Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jut egy emberre 3 autó?...

Miért jut egy emberre 3 autó? Miért nem használhatom a szomszéd kocsiját?

Figyelt kérdés

3 autója van ami nem törött, se nem javítja, nem autószerelő, hanem 1 elkközlekedik, a másik 2 az utcánaáll. De van rajtuk rendszam meg minden. Néha nagyon ritkán 2 hetente azokkal is elmegy, de az utcán vannak.

Miért van valakinek 3 autója? Miért nem használhatom? Vállalnám ha belemegyek az árokba a javítási költségeket! Tankolnam is!

De fogadjunk, ha oda mennék megkerdezni, hogy használhatom-e elkuldene a francba!

Miért van valakinek egyszerre 3 jó autója, ha csak 1et használ?



2013. dec. 23. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a Nevemen 2 Honapig 3 auto volt, ebbol egy Nekem, egy asszonykamnak amit eppen vettunk, meg 1 ami a regi volt. Es 1 de neha 2 az utcan allt.En szivesen odaadtam volna ha kotsz ra biztositast a Sajat nevedben, meg atvallalod a koltsegeket, de olcsobban jossz ki ha megveszed.
2013. dec. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szántóvető ***** válasza:
7%

az autó státusszimbólum,a gazdagságot fejezi ki.minél több van valakinek és minél értékesebbek,annál gazdagabb az illető.

kérdező elkérhetem a barátnődet/feleségedet egy hétre?jól bánok majd vele,költeni fogok rá,ha esetleg megbetegszik elviszem az orvoshoz!

kocsit,szeretőt nem szokás kölcsönadni.

2013. dec. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
És a feleségét nem szeretnéd használni?
2013. dec. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk is van kettő. Én soha nem mennék bele ilyen autómegosztási rendszerbe. Tudod mikor használhatná más az enyémet? Itt nem csak a javításról, törésről van szó. Autót, nőt, fogkefét nem adunk kölcsön, én sem kérném el másét, hacsak egy mód van rá. Ha valami hibbant zöldek kerülnének hatalomra és ilyenre köteleznének, inkább eladnám az egyiket. (távolságban persze egy méterrel nem mennék kevesebbet ettől). A páros - páratlan rendszám szerinti tilalomra is megoldás a két kocsi esetén.
2013. dec. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
csak 1 felesége van!
2013. dec. 23. 08:53
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Miért nem használhatod? Miért, adtál a vételárába?


Nekem is volt aki beszólt, hogy jól megy, 4 motorom van - pedig egyszerre csak egyen tudok ülni, a családból pedig senki másnak nincs rá jogsija.

Persze, dolgoztam, megkerestem az árát, megvettem - tessék ugyanúgy utánam csinálni, semmi nem tiltja.

2013. dec. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Hosszabb válasz:

Mert autóra nem csak benzint és törési javításokat kell költeni. Kopik a gumi, a pedál, a kormány, a váltó, meg úgy általában az egész autó. Ha tilosban parkolsz, ha gyorshajtasz, és küldik érte a kövér csekkeket, azt is neked kéne fizetni. A biztosítással, műszakival, adóval és a többi kötelező befizetendővel mi lesz? Az fizesse a gazdája, míg Te használod a verdáját? Mi van, ha tényleg összetöröd, vagy levadásznak trafival, és úgy döntesz, mégse akarod/tudod kifizetni neki? Akkor azt benyelte, ugye? Mai körülmények között senki nem menne bele ilyen reszkírbe.


Olyat lehet, hogy bérbeadja neked heti/havi/alkalmi x összegért. Erre hajlandó lehet, de elég sok papírt kell gyártani hozzá, hogy bevédje magát a fentebb említett rizikófaktorok miatt. Kell jegyző, vagy ügyvéd hozzá, vagy mittudomén mi. Annak is költsége van, egy ügyvéd nem fog kétezer forintért órákig olvasgatni ilyen szerződéseket. Azt kifizeted? Ezeket összeadva lehet jobban jársz, ha veszel valami szakadtabb autót magadnak néhányszázezerért.


Rövid válasz: Mert nem a tiéd, hanem a szomszédodé, semmi közöd hozzá, hogy ő mire veri el a pénzét. Ahhoz se lenne semmi közöd, ha hetente venne egy Mercit és nagykalapáccsal törné össze őket pusztán szórakozásból. Te mennyire örülnél neki, ha a szomszédod bemenne a lakásodba, és néha ott aludna vagy dugna, mondván, van egy rakás helység a lakásodban, úgysem használod mindet egyszerre, így ő beköltözik pár napra oda. Vagy berámolná a szarjait a szekrényedbe, hűtődbe, mondván, van benne 6 polc, minek neked annyi?

2013. dec. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Napkiraly ***** válasza:
96%
Kommunizmusnak hívják,próbálták már páran megcsinálni, de nem jött össze
2013. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy mindenki úgy ráér, hogy más emberekkel foglalkoznak, és irigykednek.
2013. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:
100%

"Miért jut egy emberre 3 autó?"


Nem "jut". Vette őket.


"Miért nem használhatom a szomszéd kocsiját?"


Mert nem a tied.

2013. dec. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!