Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg ciki, ha valaki...

Tényleg ciki, ha valaki albérletben lakik?

Figyelt kérdés

21 vagyok, egy éve élek külön külföldön. 4 szobás családi házat bérlünk a párommal, de saját lakása otthon vagy itt ugye egyikünknek sincs.

Kiszámoltuk, ha minden filléremet megtaakrítanám, és a keresetem nem csökkenne és nem nőne, a jelenlegi árak szerint 11 év múlva vehetnék idekint egy olcsó kategóriás garzont valahol a városszélen. Szóval, nagyon nem a közel jövőben.

Itt sokszor belefut az ember olyan megjegyzésekbe, hogy albérletben lakni ciki, legyen az embernek egy saját lakása.


Valóban az lenne?


2015. aug. 8. 21:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mármint, itt az oldalon
2015. aug. 8. 21:26
 2/12 anonim válasza:
nem
2015. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
nem, dehogyis, nem mindenkinek van olyan jol fizeto allasa, hogy megengedhessen maganak egy lakast.
2015. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez Kádári örökség. Akkor valóban ciki volt, ha valaki nem tudott saját lakásban lakni.

De külföldön a legtöbben bérelt lakásban laknak, akár életük végéig is.

2015. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne az ? Akkor is bérelnék lakást - házat ha csúcsfizetésem lenne . Spórolni a bizonytalan jövőre ? Se zárt se nyílt végű befektetésbe nem ölném a stexet, tőzsde se játszana . Az ember egyik napról él a másikra , túl nagy falat jelenleg egy ekkora terv .
2015. aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Manapság minden ciki.
2015. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, egy garzont Magyarországon hamarabb is össze lehetne spórolni.
2015. aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11 év külföldön, s utána lesz egy kis olcsó garzonod? Ezért kár volt kimenni.
2015. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem is a lakásét jöttem ki, hanem a havi 1200€-s fizetésért, amiből olyan szépen félre lehet tenni havi 5-6 00€-t normális életszínvonal mellett, hogy csak na.
2015. aug. 8. 22:18
 10/12 JulesM111 ***** válasza:

Dehogy probléma albiban lakni. Lehet előnyöket, hátrányokat felhozni az albérletre, és a saját lakásra is. Személyes példa, mikor én kezdtem az életet az albi ára jóval kisebb volt, mint bármiféle törlesztő részlet. Ahogy telt az idő, és gyermeket akartunk jött el a sajàt lakás iránti vágy, és meglett.


Ez a külföldi mese, hogy az albérlet mindenkinek milyen jó, egy vicc. Ha tehetik vesznek lakást, csak pl. egy nagy városban azért német átlagfizetésből ott sem megy ez olyan könnyedén ;)

2015. aug. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!