Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek (is) én volnék a...

Szerintetek (is) én volnék a túlságosan passziv személy jelen esetben? Minnél több véleményt szeretnék, kérlek titeket!

Figyelt kérdés

Egy angol egyszemélyes családnál vagyok babysitter, 12 hétig (ez már a 4-ik hetem vége).

Mikor a részleteket beszéltük meg az illető anyukával, azt hittem jó lesz itt, de kezd egyre aggasztóbb lenni számomra a helyzet (mellesleg közvetitő céggel vagyok itt). Mikor megérkeztem a repülőtérre és meglátott, láttam a szemeiben hogy valahogy nem rám számitott, alig szólt hozzám úton hazafele is. Most nem tudom hogy azért vajon mert ő se túl beszédes vagy tényleg nem rám számitott. Ez az első csalódás volt.

Utána a kommunikáció a másik. Én eleinte tisztáztam vele, hogy az angolom közel sem tökéletes, segitségre szorulok, ő amúgyis egy minimális szintű angolnyelvtudást kért (az nekem azér bőven van), mondta hogy segiteni fog mindenben.

Viszont érzem hogy valahogy nem kevdel, nem értem miért, pedig a munkáimat maradéktalanul elvégzem, a gyerekét felügyelem, nem volt eddig semmi baja mellettem. 10-es skálán a munkámért mutatott eddigi eredményemért én csillagos 10-est adnék, főképp hogy sokszor hétvégén is elpakolok mikor szabadnapom van.

De annyira nincs kommunikáció köztünk, első este érkezésemkor kiveséztük felszinesen az összes létező témát és slussz. Az is olyan felszines volt. Utána már csak azt kérdezgette hogy vagyok és kész. Mikor próbáltam vele beszélgetni, az is max 1 percig tartott.

Én próbáltam.

Jelenleg úgy vagyunk, hogy vagyunk egymás mellett, ő max megkérdi hogy vagyok. És ami a legjobb: facebook-on üzenget nekem, akkoris mikor egy házban vagyunk (azon indokon hogy nem akar zavarni a szobámban-mikor a szobám ajtaja mindig nyitva van, simán bejöhet vagy kopoghat). facebookon mindig szól, élőben meg sem mukkana.

Bután érzem magam igy és szörnyen idegenként.


Már reggel nincs is kedvem felkelni, elegem van, gyomoridegem hogy megint hallagtunk majd.

Nem erre számitottam, bennem megvolt a jószándék.


Ha én rontottam el, mivel tehettem?

Én vagyok a passziv most komolyan?


Tanácsokat, véleményeket szivesen fogadok!!! Bátran.



2015. aug. 8. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha ilyen gyakran cserélődnek nála a babysitterek valószínű úgy tekint csak rád, mint egy alkalmazottra, aki éppenséggel a házában él. Durva ez így hazai szemmel, de könnyen el tudom képzelni.

Nem jársz el nyelvsuliba, ahol esetleg magyarok is vannak? Vagy bármilyen au pair csoportba? Mert ott át tudnád beszélni, hogy ez mennyire általános, ők szóvá tették azt?

Szerintem ne vedd magadra, fogd fel úgy, hogy egy átmeneti állapot, hamarosan letudod a munkát és ennek vége.

2015. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az esetleges elődeimről sajnos nem tudok semmit.

Viszont ez is megfordult a fejemben, hogy tényleg úgy tekintene rám mint egy alkalmazottra. Csak akkor nem értem minek a beetetés, hogy "reméli jó barátok leszünk" meg hasonlók.

Rosszul esett az is, hogy hazudik nekem (elkaptam már egy hazugságon-bár piti de a szivemre vettem).


Mielőtt eljöttem otthonról, többen javasolták hogy hozzak valamit nekik otthonról.

Mivel a kisfiú édesszájú, gondoltam hozok csokit neki is meg az anyjának (szigorúan olyat amilyen csak otthon kapható).

Megköszönték bár, de rá két hétre a kukában volt az egyik.

Őszintén, ott már elgondolkoztam mindezen, hogy ennyire semmibe vegyék az embert?


Most komolyan, hogy esett volna nektek ha kidobva találjátok az ajándékot amit TI hoztatok?

legalább dugta volna el...

2015. aug. 8. 20:02
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam helyi magyaroknál, de senki nem nyitott, amin csodálkozom is, mivel az itteni magyarok verik magukat hogy milyen nagy az összetartás.


Nyelviskola nincs. Egy apró kertvárosban lakunk, ahol semmit nem lehet csinálni, max ha fogom magam és bemegyek a városba.

Ugye a várost is meg kellett volna mutassa... Nem tette. Háziorvoshoz kellett volna menjünk hogy bejegyezzenek TB-re... nem tette. Mondjuk az mindegy is, mert otthon még csináltattam betegbiztositást.

2015. aug. 8. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Kimész cselédnek és még várod hogy körbeugráljanak? Szerintem örülj neki hogy nem szívat halálra és kifizet. Nem havert meg barátnőt akar, hanem dolgos cselédet, és nem kér a kedveskedésedből.Udvariassági köröket lefutotta ,gondolom amúgy is magának való nő. Végezd a munkád csendben és ne akarj többet annál mint amilyen státuszban ott vagy.
2015. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csinos vagy? Mert ha igen akkor féltékeny és ha ez van akkor megette a fene az egészet.

Egyébként nagyon nagyon nagy hangsúlyt fektetnek a külsőnek és ez igényüknek nem lehet megfelelni vagy nagyon nehéz. Kb olyan elvárás van, hogy legyél csinos,legyél szimpatikus, ápolt tip-top magabiztos, önálló, de semmiben ne tegyél túl őrajta. Ez a nő téged már az első pillanatban amikor meglátott leírt valamiért. Nem hiszem, hogy te hibáztál, vagy bármit is rosszul csináltál, egyszerűen nem téged várt, és valami kitalált ürüggyel meg is fog szabadulni tőled. Nem akarlak ijesztgetni de nagyon mocskosak tudnak lenni és bármit kitalálhat.

Nagyon rossz lehet neked (ismerős érzés), mert megalázó helyzetben tart téged, és ezt szándékosan csinálja. Nem vesz egyáltalán emberszámba és így lealacsonyítva tart téged.

Ha teheted keress másik helyet mert ez neked nem jó,de neki sem az.Eddig is csak azért tart mert azért ő függ tőled ez a te ütőkártyád, hogy jól végzed a munkádat. És hát ez még jobban ingerli. Egész biztos, hogy megfog szabadulni tőled jobb ha te lépsz előbb.

Írhatsz priv. ha akarsz beszélni bővebben erről.

2015. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 JulesM111 ***** válasza:
100%

Néha van ilyen, hogy két ember között nem működik a kémia. Ne keresd az okát. Bírd ki ezt a 8 hetet, és ámen.

Ha buzerál a gondolat, fáradj le, kérdezd meg szépen, mi az igazi indok amiért nem kedvel...


Tippem a távolról, hogy annyira rossz lehet az angol kiejtésed az ő fülének, hogy egyszerűen nem érti mit beszélsz, és ez neki is gond. Ha ez az indok beszélgessetek minél többet, szokjátok egymás kiejtését, hátha segít...

2015. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mi a fene ***** válasza:
alkalmazott vagy, kész !Örülj, hogy nem csesztet .
2015. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem állhat jogában cs*sztetni, mivel szerződésem van arról, hogy mi itt a munkakörömm, mennyi óra, stb.
2015. aug. 9. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:
A szerződésben nincs kedvelési záradék, ugye? Ő a főnököd, ennyi. Kifizet, és részéről le van zárva. Ha lenne alkalmazottam, én se udvarolnám körbe, főleg hogy kommunikációs nehézségek is lehetnek.
2015. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi lett a történet vége? 🙂
2021. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!