ilyen nincs. Mindenki azt mondja hogy jó cigányok ezek , soha szavuk se hallani nem bántanak stb. Nem fogják bevenni ezt a vevők ,még ha igaz is. Egy életre tönkretesz egy rossz szomszéd, az ember nem kockáztat 10milliókat ilyenért.

2015. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szóval akkor mi a tanács? adjam el cigánynak? és azt hogy? van valami fórum ahol csak romák vannak fennt?
2015. júl. 29. 16:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szinesfem.hu :D De komolyra fordítva, nincs ilyen hirdetési oldal, ha jön cigány vevő akkor az véletlenül jön. Az a baj ,hogy sokszor már telefonban kérdik hogy van e cigány a közelben? Ha ilyenkor kamuzol hogy nincs ,akkor is buktad,csak még fel is lesz háborodva mikor kiderül.

Aki ilyet kérdez az nem fogja bevenni a rendes a szomszéd csak barna,szöveget.

2015. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már laktam romák mellett, soha többé. Nem venném meg. Tudod az a probléma, hogy elképzelhető, hogy normális a roma, de hogy ezt neked senki nem fogja elhinni az is biztos. Mivel nagy többségük (tisztelet a kivételnek) valóban nem normális és nem lehet velük egymás mellett élni.
2015. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha ennyire jó a ház és a szomszédok is, akkor minek eladni?
2015. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
biztos hogy van kevésbé tapasztalt vásárló aki csak a tv-ben látott eddig cigányt
2015. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
én szívesen kicserélem veled a szintén roma szomszédaimra a te szomszédodat. Az ényemeknél úgy sem lehet rosszabb.
2015. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én pl. tegnapelőtt csak azért nem vettem meg egy házat, mert kettővel följebb a másik oldalon romák laknak. Gyerekkoromban a házunkkal szemközt, 60-as éveikben járó roma házaspár lakott. Rendszeresen üvöltöztek egymással ordenáré módon, mígnem az öreg ittas állapotban elaludt az utcán egyik télen, és megfagyott.
2015. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!