Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan rázzuk le a szomszéd...

Hogyan rázzuk le a szomszéd kisfiút?

Figyelt kérdés
A 10 éves öcsémnek van egy 9 éves haverja,akivel átjárnak egymáshoz,minden nap.Ez minket nem zavarna hogy játszik egy kicsit nálunk.De a lakásunk nagyon kicsi és sokan vagyunk benne.Van úgy hogy öltözködnénk de még azt sem tudunk mert ott játszanak a lakásban.Ezért már van úgy hogy a konyhában kell öltözködnünk.Az öcsém mindennel megkínálja,jó szívű aminek örülünk de hűtőnket ne fossza már ki a szomszéd,mivel mi nem vagyunk olyan helyzetben hogy plusz egy főnek vásároljunk.De ez még semmi.Mindennap járunk futni a családdal,és ő már egy órával előtte csönget kaputelefonon hogy mikor megyünk már mert ő is jönne.Ha nem szólunk neki akkor is jön mert kifigyel minket.A pályán ahova futni járunk,persze idegesít minket hogy játszunk vele.Már nagyon unjuk.Nem utáljuk de egy idő után már nagyon idegesítő.Még az ágyainkba is beleugrál ami szerintem nagyon illetlen dolog.

2015. júl. 24. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A testvéred is unja annak ellenére, hogy a haverja?
2015. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Egy 9 éves gyerekkel lehet beszélni, hogy vendégségben van, mit illik, és mit nem illik. Például meg lehet kérni, hogy menjen ki a szobából, amíg öltözöl, vagy hogy ne ugráljon az ágyon. Ez utóbbit a szüleid is kérhetik, de csak akkor fog működni, ha nektek sem engedik meg az ugrálást. Mert az ugye milyen, hogy az öcséd ugrál, a haverja meg nem?

A hűtő kievése: az öcséddel meg kell beszélni, hogy mivel kínálhatja meg, és mivel nem. Nem hinném, hogy egy 9 éves csak nálatok eszik, és egyedül kifosztja a hűtőt, de ha így van, akkor gond lehet náluk otthon, talán ennivalójuk sincs. Ez esetben ne sajnáld annyira tőle, adjatok neki valami olcsóbb ételt, ami még belefér nektek is. Vajas kenyeret például. Azt sem írtad, az öcséd szokott-e náluk lenni, ott kap-e enni.

A futópályáról meg annyit, hogy ne játssz vele, ha nem akarsz. Mondd meg neki, hogy mást szeretnél csinálni, meg fogja érteni, és keres más elfoglaltságot.

2015. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez így már tényleg soknak tűnik. Meg kell rendesen beszélni vele - nem olyan kicsi más -, hogy nektek is van családi életetek, amikor csak ti akartok otthon lenni. Ezt az öcséd is biztosan megérti. Egyebekben meg felváltva menjenek egymáshoz hetente kb. 4 alkalommal. Ez azt jelentené, hogy két napot van nálatok a kisfiú, amit gondolom kibírnátok.
2015. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.És igen mindenképpen beszélünk majd vele.
2015. júl. 24. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy volt barátom ugyan ilyen, de megutáltam miatta. Ugyan ez a pofátlan bunkó volt, de nem tudta magáról. Csak úgy közölte, hogy majd ma megyek. Ha jött szó nélkül bejött a házba semmi, heló itt vagyok. Ha volt valami kaja az asztalon pogácsa ilyesmi, fogta elvett pár darabot és evett, hűtőbe benézegetett. El is zavartam a fenébe mert elegem lett. Azóta se láttam.
2015. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Válaszolni luxus lenne kérdező?
2015. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom csaj vagy, hogy ezen sokat filózol. Mondhatod simán öcsédnek, hogy már unod, hogy állandóan rajtatok lógnak (a kaját szóvá tenni nem elegáns). De akár kettőjüknek is simán, hogy spurizzanak le, ha meg ti mentek valahova, akkor lerázhatjátok őket nyíltan azzal, hogy most nem akarod hogy rajtatok lógjon. Csak lazán, nem kell túlkomplikálni...
2015. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!